Tajemniczy klient w mareckich punktach z alkoholem

Szkolenie właścicieli sklepów i sprzedawców trunków.

„Poproszę o dwa piwa” – gdy takie zdanie pada z ust dorosłego, nie ma potrzeby go legitymować. Co jednak, gdy taką prośbę składa osoba, która prawdopodobnie nie skończyła 18 roku życia? Obowiązkiem sprzedającego jest sprawdzenia wieku kupującego.

Jak wygląda to w Markach? Odpowiedzi udzieliło dwuetapowe badanie z wykorzystaniem metody „Mystery  Shopping”, realizowane w ramach „Diagnozy rozmiarów zjawiska sprzedaży napojów alkoholowych osobom niepełnoletnim w punktach sprzedaży na terenie Miasta Marki”. Za pośrednictwem wyspecjalizowanej firmy jesienią audytorzy prześwietli 75 punktów sprzedaży. O zakup alkoholu prosiła osoba, która nie wyglądała na pełnoletnią.

35 sklepów wypadło w audycie pozytywnie (po dwukrotnym badaniu), prosząc o dokument potwierdzający wiek kupującego. Ich przedstawiciele otrzymają certyfikat odpowiedzialnego sklepu. Te placówki, które nie zdały testu, otrzymają list interwencyjny, przypominający o regulacjach prawnych i konsekwencjach ich łamania.

Bezpłatne szkolenie, na którym zaprezentowane zostaną wyniki badania odbędzie się  10 grudnia 2018 r. w godz. 11:00 – 12:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Marki.

Źródło: UM Marki

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.