W miniony czwartek dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu. Zdarzenia miało miejsce na terenie posesji w gminie Przasnysz. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni, którzy w wyniku przeprowadzonych czynności, po zaledwie kilku godzinach od kradzieży, odnaleźli pojazd. W sprawie zatrzymany został 37-latek. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W czwartek (14.09) kilka minut po godzinie 8 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży pojazdu marki Volkswagen Caddy. Według zgłaszającego samochód został skradziony z jednej z posesji na terenie gminy Przasnysz. Zgłaszający oszacował wartość utraconego pojazdu na kwotę blisko 20 000 złotych.
Bezpośrednio po przyjęciu zgłoszenia rozpoczęły się działania skoncentrowane na odzyskaniu skradzionego samochodu oraz zatrzymaniu sprawcy. W wyniku niezwłocznie podjętych działań operacyjnych funkcjonariuszom Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu udało się ustalić lokalizację pojazdu, a następnie przekazać jego położenie do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. Sprawne działanie funkcjonariuszy obu jednostek skutkowało zatrzymaniem 37-letniego mężczyzny, który przemieszczał się skradzionym pojazdem.
Samochód wrócił do właściciela, a mężczyzna podejrzany o kradzież swoje zachowanie będzie tłumaczył przed sądem. 37-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
mł asp. Ilona Cichocka
Więcej wiadomości z Mazowsza
Narkotyki z ulicy Brzeskiej nie trafią do sprzedaży
Dwie tragedie na drogach. Nie żyją nastolatkowie – dramatyczne ustalenia prokuratury
Tragedia na DW-563 – nie żyje 57-letni rowerzysta
Ukradł auto, rozbił je i był pijany – nocny rajd 23-latka zakończony zatrzymaniem
Tragedia na DK57 – dwóch młodych mężczyzn zginęło na miejscu
Czarny bilans majowego weekendu – ranni i dziesiątki zdarzeń drogowych
Majówka z niebezpiecznym finałem – ranna 13-latka i pijani kierowcy na drogach
Groźny wypadek podczas rozpalania grilla, 7-letni chłopiec poparzony
Wypadek na torach kolejowych w Ciechanowie. Ranny 40-letni mężczyzna
Pędził ponad 100 km/h w mieście – 55-latek bez prawa jazdy i przed sądem
Seniorka oszukana metodą „na pracownika banku”. Straciła blisko 15 tysięcy złotych
Nocny pożar auta w Nowym Dworze Mazowieckim! Płomienie i kłęby dymu na ulicy
Ogień na DK7 w Palmirach! Płonęła ciężarówka – szybka reakcja świadków zapobiegła tragedii
Ucieczka przed policją zakończona blokadą. 34-latek bez uprawnień
