Pierwsze miejsce przedszkolaków z Radzymina

4-Resizer-900L100

„Wisła – rzeka, która urzeka” to temat IX już edycji konkursu ekologicznego organizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego. W tym roku wzięła w nim udział rekordowa liczba przedszkolaków – aż 760 dzieci z 87 mazowieckich przedszkoli. Komisja konkursowa wyłoniła po trzech laureatów I, II i III miejsca oraz przyznała trzy wyróżnienia. W środę, 21 czerwca br. w „słoniarni” warszawskiego ZOO odbyło się wręczenie nagród laureatom, wśród których znalazły się także dzieci z Radzymina.

Praca wykonana przez Julię Majdowską, Wiktorię Gałuchę oraz Alicję Kucuchę, pod opieką Katarzyny Tomczyk-Lewandowskiej z Przedszkola nr 1 w Radzyminie zajęła w konkursie pierwsze miejsce

– Rok 2017 został ogłoszony „Rokiem Rzeki Wisły”, dlatego tym razem zaproponowaliśmy najmłodszym Mazowszanom temat związany z królową polskich rzek. Walory przyrodnicze Wisły, ale też związane z nią problemy ekologiczne stanowiły doskonały punkt wyjścia do bardzo ciekawych prac plastycznych i dyskusji o Wiśle oraz innych polskich rzekach. Jak co roku, przedszkolaki świetnie poradziły sobie z tematem. Powstało wiele pięknych prac, z których bardzo trudno było wybrać te najlepsze – podkreśla wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska. – Wszystkim dzieciom i ich opiekunom za ciężką pracę włożoną w przygotowanie prac należą się ogromne podziękowania. Gratuluję wszystkim zwycięzcom.

Każda edycja konkursu łączy aktywną edukację ekologiczną z rozwijaniem zdolności plastycznych wśród dzieci. Po raz kolejny mazowieckie przedszkolaki udowodniły, że dostrzegają uroki środowiska, w którym żyją. Aby wziąć udział w konkursie „Wisła – rzeka, która urzeka” musiały wykonać pracę plastyczną w formacie A1 lub A2 według własnego pomysłu z dowolnych materiałów i z zastosowaniem różnych technik plastycznych. Jedną pracę mogło przygotować troje dzieci z jednego przedszkola. Konkurs odbywał się dwuetapowo. W pierwszym dyrektorzy przedszkoli wybierali jedną najlepszą pracę wykonaną w ich placówce i zgłaszali do etapu wojewódzkiego. W drugim wyboru laureatów dokonała specjalna komisja konkursowa. Ostatecznie spośród 87 nadesłanych prac udało się wybrać po dziewięć najlepszych prac (po trzech laureatów I, II i III miejsca).Przyznano również trzy wyróżnienia..

Na najmłodszych czekały ciekawe nagrody. Wszystkie nagrodzone dzieci otrzymały hulajnogi. Natomiast do przedszkoli trafiły zestawy nagród. Za zajęcie I miejsca – kładka, dyski sensoryczne, deska do balansowania, deskorolka oraz tunel z namiotem; II miejsca – kładka, dyski sensoryczne, deska do balansowania, deskorolka, a III miejsca – kładka, dyski sensoryczne, deska do balansowania. Wyróżnione placówki otrzymają kładkę, dyski sensoryczne i tunel z namiotem. Dodatkowo opiekunowie zaangażowani w przygotowanie zwycięskich i wyróżnionych prac konkursowych otrzymali torby treningowe.

Konkurs został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.