Skuteczne sposoby na żylaki

Szpecące żylaki, czerwona siateczka popękanych naczyń, tzw. pajączki to nie tylko problem natury estetycznej. Nieleczone mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dlatego lepiej nie pozostawiać ich samym sobie.

Objawy te powstają na skutek zalegania krwi w żyłach spowodowanego nieprawidłowym funkcjonowaniem zastawek żylnych, które są nieszczelne i nie odprowadzają krwi żyłami swobodnie do serca. Żyły rozszerzają się, ciemnieją, skręcają i powstają żylaki. Pojawiają się przede wszystkim na łydkach, pod kolanami. Tworzą pod skórą widoczne niebieskawe linie,  z czasem stają się wypukłe i można pod skórą wyczuć zgrubienia.
Do innych objawów należą skurcze mięśni nóg (zwłaszcza w nocy) oraz sucha, swędząca i cienka skóra nad żylakiem. Żylaki są często źródłem nieustannego bólu  i dyskomfortu związanego z nieestetycznym wyglądem nóg. Żylakom możemy w znacznym stopniu zapobiec poprzez zmianę trybu życia, przyjmowanie naturalnych suplementów i stosowanie zewnętrznie na co dzień kremów i maści ogólnie dostępnych w aptekach i zielarniach.
Żeby nie dopuścić do powstawania żylaków należy dużo spacerować, a odpoczywać leżąc z nogami uniesionymi do góry. Osoby, które dużo stoją lub siedzą powinny raz na jakiś czas zmienić pozycję i przenieść ciężar ciała z jednej nogi na drugą. Pod biurko warto postawić stołeczek lub poduszkę i opierać na nim nogi.
Nie nośmy butów na wysokich obcasach, w których znacznie gorzej (jeśli w ogóle) pracują mięśnie łydek. Jeśli musimy nosić szpilki, w wolnej chwili, napinajmy mięśnie łydek. Gdy mamy skłonność do żylaków powinniśmy nosić dobrze dopasowane buty na niskim obcasie.
Dobrze jest zakładać specjalne rajtuzy uciskowe. Jeśli mamy nadwagę, powinniśmy zrzucić zbędne kilogramy. Unikajmy słonych potraw (sól zatrzymuje wodę w organizmie, sprzyja to puchnięciu nóg i kostek)oraz wysokich temperatur – długich gorących kąpieli, sauny, solarium i intensywnego opalania, które powodują gwałtowne rozszerzanie się naczyń.
Jeżeli mamy opuchnięte i ciężkie stopy i nogi, moczmy je w wodzie z solą morską, doskonała jest CristinenMoor Ekologiczna solanka  z tatarakiem, kamforą i świerkiem, ma działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i poprzez stopy usuwa toksyny z organizmu.
Spożywajmy jak najwięcej krzemu. Brak krzemu w organizmie powoduje żylaki, w tym hemoroidy oraz zawały serca, krwawienia dziąseł, choroby kości i stawów, wypadanie włosów, łamliwość paznokci, zmęczenie. Źródłem krzemu jest kasza gryczana, skrzyp, pokrzywa, czosnek, szczypiorek, płatki owsiane, daktyle, owoce morza, marchew. Polecamy picie krzemu organicznego, który od niedawna jest w sprzedaży bez recepty.
Wykonujmy chłodne natryski  i lekkie masaże nóg z użyciem CristinenMoor Kremu na nogi i żylaki 6w1, który wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, likwiduje obrzęki  i ma działanie przeciwzapalne, zapobiega zastojom limfatycznym. Kremy  i maści na żylaki powinny być zawsze chłodzące nigdy rozgrzewające!
Jednak czasami żylaki powodują, że noga nagle gwałtownie spuchnie, zacznie boleć i nabierze sinego koloru ? powodem może być niebezpieczny skrzep w żyle lub zapalenie żył, wówczas konieczna jest wizyta u lekarza.
Marta Turksezer

fot freepik – pl.freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.