Premier Mateusz Morawiecki na konwencji wyborczej PiS w Kobyłce

41929272_2398827543678900_4951257720670912512_n

16 września w Kobyłce nastąpiła oficjalna inauguracja kampanii samorządowej Prawa i Sprawiedliwości w powiecie wołomińskim, zaprezentowany został kandydat na burmistrza Kobyłki – Kamil Kowaleczko, który przedstawił swoich kandydatów na radnych w poszczególnych okręgach Kobyłki oraz kandydatów do powiatu wołomińskiego z tego miasta.

Konwencję prowadziła radna Sejmiku Mazowieckiego Marzena Małek. Podczas spotkania głos zabierali między innymi posłowie: Jacek Sasin, Łukasz Schreiber i Piotr Uściński. Kandydat PiS przedstawił konkretny program dla Kobyłki, m.in. Wielki Park Miejski, Monitoring Miejski, 100 zł miesięcznie dla Seniora ( od 75 roku życia ), 600 zł na nowonarodzone dziecko, przejazdy bezkolizyjne, powrót do poprzedniej stawki śmieciowej i wiele innych.. Kluczowym momentem miała być wizyta głównego gościa – Prezesa Rady Ministrów który jechał aż ze Szczecina specjalnie żeby przybyć na powiatową konwencję PiS. Premier Mateusz Morawiecki poparł kandydatów Prawa i Sprawiedliwości na burmistrzów i wójtów w powiecie wołomińskim
Wołomin – Ryszard Madziar, Kobyłka – Kamil Kowaleczko, Radzymin – Elżbieta Żmijewska, Ząbki – Małgorzata Zyśk, Marki – Andrzej Rostek, Zielonka-Dorota Bienias, Tłuszcz – Grażyna Krupa, Klembów – Adrian Mlonek, Jadów – Rafał Rozpara, Poświętne, – Andrzej Bajkowski. W Dąbrówce i Strachówce PiS nie popiera żadnego kandydata.
„Dzisiaj przed nami właśnie takie wybory, wybory do gmin, powiatów, sejmików wojewódzkich, które mają pomóc nam zmieniać Polskę na lepsze, zmieniać Polskę w taki sposób żeby były relacje społeczne bardziej zrównoważone i bardziej sprawiedliwe. Dostaliśmy mandat do zmiany sytuacji w Polsce już prawie trzy lata temu i obiecaliśmy wtedy że Polska będzie bardziej sprawiedliwym, bardziej solidarnym, bardziej uczciwym państwem, uczciwym krajem. I to krok po kroku udaje nam się robić, ale żeby ta zmiana, dobra zmiana zajrzała pod strzechy to ten wymiar samorządowy, wymiar bardzo ważny naszego życia publicznego też musi podlegać zmianie.” I dalej mówił: „Nasz program, program Prawa i Sprawiedliwości jest odpowiedzią na to żeby podejście społeczne nie miało już więcej miejsca, żeby było w miarę sprawiedliwe, ale zarazem motywujące do pracy ciężkiej, do postępu przedsiębiorczości”
Premier zaskoczył obecnych na Sali ujawniając rąbka tajemnicy skąd zna te okolice. „Z resztą może się zdziwicie państwo mimo że to małe miasto pod Warszawą, ja jestem z Wrocławia to o Kobyłce wiem niemal od urodzenia, bo tutaj chrzestny syn mojego ojca mieszkał, mieszka cały czas, więc znane jest mi to miasto od wielu lat.” Dodał „Wiem o przejazdach kolejowych, o trudnościach z PKP, a także o problemach z infrastrukturą drogową.” Premier opowiedział
o propozycjach dla samorządu:
„Mamy i przeznaczamy środki na inwestycje w drogi lokalne, drogi samorządowe, na różnego rodzaju wsparcie przedsięwzięć gospodarczych, uprzemysłowienie ponowne naszego kraju” „Budowę nowych miejsc pracy. I potrzebujemy dobrych gospodarzy. Najlepszych, sprawnych, takich którzy z jednej strony potrafią dobrze, uczciwie liczyć pieniądze i dbać o budżet lokalny, ale z drugiej współpracować z Rządem” „Drogi, połączenie z Warszawą, połączenie w ramach dróg powiatu wołomińskiego, to jest coś, na co kładziemy ogromny nacisk.”
Premier zwrócił uwagę jak ważną rolę pełnią Polacy i zwrócić uwagę kto stoi za sukcesem dobrej zmiany w kraju. „Nasza siła tkwi w was i dlatego chciałem bardzo wam podziękować za to co się udało do tej pory zrobić”.
Paweł Banaszek
Radny Miejski w Wołominie, PiS

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.