Regionalny przegląd kolęd i pastorałek

23 i 24 stycznia w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie przy ulicy Kurkowej odbędzie się Regionalny przegląd kolęd i pastorałek. Wydarzeniu przyświeca idea pogłębienia przywiązania do tradycji bożonarodzeniowej.

Przegląd odbędzie się w bożonarodzeniowej atmosferze. W przeglądzie mogą brać udział chóry, zespoły młodzieżowe, schole liturgiczne, zespoły rodzinne, osoby indywidualne, koła działające przy MDK lub parafiach.

Zgłoszenia przyjmowane są do 10 stycznia. Formularz będzie dostępny na stronach Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce, Miejskiego Domu Kultury w Wołominie oraz stronach miast Kobyłka i Wołomin. Formularz należy dostarczyć do MDK w Wołominie. W konkursie przewidywane są nagrody dla zwycięzców. Konkurs zostanie rozłożony na dwa dni.

Inicjatorami oraz organizatorami przeglądu są: Ks. Jan Śmigasiewicz, dyrektor MOK w Kobyłce Andrzej Zbyszyński i dyrektor MDK w Wołominie Mirosław Rzońca.

Patronat nad imprezą przyjęli burmistrzowie Kobyłki i Wołomina: Robert Roguski i Jerzy Mikulski. O honorowy patronat nad imprezą poproszono Abp Henryka Hosera, ordynariusza diecezji Warszawsko-Praskiej

– Przegląd kolęd i pastorałek organizowano wcześniej. Inicjatorem jest parafia św. Faustyny w Helenowie. Wcześniejsze imprezy odbywały się z mniejszym rozmachem. Ks. Prałat Józef Kamiński proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Wołominie włączył się udostępniając swoją parafię. Kościół posiada lepsze zaplecze niż nasza parafia w Helenowie. Jest tu o wiele lepsza akustyka. Naszą ideą jest propagowanie kolęd i pastorałek. Impreza to także szansa zaistnienia dla małych grup. Przegląd służy dbaniu o image naszej małej ojczyzny, którą jest powiat. Dostrzegam potencjał muzyczny wśród społeczności lokalnej. W jury zasiadają osoby związane z muzyką, dla nich jest to możliwość wejścia w środowisko i dzielenia się swoim doświadczeniem – mówi ks. Jan Śmigasiewicz.

– Zapraszam ludzi kochających śpiew i muzykę, do wzięia udziału w przeglądzie. Jest to nie tylko konkurs, lecz także możliwość aktywnego integrowania się z polską tradycją religijną i jej środowiskiem. w klimacie najpiękniejszego katolickiego święta – mówi Mirosaw Rzońca.

Emilia Chąchira