Nadma daje przykład

Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia w Nadmie w Gminie Radzymin, prowadzona przez dyrektora Andrzeja Krystyniaka, urządziła z okazji Dnia Ziemi dla swoich wychowanków, ich rodzin i mieszkańców Nadmy Ekologiczny Festyn Rodzinny. Piknik odbył się 22 kwietnia, ale wyglądał jak słoneczna majówka.

Piknik zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Nadmie ściągnął na teren przyszkolny całe rodziny i, jak się okazało, atrakcji nie zabrakło ani dla najmłodszych, ani dla ich opiekunów, a wszyscy mogli spędzić miłe popołudnie, szczególnie, że pogoda wyjątkowo dopisała. Uczestnicy pikniku mogli skosztować tradycyjnych potraw i ciast przygotowanych przez rodziców, a także wysłuchać występu młodzieżowego zespołu rockowego Outsider. Można było wziąć udział w sportowych atrakcjach, takich jak strzelanie z łuku czy wiatrówki. Najmłodsi mieli okazję również pojeździć konno, upiec kiełbaski nad ogniskiem czy wziąć udział w loterii fantowej. O bezpieczeństwo ? szczególnie przy zawodach strzeleckich ? dbali ochotnicy straży pożarnej.

Tego rodzaju imprezy integrujące społeczność lokalną cieszą szczególnie, ponieważ są dowodem na to, że mieszkańcy Powiatu Wołomińskiego, nawet na podstawowym poziomie organizacyjnym ? za jaki możemy uznać szkołę wraz z kadrą i Radą Rodziców ? potrafią zapewnić interesującą rozrywkę dzieciom, ich rodzinom i mieszkańcom całej miejscowości. A dodać należy, że na poziomie nieodbiegającym od imprez organizowanych przez samorządy. W tym wypadku dyrektor SP w Nadmie, Andrzej Krystyniak, zaangażował w organizację festynu na terenie szkoły nie tylko grono pedagogiczne i rodziców uczniów, ale także Ochotniczą Straż Pożarną działającą przy szkole oraz pozostałych mieszkańców Nadmy.

Organizator pikniku podkreślał szczególnie rolę rodziców, którzy zaangażowali się w organizację imprezy i przygotowanie poczęstunku, a także właśnie dzięki uprzejmości jednego z rodziców dzieci mogły pojeździć na koniu. ? Zależy nam na integracji społeczności Nadmy, jak i na promocji szkoły ? mówił dyrektor Andrzej Krystyniak.

I dodał: ? Podziękowania należą się również wszystkim nauczycielom, a przede wszystkim paniom Reginie Kaszubie, Ewie Wnuk i Joannie Zaborowskiej.

Dodatkową atrakcją tego dnia była przygotowana specjalnie na ten dzień sala, w której można było obejrzeć dawne przedmioty użytku domowego i wystroju wnętrz, takie jak żeliwne żelazka, magiel drewniany, tara do prania, balia, samowar, moździerz i wagi. Ławki zdobiły haftowane ludowe serwety, na których stały stare zegary i przedmioty niegdyś zdobiące mieszkanie. Obok obejrzeć można było stare odbiorniki radiowe, patefon czy okazy starych pistoletów. Wszystkie te eksponaty zostały użyczone specjalnie na tę wystawę przez mieszkańców Nadmy.

Janina Stasiszyn