Marki – karta zniżek i przywilejów MKM

Marki - karta zniżek i przywilejów MKM

Kiedy okazało się, że wejście na miejskie lodowisko przy Stawowej będzie tańsze dla posiadaczy Mareckiej Karty Mieszkańca (MKM), drzwi w Centrum Aktywności Fabryczna 3 nie przestały się zamykać. W niewiele ponad miesiąc o wydanie MKM wystąpiło prawie ćwierć tysiąca osób. Obecnie ważną Marecką Kartę Mieszkańca ma już ponad 12,3 tys. obywateli  miasta.

Żeby ją mieć, nie trzeba nic płacić. Wystarczy w rozliczeniu rocznym PIT podać marecki adres, a zeznanie podatkowe wysłać do Urzędu Skarbowego w Wołominie. Na co mogą liczyć posiadacze MKM? Przede wszystkim na zniżki u partnerów karty. Są to zarówno prywatni przedsiębiorcy jak i samorządowe instytucje (pełna lista obok).

Z marecką kartą taniej zrobisz zakupy, mniej zapłacisz za usługi, uzyskasz zniżki przy wejściu na basen, zajęcia na Marcovii lub w Mareckim Ośrodku Kultury im. Tadeusza Lużyńskiego – podkreśla Monika Banaszek, naczelnik Wydziału Aktywności Lokalnej CAF3.

Osoby, które mają MKM, mają też wyłączne prawo lub prawo pierwszeństwa zapisu na projekty i zajęcia organizowane przez miejskie instytucje. Tak było i jest m.in. z programem sterylizacji i znakowania zwierząt domowych lub zajęciami z pierwszej pomocy organizowanymi w ramach Mareckiego Budżetu Obywatelskiego.

W kolejnych projektach też będziemy starali się zapisać różne przywileje dla posiadaczy Mareckiej Karty Mieszkańca – deklaruje Paweł Pniewski, zastępca burmistrza.

Zależy nam na tym, by nasi mieszkańcy korzystali z usług lokalnego biznesu. Korzyści z takiej kooperacji będą mieć obie strony: przedsiębiorcy, bo zyskają nowych klientów, klienci – bo skorzystają z zaoferowanych przez przedsiębiorców zniżek. Marecka karta jest najtańszą, bo nic nie kosztującą, formą promocji – dodaje Paweł Pniewski.

Pełen pakiet informacji o MKM znajdą Państwo na stronie karta.marki.pl

JAK UZYSKAĆ MARECKĄ KARTĘ MIESZKAŃCA?

  • Wejdź na stronę internetową karta.marki.pl, wypełnij poprawnie i wyślij wniosek.
  • Przyjdź osobiście do CAF3, okaż potwierdzenie (np. pierwsza strona PIT z numerem UPO, czyli urzędowym poświadczeniem odbioru), że rozliczasz podatek dochodowy w US w Wołominie i mieszkasz w Markach.
  • Każda osoba, która po raz pierwszy wyrabia kartę, musi przyjść osobiście. Na miejscu zrobimy zdjęcie, które jest nadrukowywane na kartę. Karta zostanie wydana od ręki.
  • Tak przygotowana MKM będzie ważna do 30 czerwca kolejnego roku.

 

Więcej informacji z Marek

Marki - wymiana wodomierzy

Marki – wymiana wodomierzy

Wodociąg Marecki informuje że od 1 czerwca rozpoczyna wymianę wodomierzy w nieruchomościach przy ulicach: Wesołej, Wiewiórki i Zielonej. Jest to bezpłatna usługa, dokonywana [...]
0 komentarzy
Raport o stanie Gminy Miasto Marki za 2022 r.

Raport o stanie Gminy Miasto Marki za 2022 r.

Zapraszamy do lektury dokumentu traktującego m.in. o budżecie, inwestycjach, edukacji i środowisku w Markach Przepisy ustawy o samorządzie gminnym obligują gminy do przygotowania [...]
0 komentarzy
Marki - I Mistrzostwa MCER w pływaniu

Marki – I Mistrzostwa MCER w pływaniu

W sobotę, 17 czerwca, odbędą się w Markach dwie imprezy sportowe. Jedna z nich zadebiutuje w mareckim kalendarzu. Chodzi o I Mistrzostwa MCER [...]
0 komentarzy
Prezentacje Plastyki Mareckiej podczas Dni Marek

Prezentacje Plastyki Mareckiej podczas Dni Marek

Prezentacje to impreza z wieloletnimi tradycjami – pierwsza edycja odbyła się w latach 90. XX wieku. Obecnie MOK Marki  organizuje je w formie [...]
0 komentarzy
Marki - z podwórka na bieżnię

Marki – z podwórka na bieżnię

Sportowe zmagania dla szkół podstawowych w MCER 15 czerwca 2023 roku w MCER, rusza kolejna edycja cyklu imprez sportowych dla dzieci pod nazwą [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.