Pożar w Ząbkach, wypadek w Radzyminie

1

W czwartek, 15 lutego 2018 r., około godziny 6. rano samochód osobowy uderzył w słup energetyczny na ul. Polnej w Radzyminie. W wyniku zdarzenia dwie osoby odniosły obrażenia, jedna z nich została zabrana do szpitala na obserwację.

Przybyłe na miejsce jednostki straży stwierdziły, że VW Transporter, którym podróżowało pięciu mężczyzn uderzył w słup energetyczny. Dwóch uczestników zdarzenia doznało obrażeń, z których jeden został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sprawdzeniu obecności napięcia elektrycznego w zerwanej linii wysokiego napięcia oraz zatrzymania ruch na drodze w obydwu kierunkach. Następnie usunięto szkła i plastikowe części z jezdni. W działaniach brały udziały dwa zastępy z JRG Wołomin, OSP Załubice, OSP Zawady.

Kilka dni wcześnie, 12 lutego, w Ząbkach przy ul. 11. Listopada wybuchł pożar w pomieszczeniach związanych z lakiernią elementów do pojazdów. Podczas zdarzenia nikt nie został poszkodowany.

Do zdarzenia doszło tuż przed południem. Przybyłe na miejsce jednostki straży zastały pożar w pomieszczeniu pieca lakierni, dodatkowo pożar przedostał się na dach budynku. Niezbędne okazały się również prace rozbiórkowe przepalonej konstrukcji dachu. W działaniach brały udział trzy zastępy z JRG Wołomin i jeden zastęp z JRG 15 z Warszawy, patrole Policji i Straży Miejskiej z Ząbek.

Opracowanie: st. kpt. Rukat Tomasz i kpt. Sławomir Balcerak
Zdjęcia: KP PSP Wołomin

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.