Obchody 11 listopada w Zielonce

Obchody w Zielonce zapoczątkowało 9 listopada otwarcie wystawy ?Harcerstwo w Zielonce w latach 1935-1949?. Tego samego dnia, w Sali Widowiskowej OKiS w Zielonce, mieszkańcy mogli uczestniczyć w Charytatywnym Koncercie Patriotycznym, podczas którego wystąpił zespół Maćkowianki, przy akompaniamencie fortepianu w wykonaniu Marii Dubik.

Główne obchody Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się w Zielonce 11 listopada, przy pomniku Armii Krajowej, odśpiewaniem hymnu państwowego.

Delegacje przedstawicieli władz samorządowych Miasta Zielonka, kombatantów duchowieństwa, miejskich jednostek i organizacji społecznych złożyły wieńce i kwiaty pod pomnikiem, w hołdzie Bohaterom walk o wolną i niepodległą Polskę.

Kolejna część uroczystości Święta Niepodległości odbyła się przy pomniku Rozstrzelanych Harcerzy i Mieszkańców Zielonki ?ROTA? w Zielonce Bankowej. Harcerze z Zielonki poprowadzili Apel Poległych, po którym zebrani wspólnie odśpiewali Rotę. W tym miejscu odbyła się również uroczysta zmiana warty, a na zakończenie złożono kwiaty.

Corocznie odprawiana jest również uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Bezpośrednio po nabożeństwie, na placu Jana Pawła II, mieszkańcy Zielonki odśpiewali Rotę. Tutaj odbył się też występ chórów szkolnych i Maćkowianek. Miejskie obchody zakończyliśmy pokazem sztucznych ogni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.