Sprawdź, co dzieje się w weekend w gminie Wołomin

Sprawdź, co dzieje się w weekend w gminie Wołomin

Po raz kolejny UM Wołomin zaprasza na weekendowy przegląd wydarzeń przygotowanych przez gminne jednostki! To będzie się działo w dn. 12-14 maja 2023.

Piątek 12 maja
godz. 13:00-18:00: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie zaprasza wszystkich wielbicieli dobrej lektury na kolejny kiermasz książek, który odbywa się w ramach XX. Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek! Zapasy lektur na ciepłe, wiosenne wieczory – i nie tylko – uzupełnicie na parkingu przy budynku Biblioteki przy ul. Wileńskiej 32 w Wołominie.

godz. 18:00: Miejski Dom Kultury zaprasza do Galerii Oranżeria na wernisaż wystawy malarskiej Bogusi Badowskiej-Worowskiej „Między słowami” (link do strony wydarzenia na Facebooku). Wstęp wolny!

Sobota 13 maja
godz. 11:00 i 13:00: Wołomiński Uniwersytet Dzieci zaprasza młodych odkrywców w wieku 7-11 lat na zajęcia, które poprowadzi dr Adam Raszewski. Tematem spotkania będzie „Podwieczorek z… Warsztaty filozofii starożytnej”. Informację na temat możliwości dołączenia do WUD znajdziecie na stronie Miejskiego Domu Kultury (aktywny link do wpisu).

godz. 15:00-16:30: W Miejskim Domu Kultury odbędą się kobiece warsztaty taneczne LATINO LADIES VOL. 2 (link do strony wydarzenia na Facebooku). Organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi, które przyjdą na zajęcia wraz ze swoimi mamami! Warsztaty poprowadzi Bartłomiej Domański. Bilety w cenie 25 zł za 1,5 godzinne zajęcia można kupić poprzez serwis biletyna (aktywny link do serwisu).

godz. 18:00: Fundacja ODA zaprasza do Izby Muzealnej Wodiczków (al. Armii Krajowej 43) na „Żyj każdą chwilą” – wieczór poezji śpiewanej, podczas którego wystąpią Joanna Mioduchowska i Krzysztof Tkaczyk (link do strony wydarzenia na Facebooku). Wydarzenie jest dofinansowane z budżetu gminy Wołomin – wstęp jest bezpłatny!

godz. 20:30-22:30: Niezwykła noc i niezwykły seans! Podczas tegorocznej odsłony Nocy Muzeów w Muzeum Nałkowskich (link do wydarzenia na Facebooku) będziecie mieli możliwość obejrzeć pierwszą ekranizację „Granicy” Z. Nałkowskiej. W obsadzie znalazła się cała plejada przedwojennych gwiazd kina: Elżbieta Barszczewska, Mieczysława Ćwiklińska, Lena Żelichowska, Jerzy Pichelski i Aleksander Zelwerowicz. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność stawienia się w Muzeum.

godz. 22:00 do 02.00 w niedzielę 14 maja: II Maraton Pływackiego „Noc jest z nami” na torach wołomińskiej Pływalni (brak miejsc).

Niedziela 14 maja
godz. 16:30: W Izbie Muzealnej Wodiczków odbędzie się 50. Jubileuszowy Podwieczorek muzyczny dla dzieci – Przeboje muzyki klasycznej (link do strony wydarzenia na Facebooku)! Wraz z Fundacją Oda zapraszamy młodych miłośników muzyki wraz z opiekunami w gościnne progi Izby (al. Armii Krajowej 43). Wydarzenie jest dofinansowane z budżetu gminy Wołomin – wstęp jest bezpłatny!

 

Więcej informacji z Wołomina

Wołomin - czasowa zmiana organizacji ruchu w związku z remontem al. Armii Krajowej

Wołomin – czasowa zmiana organizacji ruchu w związku z remontem al. Armii Krajowej

ZTM informuje, że w związku z rozbudową alei Armii Krajowej w Wołominie i wprowadzeniem jednego kierunku ruchu na odcinku pomiędzy ulicami Laskową a [...]
0 komentarzy
Wołomin - sprzątanie gminnych ulic

Wołomin – sprzątanie gminnych ulic

Zamiatarki MZO Wołomin wyjechały na gminne ulice. UM Wołomin prosi, aby w dniu sprzątania nie parkować na ulicach! wtorek 27.02.24 Mickiewicza, Moniuszki, Polna, [...]
0 komentarzy
ZAGOŚCINIEC: Spotkanie z mieszkańcami w sprawie uchwalenia dokumentów planistycznych

ZAGOŚCINIEC: Spotkanie z mieszkańcami w sprawie uchwalenia dokumentów planistycznych

Mieszkańcy Zagościńca od jesieni 2023 roku akcentują swoje niezadowolenie z proponowanych zmian w dokumentach planistycznych – studium zagospodarowania przestrzennego i Miejscowych Planów Zagospodarowania [...]
0 komentarzy
Siódme zwycięstwo z rzędu i awans do play-off siatkarzy KS Huragan Wołomin

Siódme zwycięstwo z rzędu i awans do play-off siatkarzy KS Huragan Wołomin

W sobotę 17 lutego siatkarze Huraganu Wołomin rozegrali decydujący o awansie do fazy play-off mecz z drużyną z Halinowa.  Po zaciętej walce zwycięską [...]
0 komentarzy

Kolejne dofinansowanie dla Biblioteki Sąsiedzkiej w Lipinkach

To ważne wsparcie dla lokalnej społeczności i kultury! Gmina Wołomin pozyskała dofinansowanie w wysokości 200 tys. zł ze środków Województwa Mazowieckiego na doposażenie [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.