Klawiatury do telewizorów ? jak wybrać? Zalety

Nowoczesne telewizory typu Smart, ze względu na możliwość podłączenia do internetu, a co za tym idzie ? instalowania i używania aplikacji, są dziś uważane za dobrą alternatywę dla standardowych komputerów. Dlatego też dobrze jest dokupić do swojego telewizora odpowiednią klawiaturę. Czym kierować się podczas zakupu?

Czym jest klawiatura do Smart TV?

Monitory telewizorów o dużej przekątnej są już standardem w wielu domach. Większość urządzeń należy do grupy tzw. Smart TV, czyli modeli, które oferują użytkownikom wiele rozszerzonych funkcji, w tym możliwość korzystania z internetu. Do takiego telewizora można podłączyć niemal każdy sprzęt RTV, także laptop czy smartfon. Jednak ich zintegrowane klawiatury utrudniają wygodne korzystanie z nowoczesnych funkcji dużego ekranu. Na szczęście na rynku znajdują się specjalne klawiatury do Smart TV, gwarantujące bezawaryjne i sprawne funkcjonowanie. Szczególnie polecane są te bezprzewodowe, ponieważ nie ograniczają zasięgu działania, a co za tym idzie ? zapewniają większą wygodę. Można wówczas rozsiąść się w fotelu i sterować programami z dużej odległości.

Jak wybrać klawiaturę do telewizora?

Przed zakupem klawiatury do telewizora warto zweryfikować kilka podstawowych parametrów. Pierwszym z nich jest jej zasięg. Aby z urządzenia korzystało się w sposób komfortowy, zasięg musi wynosić minimum pięć metrów. Mniejsze wartości mogą zawieść, szczególnie w dużych pomieszczeniach. Tym, na co jeszcze należy zwrócić uwagę, jest obecność funkcji pilota oraz dodatkowych przycisków. Im więcej funkcji, tym lepiej. Nie mniej ważny jest też touchpad, który z powodzeniem zastąpi tradycyjną mysz. Ponadto warto wybrać taki model klawiatury, który jest ergonomiczny. Obudowa powinna być wykonana z wysokiej jakości tworzyw, które są wytrzymałe na drobne uszkodzenia mechaniczne. Dobrze, gdy klawiatura dodatkowo odporna jest na wilgoć, np. na wypadek zalania wodą.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów klawiatur do telewizorów. Do codziennego korzystania ze Smart TV, np. przeglądania stron internetowych czy platform streamingowych, wystarczy uniwersalny model. Co ważne, istnieją także specjalne klawiatury przeznaczone pod konkretny model telewizora.

Czy warto kupić klawiaturę do Smart TV? Nie jest to koniecznością, choćby ze względu na powszechną możliwość obsługi głosowej. Jednak taki gadżet może bardzo przydać się osobom, które irytuje sterowanie aplikacjami za pomocą zwykłego pilota, a wpisywanie tytułów filmów (np. podczas ich wyszukiwania na platformach) wymaga skupienia i zajmuje im dużo czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.