Słaba końcówka Dolcanu

Dolcan Ząbki przegrywa dwa ostatnie mecze ligowe w tym roku. Dwukrotnie musiał uznać wyższość rywali w starciach wyjazdowych. Najpierw lepszy okazał się GKS Tychy wygrywając 1:0. a potem gracze trenera Sasala ulegli Arce Gdynia 1:2. Mecz z Widzewem Łódź został odwołany.

GKS Tychy w tym sezonie spisuje się słabo. Gracze trenera Sasala przystępowali do tego meczu jako faworyt. Początek dla gości z Ząbek. Były to jednak mało konkretne sytuacje. W 21. minucie stuprocentową sytuację miał GKS. Kopczyk groźnie uderzył głową po rożnym, pomylił się nieznacznie. Po tej groźnej akcji Tyszanie grali odważniej. Sytuację miał m.in. Maciej Kowalczyk, a także raz uprzedził graczy miejscowych Szymon Matuszek. W 41. minucie GKS Tychy wyszedł na prowadzenie. Świetną akcję całej drużyny wykończył Radzewicz. Tuż przed przerwą Leszczyński wychodząc z bramki uchronił swój zespół przed stratą drugiego gola.

Początek drugiej połowy także dla gospodarzy. Kilkakrotnie groźnie skontrowali. Z wolnego mocno strzelił Kowalczyk, lecz na posterunku był Leszczyński. W 57. minucie świetną okazję na wyrównanie mieli goście. Z bliskiej odległości pomylili się Piesio i Chałas. Napór przyjezdnych był coraz mocniejszy. W 74. minucie piłkę z linii bramkowej wybił obrońca klubu z Tych. Parę minut później Kowalczyk zmarnował kontrę, bo źle zagrał do kolegi z zespołu. W samej końcówce Chałas z bliskiej odległości trafił wprost w Misztala. Ostatnie minuty goście grali w przewadze, bo czerwoną kartkę zobaczył gracz GKS-u Mateusz Bukowiec. ? Wracamy do życia kolejny zespół ? tak mecz skomentował Marcin Sasal.

Arka w ostatnich kilku kolejkach gra naprawdę dobrze. Zmiana trenera poskutkowała i Gdynianie pną się w górę tabeli. Od początku gospodarze, czyli Arka, mieli przewagę. Nieznacznie pomylił się Marcus Vinicius, a także Paweł Wojowski. W 10. minucie odpowiedział Piesio, lecz jego strzał trafił wprost w ręce bramkarza Arki. W 14. minucie Tarnowski zmarnował sytuację oko w oko z bramkarzem miejscowych. Gracz gości uderzył za daleko, praktycznie podał Miszczukowi.

Następnie działo się niewiele. Gra była głównie w środku pola. Bramkarze mogli się porozciągać lub w razie czego kopnąć piłkę do przodu, kiedy przypadkiem do nich trafiła. Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, lepiej zaczęła Arka. Wojowski groźnie uderzył z narożnika pola karnego, pomylił się nieznacznie. W 54. minucie Grzegorz Lech powinien otworzyć wynik meczu, lecz strzelił za lekko i Leszczyński pewnie złapał piłkę. Chwilę później to Dolcan prowadził.

Po rzucie rożnym zrobiło się zamieszanie, a Warcholak ostatni dotknął piłki, która wpadła do bramki miejscowych. Wydawało się że goście uspokoją grę i nie dadzą Arce grać ich gry. W 65. minucie akcję ?Stadiony Świata? wyprowadzili ?Arkowcy?. Vinicius minął rywala na skrzydle, dograł w pole karne, a futbolówkę trącił Wardziński wyskakując zza pleców obrońców. W 73. minucie gracz Arki sam mógł siebie zapytać ?jak ja tego nie trafiłem?? W końcówce to gracze trenera Nicińskiego byli groźniejsi. Najpierw groźnie zacentrował Ława, lecz nikt nie przeciął lotu piłki, następnie Vinicius z kilku metrów, po zamieszaniu po rożnym, uderzył nad bramką. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry gospodarze dopięli swego. Łukasiewicz był niepilnowany w polu karnym i głową strzelił na 2:1 dla Arki. Goście w samej końcówce chaotycznie wstrzelali piłki w pole karne, ale nie dawało to efektów. Druga porażka z rzędu stała się faktem. Ostatni mecz domowy Dolcanu w tym roku został odwołany ze względu na zły stan boiska.

Podopieczni Marcina Sasala są w środku tabeli ligowej. Jednak przy tak wyrównanej stawce, trzeba uważać bo nagle może się zbliżyć strefa spadkowa. Wiosną trzeba zacząć częściej wygrywać, bo możliwości na pierwszą połowę tabeli są.