Marki – karta zniżek i przywilejów MKM

Marki - karta zniżek i przywilejów MKM

Kiedy okazało się, że wejście na miejskie lodowisko przy Stawowej będzie tańsze dla posiadaczy Mareckiej Karty Mieszkańca (MKM), drzwi w Centrum Aktywności Fabryczna 3 nie przestały się zamykać. W niewiele ponad miesiąc o wydanie MKM wystąpiło prawie ćwierć tysiąca osób. Obecnie ważną Marecką Kartę Mieszkańca ma już ponad 12,3 tys. obywateli  miasta.

Żeby ją mieć, nie trzeba nic płacić. Wystarczy w rozliczeniu rocznym PIT podać marecki adres, a zeznanie podatkowe wysłać do Urzędu Skarbowego w Wołominie. Na co mogą liczyć posiadacze MKM? Przede wszystkim na zniżki u partnerów karty. Są to zarówno prywatni przedsiębiorcy jak i samorządowe instytucje (pełna lista obok).

Z marecką kartą taniej zrobisz zakupy, mniej zapłacisz za usługi, uzyskasz zniżki przy wejściu na basen, zajęcia na Marcovii lub w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego – podkreśla Monika Banaszek, naczelnik Wydziału Aktywności Lokalnej CAF3.

Osoby, które mają MKM, mają też wyłączne prawo lub prawo pierwszeństwa zapisu na projekty i zajęcia organizowane przez miejskie instytucje. Tak było i jest m.in. z programem sterylizacji i znakowania zwierząt domowych lub zajęciami z pierwszej pomocy organizowanymi w ramach Mareckiego Budżetu Obywatelskiego.

W kolejnych projektach też będziemy starali się zapisać różne przywileje dla posiadaczy Mareckiej Karty Mieszkańca – deklaruje Paweł Pniewski, zastępca burmistrza.

Zależy nam na tym, by nasi mieszkańcy korzystali z usług lokalnego biznesu. Korzyści z takiej kooperacji będą mieć obie strony: przedsiębiorcy, bo zyskają nowych klientów, klienci – bo skorzystają z zaoferowanych przez przedsiębiorców zniżek. Marecka karta jest najtańszą, bo nic nie kosztującą, formą promocji – dodaje Paweł Pniewski.

Pełen pakiet informacji o MKM znajdą Państwo na stronie karta.marki.pl

JAK UZYSKAĆ MARECKĄ KARTĘ MIESZKAŃCA?

  • Wejdź na stronę internetową karta.marki.pl, wypełnij poprawnie i wyślij wniosek.
  • Przyjdź osobiście do CAF3, okaż potwierdzenie (np. pierwsza strona PIT z numerem UPO, czyli urzędowym poświadczeniem odbioru), że rozliczasz podatek dochodowy w US w Wołominie i mieszkasz w Markach.
  • Każda osoba, która po raz pierwszy wyrabia kartę, musi przyjść osobiście. Na miejscu zrobimy zdjęcie, które jest nadrukowywane na kartę. Karta zostanie wydana od ręki.
  • Tak przygotowana MKM będzie ważna do 30 czerwca kolejnego roku.

 

Więcej informacji z Marek

Troszyn za mocny dla Marcovii

Troszyn za mocny dla Marcovii

Porażką 1:3 (0:2) zakończyło się sobotnie spotkanie Marcovii z KS CK Troszyn. Honorowe trafienie dla mareckiego zespołu zdobył w 79 minucie Piotr Cudny, [...]
0 komentarzy
Marki - Boże Ciało - utrudnienia w ruchu

Marki – Boże Ciało – utrudnienia w ruchu

30 maja przypada święto Bożego Ciała, podczas którego tradycyjnie ulicami Marek przejdą procesje wiernych. Kierowcy muszą liczyć się z chwilowymi utrudnieniami i spowolnieniem [...]
0 komentarzy
Marki - konkurs na realizację programu polityki zdrowotnej

Marki – konkurs na realizację programu polityki zdrowotnej

Burmistrz Miasta Jacek Orych ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację programu polityki zdrowotnej pn. „Program profilaktyki zaburzeń depresyjnych wśród nastolatków uczęszczających do szkół na [...]
0 komentarzy
Jubileuszowy Nocny Marek

Jubileuszowy Nocny Marek

W czerwcowy wieczór 2014 r. po raz pierwszy przy Wspólnej 12 spotkali się uczestnicy Nocnego Marka – biegacze oraz miłośnicy nordic walking. Start [...]
0 komentarzy
Marki - przerwa w dostawie wody

Marki – przerwa w dostawie wody

Wodociąg Marecki informuje, że w związku z awarią hydrantu dojdzie jutro (29 maja) do przerwy w dostawie wody w ul. Rodziewiczówny na odcinku [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.