Rozbój i pobicie nastolatków w Ząbkach

Z wnioskiem o wszczęcie postępowania wyjaśniającego do wydziału rodzinnego i nieletnich przy sądzie rejonowym w Wołominie zwrócili się policjanci ogniwa do spraw nieletnich Wołomińskiej Komendy wobec pięciu 15-latków i 16-latka. Młodzi chłopcy i jedna dziewczyna na początku lutego br. na terenie Ząbek dokonali rozboju na swoim rówieśniku zabierając mu przy tym e-papierosa, grozili mu pobiciem, pobili jego i innego nieletniego, w wyniku czego ten doznał urazu oka i ucha a jego kolega stracił dwa zęby.

Funkcjonariusze ogniwa do spraw nieletnich wołomińskiej Komendy zajęli się sprawą dotyczącą rozboju oraz pobicia dwóch 15-latków na terenie Ząbek. Jak ustalili policjanci w pierwszych dniach lutego br. grupa 6 nieletnich składająca się z 5 chłopców i jednej dziewczyny w wieku od 15 do 16 lat groziła jednemu ze swoich rówieśników pobiciem, następnie troje z nich dokonało na nim rozboju, uderzając go w twarz i kopiąc po całym ciele, po czym dokonali przywłaszczenia e-papierosa, który był w jego posiadaniu. Na tym jednak się nie skończyło. Dzień po tym zdarzeniu pokrzywdzony nieletni oraz jego kolega zostali pobici na ulicy przez te same osoby, w wyniku czego ten doznał urazu oka i ucha a jego koledze napastnicy wybili dwa zęby.

Poszkodowani chłopcy trafili pod opiekę lekarzy. Ich rodzice poinformowali o wszystkim policjantów. Funkcjonariusze szczegółowo przystąpili do zbadania sprawy, przesłuchując poszkodowanych.

Upewniwszy się, że cała szóstka nieletnich dopuściła się gróźb karalnych, pobicia i uszkodzenia ciała rówieśników, oraz rozboju na jednym z nich, przesłuchali ich w charakterze nieletnich sprawców czynów karalnych, po czym całość materiałów skierowali z wnioskiem o wszczęcie postępowania wyjaśniającego do wydziału rodzinnego i nieletnich przy sądzie rejonowym w Wołominie.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wołominie

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.