Piknik rodzinny na Praskiej Giełdzie Spożywczej w Ząbkach

Zapraszamy wszystkich do dobrej zabawy w gronie rodziny, która będzie atrakcyjnym wprowadzeniem do wakacyjnego wypoczynku! Praska Giełda Spożywcza, spółka Polskie Smaki, Stalgast oraz Urząd Miasta w Ząbkach 3 lipca 2010 roku zapraszają na Piknik Rodzinny na wolnym powietrzu przy ul. Skrajnej 1A w Ząbkach.

Podczas pikniku zostaną przeprowadzone, pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, drugie zawody o Puchar Mazowsza w Grillowaniu. Pierwsze grillowanie o Puchar Mazowsza zorganizowano na Praskiej Giełdzie w czasie ubiegłorocznych Dni Produktu Tradycyjnego. Uczestnicy rywalizacji przyrządzili wtedy potrawy będące prawdziwymi dziełami sztuki kulinarnej. Ich aromaty i smaki potęgował sposób ich podania, przywołujący na myśl martwe natury najlepszych mistrzów pędzla. Spośród startujących wówczas trzynastu ekip, najlepsza okazała się drużyna firmy Stoczek Sp. z o.o., która przygotowała filet z kurczaka ze szparagami owijany szynką parmeńską z sosem borowikowym, grillowaną cukinią i młodymi ziemniakami.

Nad przebiegiem tegorocznych zawodów mają czuwać profesjonalni kucharze oraz degustatorzy którym będzie przewodził pochodzący z Dominikany znany dziennikarz i zarazem ekspert kulinarny Carlos González-Tejera. Do rywalizacji przy grillu zgłosiły się ekipy reprezentujące m.in. urząd marszałkowski województwa mazowieckiego, urzędy miast w Legionowie i w Ząbkach, hurtownie artykułów spożywczych, wyższe i średnie szkoły gastronomiczne oraz koło gospodyń wiejskich. Zapraszamy nie tylko na samo oglądanie rywalizacji ekip, lecz również na degustację potraw z grilla.

Przygotowane są także występy estradowe oraz pokazy tańca nowoczesnego. Przed mikrofonem wystąpią soliści i duety ? laureaci wielu konkursów piosenki dla młodzieży, w tym także organizowanego z udziałem Praskiej Giełdy Spożywczej festiwalu ?Młodzież Mazowsza u wrót stajenki?. Trendy panujące w najnowszych stylach tańca nowoczesnego zaprezentują uczniowie gimnazjów, którzy są uczestnikami profesjonalnych kursów.

Z myślą o dzieciach ? na Piknik Rodzinny dojedzie autobus zabaw ?playbus?, w którym znajdą się takie atrakcje, jak: konkurs karaoke, malowanie twarzy oraz baloniki zwierzaki. Nie zabraknie cieszących się powodzeniem u dzieci olbrzymich dmuchanych zabawek w postaci zjeżdżalni oraz zamku ?Żabki?. Będzie również konkurs robienia kanapek oraz stoisko z watą cukrową.

Impreza, którą poprowadzi prezenter radiowy Norbert Kuliński, rozpocznie się w południe, o godzinie 12.00. Współzawodnictwo w grillowaniu trwać będzie do godz. 16.00, natomiast o godz. 17.00 zostaną ogłoszone wyniki rywalizacji i nastąpi wręczenie nagród najlepszym ekipom.