W Markach… 600 tys. zł do podziału

20180822_130603

Trzynaście propozycji i góra pieniędzy do wzięcia. Rozpoczyna się głosowanie w ramach Mareckiego Budżetu

W najbliższą sobotę, 15 września, skrzyżowanie Okólnej i Grunwaldzkiej w Markach będzie tętnić życiem. To właśnie w tej lokalizacji znajduje się jedna z najnowszych inwestycji rekreacyjnych – pumptrack. Jest to specjalnie wyprofilowany tor, na którym można jeździć w koło praktycznie bez pedałowania. W sobotę nastąpi jego uroczysta inauguracja. Główną atrakcją uroczystości będą pokazy akrobacji rowerowych, czyli dirt jumpingu, w wykonaniu uczestników zawodów Pucharu Świata.
– Pumptrack jest inicjatywą mieszkańców Marek. Zgłosili oni projekt do Mareckiego Budżetu Obywatelskiego, który następnie uzyskał wystarczające poparcie w głosowaniu mieszkańców. Ruszamy z jego kolejną edycją – podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.
Głosowanie w ramach Mareckiego Budżetu Obywatelskiego  zaczyna się 15 września i potrwa do 30 września. Mieszkańcy mogą oddać po jednym głosie w każdej z czterech kategorii (Kultura, edukacja, ekologia; Sport, rekreacja; Infrastruktura drogowa; Inne). Zgłosili oni 23 projekty, pozytywną weryfikację (pod kątem możliwości realizacji) przeszło 13 z nich. Do podziału jest 600 tys. zł (na cztery zwycięskie projekty).
– Prawo głosu ma każdy mieszkaniec Marek, który w momencie głosowania ma ukończone 13 lat. Osoby niepełnoletnie do karty do głosowania muszą dołączyć zgodę opiekuna prawnego – mówi Paweł Pniewski, koordynator ds. partycypacji społecznej w mareckim ratuszu.
Głosować można zarówno w sposób tradycyjny jak i elektroniczny. Mieszkańcy, którzy nie korzystają z internetu, znajdą formularze i urny do głosowania w kancelarii Urzędu Miasta, Bibliotece Publicznej i jej filiach oraz Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego.
– W sposób tradycyjny będzie można zagłosować także podczas Spartakiady Mareckiego Stowarzyszenia Gospodarczego, która odbędzie się 30 września na stadionie miejskim przy ul. Wspólnej – dodaje Paweł Pniewski.
Ci, którzy korzystają z dobrodziejstwa informatyki, mogą wyrazić swoje poparcie na trzy sposoby.
– Mamy gotową aplikację do obsługi Mareckiego Budżetu Obywatelskiego znajdującą się pod adresem zdecyduj.marki.pl. Ponadto można wysłać wypełnioną i własnoręcznie podpisaną kartę do głosowania w formie zeskanowanego dokumentu na adres zdecyduj@marki.pl  lub za pośrednictwem Elektronicznego Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Marki – tłumaczy Emilia Oleksiak, naczelnik Wydziału Promocji, Spraw Społecznych i Zdrowia.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.