Nowy prezes Mareckich Inwestycji Miejskich

Skład zarządu Mareckich Inwestycji Miejskich (MIM) został uzupełniony. Konkurs na prezesa MIM wygrał Piotr Grubek, samorządowiec z bogatym doświadczeniem. który od 2011 r. do 2018 r. pracował w kobyłkowskim ratuszu na stanowisku zastępcy burmistrza.

– To menedżer z doświadczeniem samorządowym i biznesowym. Te elementy są niezbędne do sprawnego zarządzania MIM – podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.

Do zadań spółki, kontrolowanej przez Miasto Marki, należą:
– powiększanie bazy edukacyjnej (budowa Mareckiego Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnego przy ul. Wspólnej, rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2, rozbudowa Przedszkola Miejskiego nr 2 oraz budowa filii Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Okólnej, która później stanie się miejskim przedszkolem);
– przygotowywanie projektów przebudowy i modernizacji mareckich dróg;
– zarządzanie lokalnym sportem w ramach Akademii Piłkarskiej Marcovia Marki.

– Spółka, której prowadzenie mi powierzono, ma duży potencjał rozwojowy. Realizuje bardzo ważne dla mieszkańców Marek projekty. Z radością podejmuję nowe wyzwanie zawodowe, żeby zrealizować zadania postawione przez burmistrza i radę nadzorczą – mówi nowy prezes MIM.

Piotr Grubek jest absolwentem Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Ukończył także podyplomowe studia z zakresu samorządu terytorialnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Karierę zawodową rozpoczął w sektorze telekomunikacyjnym. W 2007 r. z biznesu przeszedł do samorządu zostając sekretarzem w Urzędzie Miasta Kobyłka. Od 2011 r do 2018 r. był zastępcą burmistrza Roberta Roguskiego. Do obowiązków Piotra Grubka należało m.in. prowadzenie infrastrukturalnych i kubaturowych inwestycji gminnych,  projektów z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego oraz przedsięwzięć z unijnym dofinansowaniem.
W wolnych chwilach lubi majsterkować, interesuje się nowymi technologiami i motoryzacją.

Źródło: UM Marki

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.