Puchar Ministra Obrony Narodowej i Prezesa SBS Salwa wrócił do Polski

Puchar Ministra Obrony Narodowej i Prezesa SBS Salwa wrócił do Polski

W sobotę na strzelnicach wojskowych 1 Warszawskiej Brygady Pancernej rozegrano po raz szesnasty Międzynarodowy Wielobój Strzelecki o Puchar Ministra Obrony Narodowej i Prezesa SBS Salwa.

Po uroczystym przywitaniu wszystkich strzelców i obsługi zawodów przez prezesa Salwy Andrzeja Domańskiego, przedstawiciel MON Piotr Szulc odczytał list od ministra Mariusza Błaszczaka skierowany do uczestników XVI MWS a także przekazał gratulacje i życzenia dla Salwy z okazji jubileuszu 25-lecia klubu.

Odczytanie listu Ministra Obrony Narodowej podczas uroczystości otwarcia

Przed oficjalnym rozpoczęciem zawodów wręczono okolicznościowe koszulki dla najlepszych strzelców z XV MWS.

Jedna z konkurencji w XVI MWS – karabin maszynowy PK

Wietrzna i deszczowa pogoda nie pomagała w uzyskiwaniu regularnych i wysokich wyników w poszczególnych konkurencjach pistoletowych i karabinowych ale żadna drużyna, mimo przedłużenia zawodów o trzy godziny, nie wycofała się z rywalizacji.

Karabin centralnego zapłonu MSBS GROT

W zawodach brało udział 69 drużyn, 276 zawodników z Polski i Europy, w tym żołnierze  z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej i 1 Warszawskiej Brygady Pancernej z zastępcą dowódcy płk Renartem Skrzypczakiem, który jak na debiutanta w tych zawodach osiągnął bardzo dobry wynik (636 pkt).Po podliczeniu wyników nastąpiło uroczyste wręczenie nagród i dyplomów przez prezesa Salwy, dowódcę 1WBPanc płk Artura Kozłowskiego i sponsorów.

Nagrody wręczali prezes Salwy Andrzej Domański, dowódca 1 WBPanc płk Artur Kozłowski z zastępcą płk Lenartem Skrzypczakiem

Po zaciętej rywalizacji do ostatniej konkurencji, Puchar Ministra Obrony Narodowej zdobyła drużyna Polskiego Stowarzyszenia Kolekcjonerów Broni Palnej i Strzelectwa Sportowego 1, wyprzedzając o trzy punkty drużynę Obrońca Troszyn 1 (2715 pkt). O trzecie miejsce walka rozegrała się pomiędzy Strzelec Team i CSS I Częstochowa, która zdobyła cztery punkty więcej od zielonogórzan (2676 pkt).
Najlepszą drużyna zagraniczną zostali ubiegłoroczni zdobywcy pucharu XV MWS, Estończycy z Kaitseliit Pärnu (2437 pkt), przed Holendrami z Koninklijke Marine Nederland (2287 pkt) i Czechami z SVZ ČR Praha (2245 pkt).
W kategorii open indywidualnie wygrał Jakub Wawrzyszczak (Obrońca Troszyn I) z wynikiem 750 pkt przed swoim klubowym kolegą Przemysławem Wasilewskim, który zdobył 725 pkt. Trzecie miejsce przypadło zawodnikowi Salwa Wołomin Jerzemu Chmielewskiemu, który przegrał walkę o drugie miejsce o jeden (!) punkt. Tuż za podium uplasował się Maciej Mikołajczuk (KSP) z wynikiem 718 pkt.
W kategorii kobiet najlepszą strzelczynią została reprezentantka Salwy Wołomin Anna Ploch, która z wynikiem 643 pkt, wyprzedziła ubiegłoroczną zwyciężczynię Magdę Lach ze Strzelec Team (640 pkt) i Ticha Sunshine z SK Tachov (615 pkt).
Kristian Pahk z Kaitseliit Pärnu został najlepszym zawodnikiem zagranicznym (646 pkt)  i wyprzedził Francesco Prisoniero (644 pkt), a także kolegów z drużyny Priit Avarma (636 pkt) i Tambet Juht (635 pkt).
Najlepsza drużyna Salwy zajęła piąte miejsce w klasyfikacji drużynowej a Robert Listkowski wygrał w konkurencji karabin MSBS Grot z wynikiem 91 pkt.

Barw Salwy dzielnie i skutecznie broniły Anna Ploch i Agata Grabowska

Organizatorzy XVI MWS serdecznie dziękują sponsorom:
? generalnym – Sellier&Bellot, Cenzin;
? technicznym ? Fabryka Broni ?Łucznik? Radom, 5.11Tactical
? wspierającym ? FAM Pionki, Delta Optical, MTM Developer, ZEC Wołomin, PWIK Wołomin, MDK Wołomin, U Barbórki, MDK Wołomin, Cukiernia Piekarnia Tamiza, Budoplan, Wars, Hubertus, Jajko Bistro & Cafe, OSiR Huragan w Wołominie.

I tak kolejne zawody strzeleckie przeszły do historii Salwy, obchodzącej w tym roku piękny jubileusz 25-lecia.

 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

W Ząbkach autobus wbił się w naczepę, 1 osoba nie żyje

Do tragicznego wypadku doszło 27 czerwca, około godziny 15. w Ząbkach w Alei Piłsudskiego (droga krajowa 631) na wysokości ulicy Szwoleżerów. Autobus miejski [...]
0 komentarzy

Utonięcie na Gliniankach i tragiczny bilans weekendu w okolicach Warszawy

W sobotę na kąpielisku Glinianki w Zielonce utonął około 40- letni mężczyzna. Akcja reanimacyjna nie dała efektów. To pierwsza tego lata ofiara wody [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

W dniach od 27 do 30 czerwca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego. Obszar Data rozpoczęcia Data zakończenie [...]
0 komentarzy
Wakacyjny rozkład jazdy autobusów linii L

Wakacyjny rozkład jazdy autobusów linii L

Od poniedziałku 27 czerwca wchodzi w życie wakacyjny rozkład jazdy autobusów miejskich linii L. Zmiany podyktowane są mniejszym wykorzystaniem komunikacji publicznej w okresie [...]
0 komentarzy

Mieszkanka naszego powiatu potrzebuje krwi!

Ewelina Marcinkiewicz z Dobczyna – pilnie potrzebuje krwi! Pomóc możemy oddając krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Warszawie z zaznaczeniem, że to dla [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.