W Markach do 24 lutego 2023 roku należy złożyć nowe deklaracje odpadowe – według zużycia wody z 2022 roku.
W 2023 roku obowiązują na terenie Marek cztery wzory deklaracji:
DEKLARACJA DOK-1 – wypełnij druk
- dla właściciela nieruchomości zamieszkałej, zabudowanej budynkiem jednorodzinnym:
- podłączonej do sieci wodociągowej i opomiarowanej albo
- nieposiadajacej przyłącza wodociągowego oraz wodomierza głównego, ale posiadającej urządzenie pomiarowe – zdalnie odczytywane przez przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne – założone na własne ujęcie wody w celu rozliczania ilości ścieków odprowadzanych do kanalizacji sanitarnej.
DEKLARACJA DOK-1R – wypełnij druk
- dla właściciela nieruchomości zamieszkałej, zabudowanej budynkiem jednorodzinnym:
- niepodłączonej do sieci wodociągowej i nieopomiarowanej albo
- nowo zamieszkałej albo
- zamieszkałej przez okres krótszy niż trzy kolejne okresy rozliczeniowe w roku poprzedzającym rok uiszczenia opłaty albo
- zamieszkałej, na której brak jest możliwości wskazania trzech kolejnych okresów rozliczeniowych z roku kalendarzowego poprzedzającego rok uiszczenia opłaty wykazujących zużycie wody albo
- zamieszkałej, na której jest zainstalowane urządzenie pomiarowe zdalnie odczytywane przez przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne, założone na własne ujęcie wody w celu rozliczania ilości ścieków odprowadzanych do kanalizacji sanitarnej przez okres krótszy niż trzy kolejne okresy rozliczeniowe w roku kalendarzowym poprzedzającym rok uiszczenia opłaty.
DEKLARACJA DOK-2 – wypełnij druk
- dla właściciela nieruchomości zamieszkałej, zabudowanej budynkiem wielorodzinnym:
- podłączonej do sieci wodociągowej i opomiarowanej albo
- nieposiadajacej przyłącza wodociągowego oraz wodomierza głównego, ale posiadającej urządzenie pomiarowe – zdalnie odczytywane przez przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne – założone na własne ujęcie wody, w celu rozliczania ilości ścieków odprowadzanych do kanalizacji sanitarnej.
DEKLARACJA DOK-2R – wypełnij druk
- dla właściciela nieruchomości zamieszkałej, zabudowanej budynkiem wielorodzinnym:
- niepodłączonej do sieci wodociągowej i nieopomiarowanej albo
- nowo zamieszkałej albo
- zamieszkałej przez okres krótszy niż trzy kolejne okresy rozliczeniowe w roku poprzedzającym rok uiszczenia opłaty albo
- zamieszkałej, na której brak jest możliwości wskazania trzech kolejnych okresów rozliczeniowych z roku kalendarzowego poprzedzającego rok uiszczenia opłaty wykazujących zużycie wody albo
- zamieszkałej, na której jest zainstalowane urządzenie pomiarowe zdalnie odczytywane przez przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne, założone na własne ujęcie wody w celu rozliczania ilości ścieków odprowadzanych do kanalizacji sanitarnej przez okres krótszy niż trzy kolejne okresy rozliczeniowe w roku kalendarzowym poprzedzającym rok uiszczenia opłaty.
Przygotowaliśmy dla Państwa narzędzia ułatwiające wypełnianie deklaracji odpadowych:
- interaktywne formularze znajdujące się TUTAJ,
- KALKULATOR ODPADOWY
Tak wypełnione deklaracje należy:
- wydrukować, podpisać i złożyć (wraz z załącznikami) w formie pisemnej:
- w Wydziale Podatków i Opłat Urzędu Miasta Marki przy ul. Lisa Kuli 3A, 05-270 Marki albo
- w Urzędzie Miasta Marki tj. w kancelarii przy al. Marsz. J. Piłsudskiego 95, 05-270 Marki
- w Centrum Aktywności Fabryczna 3 (CAF3), ul. Fabryczna 3 (punkt składania deklaracji przez seniorów)
lub wygenerować plik PDF, podpisać elektronicznie i złożyć (wraz z załącznikami):
- za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w sposób zapewniający bezpieczeństwo, wiarygodność i niezaprzeczalność danych w niej zawartą oraz w sposób zapewniający ich ochronę przez nieuprawnionym dostępem, poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Urzędu Miasta Marki, znajdującą się na platformie ePUAP.
Wszystkie druki znajdują się również na stronie https://marki.miasto.plus/, strona umożliwia ich składanie przez ePUAP.
Termin składania deklaracji – do 24 lutego 2023 roku.
Więcej informacji z Marek
Marki – Rekord goni rekord
Po raz pierwszy w naszej historii w ciągu doby wtoczyliśmy do sieci ponad 8,5 tys. m. sześć. Markowej Wody. Po dniach chłodu nadeszła
[...]
0 komentarzy
Marki – MRMM na Ogólnopolskiej Debacie Młodych
22 czerwca 2026 roku przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Marki uczestniczyli w Ogólnopolskiej Debacie Młodych poświęconej Krajowej Strategii Młodzieżowej, która odbyła się w Warszawie.
[...]
0 komentarzy
Marki – Brąz Mistrzostw Polski dla mareckiej badmintonistki
Za nami 62. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity w Badmintonie, które w dniach 18-21 czerwca odbyły się w Łodzi. Najważniejszą informacją dla całej rodziny
[...]
0 komentarzy
Marcovia Mistrzem Polski w beach korfballu
20 czerwca, w samym sercu Warszawy, na plaży Poniatówka, marecka drużyna po raz kolejny udowodniła, że należy do absolutnej krajowej czołówki. W niezwykle
[...]
0 komentarzy
Marki – Pożegnanie z IV ligą. Oby tylko na rok…
Podopieczni trenerów Konrada Kucharczyka i Dawida Bułki zajęli ostatnie miejsce w tabeli i rozpoczną rundę jesienną na niższym szczeblu rozgrywkowym. Po wyjazdowym zwycięstwie
[...]
0 komentarzy
