Piłkarki ręczne AP Marcovia Marki czwartą drużyną w Polsce

Mimo dwóch porażek piłkarki ręczne AP Marcovia Marki wracają z tarczą. Wszak są w gronie czterech najlepszych drużyn w Polsce.

W ostatni weekend piłkarki ręczne AP Marcovia Marki uczestniczyły w FINAL FOUR Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. W zawodach, odbywających się w Dopiewie (woj. wielkopolskie), zagrały również trzy inne silne ekipy: UKS Pantery Dopiewo, SPR Gdynia i UKS Roxa Lublin. W piątek zostały rozegrane półfinały. Zawodniczki z Marek grały z zespołem gospodarzy – UKS Pantery Dopiewo. Niestety, po  walce musiały uznać wyższość przeciwnika (30:35). W sobotnim meczu o brązowy medal przegrały z zespołem SPR Gdynia 29:34. Tym samym piłkarki ręczne AP Marcovia Marki zajęły pechowe czwarte miejsce w finałach Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Mistrzem kraju w tej kategorii został zespół UKS Roxa Lublin pokonując w decydującej batalii zespół z Dopiewa 35:26.

Dwie zawodniczki AP Marcovia Marki wyróżniły się w całych rozgrywkach centralnych. Aleksandra Gralewska została wybrana do siódemki turnieju  finałowego FINAL FOUR jako najlepsza środkowa rozgrywająca. Iga Dworniczuk była najskuteczniejszą zawodniczką zdobywając 107 bramek w 11 meczach w całych rozgrywkach centralnych.

Występy  drużyny, tak jak w poprzednim roku, są bardzo dużym sukcesem żeńskiej piłki ręcznej w Markach. AP Marcovia Marki jest czwartą drużyną w Polsce – to jest bardzo dobry wynik. Tym bardziej, że większość zespołu to młodsze zawodniczki, które w przyszłym roku też powalczą w tej kategorii wiekowej.  Do trzech razy sztuka ? w następnym roku będzie medal!

W Mistrzostwach Polski z pewnością złoty medal dostaliby rodzice, którzy w komplecie stawili się w Dopiewie pięknie dopingując swoje dzieci.

Wyjazd mareckich zawodniczek możliwy był dzięki  klubowi AP Marcovia Marki, Mareckim Inwestycjom Miejskim oraz wsparciu  Miasta Marki.

Paweł Rękas

Opublikowane w kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.