Odśwież domowe biuro z nowym biurkiem – pracuj w pięknym i funkcjonalnym wnętrzu

Odśwież domowe biuro z nowym biurkiem – pracuj w pięknym i funkcjonalnym wnętrzu

Przestrzeń biurowa w domu przestała być domeną profesorów, pisarzy i osób prowadzących własną działalność. Obecnie wielu z nas stara się wygospodarować w swoich czterech kątach, chociaż niewielką przestrzeń przeznaczoną do pracy. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś lub chcesz odświeżyć swój home office, poznaj nasze propozycje na piękne i funkcjonalne biurka. Na co warto zwrócić uwagę przed zakupem?

Funkcjonalny kącik do pracy w industrialnym stylu

Domowe biuro wcale nie musi stanowić oddzielnego pomieszczenia. W dobie coraz mniejszych metraży nie każdy z nas może sobie pozwolić na przeznaczenie całego pokoju na przestrzeń do pracy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z home office uczynić home corner. Taki kącik możesz wygospodarować w najróżniejszych miejscach w domu. Jeśli do pracy potrzebujesz ciszy i spokoju, postaw biurko w sypialni, a jeśli lubisz mieć wszystko pod kontrolą, świetnym rozwiązaniem będzie kącik biurowy w salonie. Jako miejsce na domowe biuro możemy zaproponować też antresolę czy szerszy korytarz.

Jednak niezależnie od tego, gdzie ulokujesz swój domowy gabinet, zadbaj o dwie rzeczy – jego funkcjonalność i piękny wygląd. Pierwsza cecha nabiera szczególnego znaczenia, jeśli do dyspozycji masz niewielką przestrzeń. Na szczęście w sklepach nie brakuje fantastycznych mebli, zapewniających oszczędność miejsca. Wśród nich na wyróżnienie zasługują biurka do pokoju w stylu industrialnym, wyposażone w nadstawki i regały, a nawet specjalne miejsce na kwiaty. Dzięki nim łatwo możesz stworzyć swoją własną miejską dżunglę.

Designerskie biurka dla uciechy oka i duszy

Nie każdy z nas potrzebuje pojemnego biurka z regałem i szufladami, i często wystarczające jest po prostu wygodne miejsce do pracy. Jeśli dotychczas Twoim home office był stół w jadalni, postaw na długie biurko, na którym z łatwością rozłożysz wszystkie niezbędne dokumenty. To także świetne rozwiązanie, jeśli z domowego biura mają korzystać dwie osoby. W ten sposób każdy będzie miał swój kawałek blatu i nie zawaha się go użyć!

Nic tak nie wpływa na komfort pracy, jak estetyczne i poukładane otoczenie. Długie godziny przy cieszącym oko biurku z pewnością miną Ci ekspresowo. Miłośnicy designu i dobrego stylu bez wątpienia będą zachwyceni meblem z modnym ryflowaniem. Twojej uwadze polecamy też proste, fornirowane biurko z ciemnego drewna, dostępne w sklepie Agata. Doskonałym uzupełnieniem takiej przestrzeni roboczej będą: szklana lampa stołowa o obłych kształtach, niewielki organizer z imitacji kamienia i starannie wyselekcjonowane obrazy i grafiki.

Wygląd to nie wszystko – na co zwrócić uwagę przed zakupem biurka?

Wybierając biurko, dzięki któremu odświeżysz swoje domowe biuro, zwróć uwagę nie tylko na jego wygląd i styl, ale i cechy użytkowe. Z pewnością potrafisz ocenić, czy potrzebujesz dodatkowego regału, szuflad czy biurka z miejscem na komputer. Zadbaj też o ergonomiczność, gdyż spędzając przy blacie wiele czasu, musisz czuć się komfortowo.

Optymalna wysokość biurka jest uzależniona od Twojego wzrostu. Jeśli mierzysz mniej niż 170 cm, wybierz mebel o wysokości poniżej 70 cm. Z kolei osoby o wzroście przekraczającym 170 cm powinny zdecydować się na biurko wyższe niż 70 cm. Na szczęście w sklepach możesz spotkać się z meblami, których wysokość jest regulowana. To doskonałe rozwiązanie, jeśli z przestrzeni roboczej mają korzystać osoby o różnych potrzebach. Ponadto niektóre modele możesz wykorzystać jako biurko do pracy na stojąco, co bardzo pozytywnie wpłynie na zdrowie Twojego układu krążenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.