Komenda Powiatowa Policji – kronika kryminalna od 09.04.2018 do 15.04.2018

policja

Wydarzenia kryminalne w powiecie wołomińskim, informacje o przestępstwach, zdarzeniach drogowych, wypadkach i akcjach policji  opracował; asp. szt. Tomasz Sitek – Rzecznik KPP Wołomin

Pożary

   
  15.04.2018
MICHAŁÓW,
W m. Michałów miał miejsce pożar budynku gospodarczego z funkcją mieszkalną konstrukcji murowanej, kryty blacho – dachówką, nie była doprowadzona do budynku energia elektryczna. W wyniku pożaru śmierć na miejscu poniósł Piotr M. lat 45. O ustaleniach powiadomiono prokuratora dyżurnego z Prokuratury Rejonowej w Wołominie, z udziałem którego wykonano czynności procesowe na miejscu zdarzenia. Decyzją prokuratora zwłoki zostały skierowane do ZMS, w celu wykonania sekcji. Postępowanie prowadzi KP Tłuszcz

PRZESTĘPSTWA KRYMINALNE

Kradzieże z włamaniem

  11.04.2018
ZIELONKA,
Sprawca przy użyciu n/n narzędzia dokonał podważania okna w aneksie kuchennym po czym wszedł do wnętrza dokonując zaboru w celu przywłaszczenia biżuterii złotej w postaci kolczyków bdb.
  13.04.2018
ZĄBKI,
Kradzież z włamaniem do domu jednorodzinnego, gdzie nieznany sprawca  wyważył okno a następnie z wnętrza zabrał w celu przywłaszczenia zegarek naręczny marki ROLEX  wykonany ze złota, zegarek naręczny marki ROLEX , biżuterię w postaci złotego łańcuszka, kosmetyki różnych marek, alkohol różnych marek, wyposażenie AGD. Suma strat wyniosła 255050zł na szkodę zgłaszającego. Postępowanie prowadzi KP Ząbki.
   

Kradzieże

   
  11.04.2018
ZĄBKI,
Kradzież roweru marki CANNONDALE TRAIL SL3, hulajnogi marki DECATHLON, kosiarki elektrycznej marki BOSH , kompresora , mającej miejsce na terenie garażu podziemnego w bloku mieszkalnym, gdzie nieznany sprawca wykorzystując otwory konstrukcyjne w schowkach lokatorskich wyjął wymienione przedmioty a następnie zabrał je w celu przewłaszczenia. Suma strat wyniosła 2500zł na szkodę zgłaszającego. Postępowanie prowadzi KP Ząbki.
   
  12.04.2018
ZIELONKA,
Obywatel Armenii zawiadomił, że sprawcapokonał zabezpieczenie w postaci linki stalowej po czym dokonał zaboru roweru górskiego m-ki Giant kolor czarno niebieski będącego w użyłkowaniu siostrzeńca. Rower zaparkowany był na parkingu niestrzeżonym przed szkołą. Suma strat 1500zł.
 

12.04.2018
WOŁOMIN,
Policjanci WP KPP Wołomin w sklepie w Wołominie dokonali zatrzymania Arkadiusz D., lat 23 jako osobę podejrzaną o dokonanie kradzieży artykułów przemysłowych na łączna kwotę 546,37 zł.

   
  12.04.2018
KOBYŁKA
Naczelnik Urzędu Pocztowego zawiadomiła, że w holu urzędu pocztowego dwóch n/n sprawców wykorzystując nieuwagę pracowników oraz klientów poczty dokonało zaboru w celu przywłaszczenia 15 szt. książek o różnej tematyce o łącznej wartości 565,70zł.
 

12.04.2018
RADZYMIN,
Współwłaściciel przedszkola zawiadomił że n/n sprawca wykorzystując nieobecność pracowników przedszkola którzy znajdowali się na placu z dziećmi wszedł przez nie zamknięte drzwi, a następnie z szafek mieszczących się w trzech pomieszczeń dokonał kradzieży pieniędzy o łącznej kwocie 6500zł.

   
   
  14.04.2018
MARKI,
Policjanci KP Marki na terenie sklepu zatrzymali: Izabela M, lat 26, która na terenie sklepu dokonała kradzieży różnych artykułów na kwotę powyżej 525 złotych.
   

Kradzieże pojazdów

  09.04.2018
ZĄBKI,
Kradzież pojazdu m-ki Mazda CX 5, koloru czerwonego, rok produkcji 2016, o wartości 85.000 zł.
  07.04.2018
ZĄBKI,
Sprawca po pokonaniu zabezpieczeń fabrycznych dokonał kradzieży zaparkowanego na parkingu w Ząbkach przez wcześniejszego użytkownika i pozostawieniu kluczyków w specjalnym nadzorowanym przez aplikację miejscu i zamknięciu na zamki fabryczne również przy pomocy aplikacji pojazdu m-ki Hyundai I30, koloru granatowego, o wartości 70.000 zł
  10.04.2018
SŁUPNO,
Kradzieży pojazdu marki Toyota Auris, koloru białego, hatchback, rok produkcji 2017, pojemność 1,8 litra benzyna. Straty poniesione w wyniku przestępstwa to 80 tyś.

Nietrzeźwi kierujący

  08.04.2018
ZIELONKA,
Funkcjonariusze KPP Wołomin w trakcie interwencji własnej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd m-ki Ford Mondeo którego kierowca obywatel Ukrainy  kierował pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości (pobrano krew do badania).
   
 

13.04.2018
OSTRÓWEK,
Policjanci WRD KPP Wołomin w Ostrówku na ulicy zatrzymali do kontroli drogowej samochód Opel Vectra którym kierował po drodze publicznej będąc w stanie nietrzeźwym  1,2 promila Adam S lat 28.

   
 

15.04.2018
ZĄBKI,
Funkcjonariusze WWP KSP w Ząbkach dokonali zatrzymania kierującego pojazdem m-ki BMW Waldemar K. który znajdował się w stanie nietrzeźwości co potwierdziło przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,8 promila.

PRZESTĘPSTWA NARKOTYKOWE

  09.04.2018
WOŁOMIN,
Policjanci WP KPP Wołomin w Wołominie w jednostce Policji dokonali zatrzymania Doroty S. , która posiadała przy sobie torebkę foliową z zawartością środków odurzających w postaci marihuany.
  12.04.2018
MARKI,
Policjanci WP KPP Wołomin w Markach na ulicy dokonali zatrzymania Damian A. przy którym wewnątrz pojazdu marki TOYOTA ujawniono torebkę z zawartością białego proszku co do którego zachodzi uzasadnione podejrzenie że jest to środek prawnie zabroniony.
  12.04.2018
ZIELONKA,
Policjanci ZPI KP Zielonka zatrzymali na ulicy w Zielonce Artur P. który posiadał w ręku zawiniątko foliowe z zawartością białego proszku ( amfetamina ).
   
  15.04.2018
ZĄBKI,
Funkcjonariusze WWP KSP w Ząbkach na ulicy dokonali zatrzymania Robert R. zam. Ząbki lat. 42 u którego w kieszeni kurtki ujawniono torebkę foliową z zawartością suszu roślinnego  ( marihuana ) oraz srebrne zawiniątko zawartością białego proszku.
   

ZDARZENIA W RUCHU DROGOWYM, KOLEJOWYM

Wypadki drogowe

  09.04.2018 godz. 13:42,
RADZYMIN, ul. JANA PAWŁA II
W miejscowości Radzymin Beata S.  lat 42, pasażerka autobusu Renault którym kierował Ireneusz W.  w wyniku gwałtownego hamowania autobusu przemieściła się uderzając w szybę czołową pojazdu doznając złamania nosa. Uczestników przebadano  z wynikiem 0,00 mg/l. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.
  13.04.2018 godz. 15:43
ZĄBKI, ul. KSIĘDZA JERZEGO POPIEŁUSZKI
Policjanci WRD KPP Wołomin złożyli dokumentacje odnośnie zaistniałego wypadku drogowego w miejscowości Ząbki, gdzie jedna z pasażerek, tj. Oliwia Dz., lat 21, podróżująca autokarem marki SAM kierowanym przez  obywatela Ukrainy wypadła z autokaru na ulicę, w którym otworzyły się drzwi podczas wykonywania jazdy na łuku. Poszkodowaną pogotowie zabrało do szpitala z ogólnymi potłuczeniami. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.
  13.04.2018 godz. 17:58,
WOŁOMIN, ul. ALEJA ARMII KRAJOWEJ
Jan Z., – trzeźwy – kierując samochodem marki Toyota Avensis w Wołominie na ulicy potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych dwie osoby przechodzące przez przejście tj. Aleksandre S., lat 15, oraz Wiktorię P., lat 15. Piesze zostały przewiezione do szpitala  z ogólnymi potłuczeniami. Postępowanie prowadzi KPP Wołomin.
  14.04.2018 godz. 16:31,
SITNE, ul. WSPÓLNA
W dn. 14.04.2018r . około g. 16.25 w m. Sitne, gm. Jadów, pow. wołomiński na drodze publicznej pomiędzy m. Sitne gm. Jadów i m. Obrąb gm. Zabrodzie na łuku drogi doszło do zdarzenia drogowego, gdzie kierujący sam. osobowym m-ki Opel – KAMIL B. l. 22 potrącił czteroosobową rodzinę poruszającą sie na rowerach w kierunku przeciwnym. Z ustaleń fszy WRD KPP w Wołominie, zastanej sytuacji oraz wyjaśnień świadków zdarzenia wynika, iż kierujący samochodem osobowym m-ki Opel chcąc uniknąć zderzenia z samochodem nadjeżdżającym z przeciwka, na łuku drogi zjechał na prawe pobocze, następnie uderzył pojazdem w wystający konar (pień drzewa) i siłą bezwładności , bokiem wjechał w czteroosobowa rodzinę, która jechała w kierunku przeciwnym po lewej stronie drogi. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła: kobieta l. 43 oraz dziecko l. 6. Do szpitala  w stanie ciężkim został przewieziony mężczyzna l. 44 oraz dziecko l. 8. , które zmarło w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. W dniu 16 kwietnia 2018r Sąd Rejonowy w Wołominie postanowił tymczasowo na okres 2 miesięcy aresztować Kamila B. w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 177 par 2 KK.
 

14.04.2018 godz. 19:20,
WOŁOMIN, ul. ALEJA NIEPODLEGŁOŚCI skrzyżowanie ulic: KOLONIA GRÓDEK
Bronisław P. trzeźwy kierując  samochodem osobowym marki Suzuki w Wołominie podczas wykonywania manewru skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu na wprost Łukaszowi G.  – trzeźwy kierujący rowerem. W wyniku zdarzenia Łukasz G. doznał złamania prawej nogi oraz urazu głowy, został przewieziony do Szpitala . Postępowanie prowadzi KPP w Wołominie

 

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.