Największa inwestycja drogowa w Markach

W poniedziałek 15 maja w Urzędzie Miasta Marki podpisana została umowa na rozbudowę jednej z najważniejszych arterii w tej miejscowości ? ulic: Sosnowej i Kościuszki. Ulice te łącza Aleję Marszałka Piłsudskiego z warszawską Białołęką. Na chwilę obecna żadna z nich nie ma odwodnienia i mówiąc ogólnie obie sa w bardzo złym stanie technicznym. Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki dobrej współpracy pomiędzy władzami samorządowymi Miasta Marki i Powiatu Wołomińskiego. Podpisany w poniedziałek kontrakt z firmą IDS-Bud opiewa na kwotę 15,9 mln zł.

W ulicy Sosnowej i Kościuszki wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa, powstaną brakujące odcinki kanalizacji sanitarnej. Zmodernizowana droga przebiegała będzie w starym sladzie natomiast zmianie ulegnie skrzyżowanie z ulicą Okólną, gdzie powstanie rondo, które przyczyni się do poprawy płynności przejazdu samochodów. Z pewnością nowa inwestycja ucieszy rowerzystów, dla których powstanie odrębna droga jak i pieszych, którzy doczekają się wreszcie nowych chodników. Wymienione zostanie również oświetlenie. Obie ulice pokryje nawierzchnia asfaltowa o szerokości 6 ? 6,5 metra. Łącznie rozbudowie ulegnie 1,45 km.

Wysoki koszt inwestycji stał się możliwy do sfinansowania dzięki dość złożonego montażu finansowego. Największy ciężar tej inwestycji spoczywa na samorządzie powiatowym i samorządzie miasta Marki. Część kosztów tej inwestycji zostanie pokryta z pieniędzy Unijnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dzięki czemu powstanie droga rowerowa. Dokłada się do niej również Wodociąg Marecki.

Zgodnie z podpisaną w poniedziałek umową inwestycja ma być zrealizowana do połowy grudnia bieżącego roku zaś wykonawca udzieli 84 miesięcznej gwarancji na wykonane prace.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.