Remont DK8 na przejściu przez Marki

znak drogowy

Bardzo zły stan studni kanalizacyjnych i wpustów, a także obiektów nad rzekami Czarną i Długą przełożył się na wydłużenie remontu DK8 przechodzącej przez Marki. Wykonawca musiał dokonać analiz stanu studni oraz mostów, zmienić założenia związane ze sposobem remontu, zamówić niezbędne materiały a także dostosować dalszy harmonogram prac.

W czwartek 23 sierpnia, na odcinku od Strugi do Radzymina przełożono ruch na wyremontowaną nawierzchnię i rozpoczęto prace na jezdni w kierunku Warszawy. Z ostatnich informacji przekazanych przez wykonawcę, firmę Astaldi, roboty nawierzchniowe na tym odcinku potrwają ok. 2 tygodni – planowane zakończenie robót nawierzchniowych na tym odcinku to 16.09.2018. Po zakończeniu prac kierowcom zostaną udostępnione obie jezdnie.

Na jezdni w kierunku Białegostoku, pomiędzy stacją benzynową a Strugą, nowa nawierzchnia powinna zostać ułożona do 31.10.2018 r. Zakończenie prac na tych dwóch odcinkach pozwoli rozpocząć frezowanie nawierzchni i układanie nowej na jezdni w kierunku Białegostoku, od węzła Marki do stacji paliw. Według szacunków wykonawcy potrwa to ok. 4 tygodni od wprowadzenia czasowej organizacji ruchu.

Na koniec pozostanie remont jezdni w kierunku Warszawy od Strugi do w. Marki, przewidywany czas realizacji robót nawierzchniowych na tym odcinku 3 tygodnie po wprowadzeniu czasowej organizacji ruchu.​

Źródło: GDDKiA

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.