Mocne wejście Judoków z SameJudo w Nowy Rok

W sobotę 12 stycznia zawodnicy i zawodniczki SameJudo wybrali się na Międzynarodowy Turniej Judo „Pokonujemy Granice” w Bielsko Białej. Turniej był bardzo licznie obsadzony, wzięło w nim udział blisko 1200 zawodników z ponad 100 klubów!

Był to pierwszy start Rekinów w tym roku  oraz mocny sprawdzian, w niektórych kategoriach wagowych rywalizowało ponad 30 zawodników! Rekiny wypadły rewelacyjnie zdobywając 10 medali!!

– Mateusz Waćko
– Bartek Dobrowolski ( w wyżej kategorii wiekowej!)

Na najniższym stopniu podium uplasowali się:
– Jakub Waćko
– Szymon Kowalczyk
– Paulina Mendel

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Bartek, który tego dnia rywalizował w wyższej kategorii wagowej, mając 2,5 niedowagi, a mimo to wygrał pięć walk przed czasem i zdobył upragnione złoto. Żeby tego było mało- wystartował również w wyższej kategorii wiekowej i zdobył drugi srebrny medal- brawo!
Po turnieju zawodnicy zostali na campie treningowym, gdzie stoczyli sporo walk.

Ogromne gratulacje dla wszystkich startujących oraz rodziców, którzy pomogli zorganizować wyjazd!