Mareckie szkoły na sportowym TOPie

Mareckie szkoły na sportowym TOPie

Niesamowicie rozpoczął się obecny tydzień dla mareckiego sportu szkolnego. 26 stycznia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Markach odbyły się Mistrzostwa Powiatu wołomińskiego w koszykówce 3×3 w kategorii dzieci i młodzieży.

W kategorii „młodzież” prym wiodły dwie szkoły podstawowe z Marek – Szkoła Podstawowa Nr 2 oraz Szkoła Podstawowa Nr 1. Mareckie szkoły wygrywając wszystkie mecze w swoich grupach oraz odprawiając z kwitkiem rywali w półfinałach, spotkały się w finale Mistrzostw Marek i Powiatu wołomińskiego w koszykówce 3×3.

Jak na prawdziwy finał przystało do wyłonienia Mistrza potrzebne były aż dwie dogrywki, w których lepsza okazała się drużyna z Szkoły Podstawowej nr 2 w Markach.  Nie mniej jednak obu szkołom należą się ogromne brawa za wynik, walkę i fantastyczną grę.

Wyniki rywalizacji w kat. młodzież:

Faza grupowa:

  • SP 1 Marki – SP 2 Zielonka 10:2
  • SP 1 Radzymin – SP 6 Ząbki 1:4
  • SP 2 Marki – SP 4 Ząbki 8:0
  • SP 2 Radzymin – SP 3 Ząbki 6:2
  • SP 1 Marki – SP 1 Radzymin 6:0
  • SP 2 Zielonka – SP 6 Ząbki 6:5
  • SP 2 Marki – SP 2 Radzymin – 9:2
  • SP 4 Ząbki – SP 3 Ząbki 8:0
  • SP 1 Marki -SP 6 Ząbki 10:0
  • SP 2 Zielonka – SP 1 Radzymin 2:4
  • SP 2 Marki – SP 3 Ząbki 7:4
  • SP 4 Ząbki – SP 2 Radzymin 3:6

Półfinały:

  • SP 1 Marki – SP 2 Radzymin 10:0
  • SP 2 Marki – SP 6 Ząbki 9:1
  • Mecz o III miejsce:
  • SP 2 Radzymin – SP 6 Ząbki 3:4

Finał:

  • SP 1 Marki – SP 2 Marki 3:4

Klasyfikacja końcowa:

  1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Markach
  2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Markach
  3. Szkoła Podstawowa nr 6 w Ząbkach
  4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyminie

Medale i puchary ufundowało Miasto Marki.

Ogromne podziękowania dla nauczycieli z Szkoły Podstawowej nr 1 w Markach oraz trenerów UKS Jedynka Marki.

Fantastyczna informacja dotarła do nas też z Radzymina. Reprezentacja dziewcząt w siatkówce ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Markach wygrała zawody rejonowe w kategorii młodzież. Tym samym marecka „Trójka” została Mistrzem Rejonu Marki-Radzymin-Dąbrówka w siatkówce dziewcząt w kategorii młodzież.

Nasza drużyna wygrała oba mecze z drużynami z Radzymina oraz Załubic, tym samym będzie reprezentantem rejonu w zawodach powiatowych, które rozegrane zostaną 18 marca w Tłuszczu. – informuje UM Marki

 

Więcej informacji z Marek

Marki - Brąz Mistrzostw Polski dla mareckiej badmintonistki

Marki – Brąz Mistrzostw Polski dla mareckiej badmintonistki

Za nami 62. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity w Badmintonie, które w dniach 18-21 czerwca odbyły się w Łodzi. Najważniejszą informacją dla całej rodziny [...]
0 komentarzy
Marcovia Mistrzem Polski w beach korfballu

Marcovia Mistrzem Polski w beach korfballu

20 czerwca, w samym sercu Warszawy, na plaży Poniatówka, marecka drużyna po raz kolejny udowodniła, że należy do absolutnej krajowej czołówki. W niezwykle [...]
0 komentarzy
Marki - Pożegnanie z IV ligą. Oby tylko na rok...

Marki – Pożegnanie z IV ligą. Oby tylko na rok…

Podopieczni trenerów Konrada Kucharczyka i Dawida Bułki zajęli ostatnie miejsce w tabeli i rozpoczną rundę jesienną na niższym szczeblu rozgrywkowym.  Po wyjazdowym zwycięstwie [...]
0 komentarzy
Marki - Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

Marki – Krajowy Trening Pierwszej Pomocy

20 czerwca 2026 r. w całej Polsce odbędzie się Krajowy Trening Pierwszej Pomocy – ogólnopolskie wydarzenie realizowane w ramach Akademii Ochrony Ludności i [...]
0 komentarzy
Fundacja Ars Docendi z dofinansowaniem dla KGW i OSP. Możliwe wsparcie wyjazdów integracyjnych

250 tys. zł dla Marek na remont dachu sali gimnastycznej

Marki otrzymają 250 tys. zł dofinansowania z programu „Mazowsze dla sportu” na remont dachu nad salą gimnastyczną Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.