Marki – Najlepsi badmintoniści zagrają w MCER!

Marki - Najlepsi badmintoniści zagrają w MCER!

Rusza Ekstraliga. Wśród drużyn z najwyższego poziomu rozgrywek – WWL Badminton Marcovia Marki! Już w 20 października (poniedziałek) o godzinie 18:00 na hali sportowej MCER przy ul. Wspólnej 40 w Markach zainauguruje Ekstraliga badmintona, która wyłoni drużynowego Mistrza Polski sezonu 2025/2026. W walce o ten tytuł jest drużyna WWL Badminton Marcovia Marki, która dwa pierwsze mecze rozegra przed własną publicznością. Rywalem w pierwszym starciu będzie drużyna KS Badminton Kobierzyce.

W Ekstralidze badmintona występuje 9 drużyn z całej Polski, które rozegrają mecze w formule „każdy z każdym”. Każde starcie obejmuje 7 meczów (deble mężczyzn i kobiet, 4 single – po dwa kobiet i mężczyzn oraz mikst). Cztery najlepsze zespoły z rundy zasadniczej rozegrają na przełomie maja i czerwca 2026 r. play-off, który wyłoni najlepsze zespoły w Polsce.

Mamy nadzieję i cel aby znaleźć się wśród tych drużyn i bardzo mocno liczymy, że dopingiem pomożecie nam wykonać to zadanie!

Warto dodać, że w barwach naszej miejskiej drużyny, znajdującej się pod skrzydłami Mareckich Inwestycji Miejskich, występują uczestnicy Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy oraz wielokrotni medaliści Mistrzostw Polski oraz reprezentanci Polski. Warto zobaczyć ich w akcji – to badminton na najwyższym światowym poziomie! Emocji na pewno nie zabraknie!

W składzie naszej drużyny występują: Ade Resky Dwicahyo, Victor Svendsen, Łukasz Cimosz, Bartosz Puńko, Rafał Hawel, Vivien Sandorhazi, Samanta Golubickaite, Dominika Kwaśnik, Aleksandra Wasilewska, Kaja Ziółkowska, Magdalena Witek.

Harmonogram kolejek Ekstraligi Badmintona na sezon 2025/2026:

  •  1 kolejka – 20.10.2025 r. – hala MCER Marki godz. 18:00 (WWL Badminton Marcovia Marki – KS Badminton Kobierzyce);
  •  2 kolejka – 17.11.2025 r. – hala MCER Marki godz. 18:00 (WWL Badminton Marcovia Marki – OSSM-SMS Białystok);
  •  4 kolejka – 20.01.2026 r. – Bieruń (UKS Unia Bieruń – WWL Badminton Marcovia Marki);
  •  5 kolejka – 02.02.2026 r. – Białystok (UKS Hubal-Białystok – WWL Badminton Marcovia Marki);
  •  6 kolejka – 09.03.2026 r. – hala MCER Marki godz. 18:00 (WWL Badminton Marcovia Marki – Legia Warszawa);
  •  7 kolejka – 14.04.2026 r. – Suwałki (SKB Litpol-Malov Suwałki – WWL Badminton Marcovia Marki);
  •  8 kolejka – 04-05.05.2026 r. – Wrocław (WKS Śląsk Wrocław Bonabanco – WWL Badminton Marcovia Marki);
  •  9 kolejka – 18.05.2026 r. – hala MCER Marki godz. 18:00 (WWL Badminton Marcovia Marki – KU AZS UM Łódź).

Partnerem wydarzeń z udziałem naszej drużyny w rozgrywkach Ekstraligi badmintona jest Powiat Wołomiński.

Zapraszamy serdecznie! Wstęp wolny! Na miejscu będzie można po meczu zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z gwiazdami badmintona oraz zdobyć autografy. – zachęca Maciej Goławski

Więcej informacji z Marek

Marki - Akcja sterylizacja 2026

Marki – Akcja sterylizacja 2026

Program obejmuje bezpłatne zabiegi weterynaryjne z zakresu kastracji oraz znakowania psów i kotów domowych. Poprzez zabieg kastracji (sterylizacji) należy rozumieć pełne chirurgiczne usunięcie [...]
0 komentarzy
Marki - ogłoszono konkursy na dyrektora przedszkola miejskiego oraz dyrektora szkoły Podstawowej

Marki – ogłoszono konkursy na dyrektora przedszkola miejskiego oraz dyrektora szkoły Podstawowej

Ruszyły dwie ważne rekrutacje, ogłoszono konkursy na dyrektora Przedszkola Miejskiego nr 3 Bajkowy Świat oraz dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. [...]
0 komentarzy
Marki - Uwaga! Wymiana wodomierzy!

Marki – Wymiana wodomierzy

Rozpoczęła się wymiana wodomierz.  Jest to bezpłatna usługa, dokonywana co pięć lat przez nasze przedsiębiorstwo. Jeśli Państwa nie zastaniemy, zostawimy informację o naszej [...]
0 komentarzy
Marki - "Noc Kupały - 2026"

Marki – „Noc Kupały – 2026”

W dniu 2026-06-09 w trybie art. 19a Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wpłynęła oferta Oddziału [...]
0 komentarzy
Marki - 9. Zlot Pojazdów Zabytkowych "ODJAZD"

Marki – 9. Zlot Pojazdów Zabytkowych „ODJAZD”

Będzie zapach benzyny, ryk silników i przejazd zabytkowych aut. 104. lata temu odbył się pierwszy wyścig samochodowy w niepodległej Polsce, właśnie na Strudze. [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.