Koło Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy w Choinach

Dnia 27 stycznia 2019r. w Świetlicy Wiejskiej w Woli Cygowskiej odbyło się  świąteczne spotkanie wraz z uroczystym otwarciem Koła Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy  w Choinach. Dało to początek oficjalnego działania Koła, które zostało zawiązane pod koniec grudnia 2018r. przez mieszkańców Choin z Gminy Poświętne (dwanaście pań i dwóch panów).
Zaproszonych gości przywitaliśmy po staropolsku chlebem i solą, a atmosferę świąteczną stworzyły śpiewane przez nas kolędy. Do śpiewania zachęciliśmy również wszystkich przybyłych. Następnie została uroczyście odczytana decyzja Prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa   nadająca numer Koła i osobowość prawną. Wiele ciepłych słów usłyszeliśmy od zaproszonych gości. Ks. Proboszcz Robert Kalisiak życzył  „aby wspólnie budować, organizować ku dobremu”, Wójt Gminy Poświętne Pan Sylwester Niźnik mówił o integracji z gminą oraz zachęcił do wykorzystania lokalnych  budynków służących kulturze. Pan Mariusz Stępnik, kierownik Powiatowego Biura ARiMR w Wołominie z siedzibą w Radzyminie wraz z delegacją zauważył w nas moc, energię i pomysły.  Przedstawiciel Ośrodka Doradztwa Rolniczego Pani Anna Wieczorek gratulowała odwagi i chęci do działania. Następnie głos zabrały Członkinie Zarządów Kół działających w gminie Poświętne tj. Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Ręczajskiej, Laskowizny, Nadbieli, Dąbrowicy oraz Międzypola. Zachęcili nas do działania również nowo wybrana Sołtys Choin Pani Ewa Jachacy oraz Pan Marcin Skonieczny Radny Gminy Poświętne.

 

DSC08345

 

Każdą rodzinę z Choin oraz zaproszonych gości, obdarowaliśmy świecącą gwiazdką wraz z ułożonym dla każdego specjalnym wierszykiem. Po oficjalnym rozpoczęciu przyszedł czas na integrację i słodki poczęstunek przygotowany przez nasze Gospodynie. Nie zabrakło również świątecznych niespodzianek i zabaw dla dzieci, młodzieży i nie tylko. „Świąteczny quiz”, „Drzewko dobrych życzeń” czy „Kolędowe występy” naszych gości i mieszkańców przyniosły nam wiele radości i wzruszeń.
Relację fotograficzną z tej uroczystości można obejrzeć na oficjalnym fanpage Koła na portalu społecznościowym. A czas pokaże co jeszcze wydarzy się z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy Choin.
„W Choinach wolniej płynie czas.
Tu dobrze czuje się każdy z nas.
Chcemy tu Koło rozkręcić
i wielu do niego zachęcić.
Bo raźniej nam będzie i weselej
gdy ludzi przybędzie nam wiele.”
Osoby, które chciałyby wesprzeć działalność Koła Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy  w Choinach prosimy o datki na rozwój Koła i drobne wydatki: Bank Pekao nr konta: 47 1240 6335 1111 0010 8734 7299. Z góry dziękujemy.
W imieniu zarządu Koła – Przewodnicząca Agnieszka Skonieczna

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.