Programy Ministerstwa Sportu i Turystyki na rok 2017 – Szkolny Klub Sportowy

Koniec roku to uchwalanie budżetów w poszczególnych gminach i powiatach. Starosta, burmistrz czy wójt zawsze chętnie informują społeczność lokalną o pozyskanych grantach, dlatego zachęcam do zarezerwowania środków finansowych na programy Ministerstwa Sportu i Turystyki a szczególnie na nowy projekt – „Szkolny Klub Sportowy”. Program SKS jest działaniem systemowym skierowanym do uczniów szkół dla dzieci i młodzieży ? szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole. Celem programu jest stworzenie w każdej gminie w Polsce przynajmniej jednej grupy sportowej.

SKS polega na zorganizowaniu i prowadzeniu przez 35 tygodni w okresie od 1 stycznia do 15 grudnia 2017 r., systematycznych zajęć sportowych w wymiarze 2 razy w tygodniu dla każdego uczestnika, w 60-minutowych jednostkach ćwiczebnych, w grupach minimum 15-osobowych. Zakłada się przeprowadzenie w okresie realizacji projektu 70 jednostek zajęć sportowych dla każdej grupy. Warunkiem realizacji programu jest zapewnienie odpowiedniego miejsca organizacji zajęć sportowych oraz niezbędnego sprzętu sportowego przy udziale środków jednostek samorządu terytorialnego dowolnego szczebla i/lub przy udziale środków pochodzących z innych źródeł (własnych, sponsorów itp.).

Do 30 grudnia trwa rekrutacja we wszystkich województwach oraz wszystkich gminach do programu SKS. Zainteresowane szkoły mogą zgłaszać się do organów prowadzących a te przekażą zgłoszenie do operatora wojewódzkiego wyłonionego po rozstrzygnięciu konkursu w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Szkoła może wytypować maksymalnie 2 nauczycieli do uczestnictwa w programie. W jednej szkole mogą być zgłoszone maksymalnie dwie grupy sportowe. W przypadku utworzenia w jednej szkole więcej niż jednej grupy ćwiczebnej, przynajmniej jedna z nich powinna być dedykowana dziewczętom (muszą one stanowić ponad 50% uczestników danej grupy). Zajęcia są bezpłatne dla uczestników.

Budżet programu to ponad 40 mln złotych a stawka wynagrodzenia została ustalona w wysokości 40 zł/h. Pozwoli to na stworzenie ponad 14 000 grup w całej Polsce.

Zapraszam do zgłoszeń !

Ewentualne pytania proszę przesyłać na kobylka.pszulc@gmail.com

Piotr Szulc – ekspert w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.