Umowa na projekt estakady w Żołnierskiej i Marsa

Umowa na projekt estakady w Żołnierskiej i Marsa

W miniony piątek, 12 stycznia, Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych poinformował o podpisaniu z firmą Mosty Gdańsk umowy na wykonanie dokumentacji projektowej drugiej estakady, służącej do bezkolizyjnego skrętu w prawo z ul. Żołnierskiej w ul. Marsa.

Firma Mosty Gdańsk złożyła najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym jeszcze w ubiegłym roku przetargu.  W ramach podpisanej umowy wykonawca będzie zobowiązany do wykonania projektu budowlanego i projektów wykonawczych, uzyskania decyzji środowiskowej oraz zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.  Firma Mosty Gdańsk, ma 18 miesięcy na realizację zadania, którego  koszt  wyniesie niemal 833 tys. zł.

Estakada poprowadzi  ruch w stronę granicy miasta nad skrzyżowaniami ul. Marsa z ulicami Chełmżyńską i Okularową oraz Żołnierską i Rekrucką, Jak informowała jeszcze we wrześniu ubiegłego roku  na łamach „Stołecznej”, Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych:

– Estakada będzie bardzo długa: 600-metrowa, podobnie jak budowana obecnie dla kierowców wyjeżdżających z Warszawy. To więcej niż ma niejeden most przez Wisłę w Warszawie, np. Świętokrzyski, Poniatowskiego czy Łazienkowski.

Budowa dodatkowych wiaduktów w ul. Marsa (nad linią kolejową, skrzyżowaniem z ul. Chełmżyńską, skrzyżowaniem z ul. Żołnierską); poszerzenie ul. Żołnierskiej do granicy miasta o drugą jezdnię oraz budowa wiaduktu na skrzyżowaniu z ul. Czwartaków to drugi etap przebudowy ciągu ulic Marsa (Praga Południe) – Żołnierska (Rembertów) .

Dwa dni wcześniej, 10 stycznia, Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisał także umowę z firmą TRAKT Sp. z o.o. Sp. k.,  na zaprojektowanie i uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych umożliwiających budowę wiaduktu drogowego w ciągu ul. Chełmżyńskiej w Warszawie, wraz z budową układu drogowego w dzielnicy Rembertów i jednoczesną likwidacją przejazdu kolejowego w poziomie szyn. Koszt prac wyniesie 797.040,00 zł.

Już w pierwszych dniach bieżącego roku, 5 stycznia, podpisana została  umowa pomiędzy Zarządem Miejskich Inwestycji Drogowych a firmą Schüßler-Plan Ingenieurgesellschaft mbH na wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych umożliwiających budowę tunelu drogowego w ciągu ul. Marsa drogi wojewódzkiej nr 637 i al. Generała A. Chruściela „Montera”. Podobnie jak w przypadku wyżej wspomnianych umów, na realizację tego zadania wykonawca będzie miał 18 miesięcy od dnia podpisania umowy. Koszt prac to 1 510 440 zł.

Choć dwie ostatnie inwestycje nie leżą w granicach powiatu wołomińskiego, to jednak ich realizacja ma ogromne znaczenia dla mieszkańców pobliskich Ząbek oraz kierowców jadących do Warszawy z Kobyłki czy Zielonki.

Na podstawie: Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych i gazeta „Stołeczna”

Komentarze

komentarzy

Jedno przemyślenie nt. „Umowa na projekt estakady w Żołnierskiej i Marsa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.