Uzależnienie od hazardu to poważny problem wielu kobiet

Uzależnienie od hazardu to poważny problem wielu kobiet

Uzależnienie od hazardu wśród kobiet to poważny problem, który staje się coraz bardziej powszechny w naszym społeczeństwie. Choć nadal głównymi hazardzistami są mężczyźni, w ostatnich latach kobiety coraz bardziej interesują się tego typu rozrywką. Potwierdzają to statystyki odwiedzin strony www.twinspin.pl: coraz więcej kobiet chce grać w kasynach internetowych na pieniądze.

Uzależnienie występuje w wielu formach, w tym w grach pieniężnych w kasynie, na kuponach loterii, w kasynach internetowych, w pokerze i innych rodzajach hazardu. Kobiety mają tendencję do grania na mniejsze kwoty, co często powoduje, że są spłukane.

Statystycznie, około 10-15% kobiet uprawiających hazard cierpi na uzależnienie. Ten odsetek jest niższy niż w przypadku mężczyzn, ale nadal jest to poważny problem. Należy zauważyć, że uzależniają się one w młodym wieku i zazwyczaj nie mogą przestać w późniejszym okresie życia.

W przeciwieństwie do mężczyzn, kobiety często uprawiają hazard, aby uniknąć samotności, stresu, depresji i problemów w życiu osobistym. Hazard na pieniądze staje się dla nich sposobem na poradzenie sobie z negatywnymi emocjami, zapomnienie o problemach i poczucie ekscytacji w grze.

Kobiety uzależnione od hazardu często padają ofiarą oszustw finansowych, wyłudzeń i kradzieży, aby uzupełnić budżet przeznaczony na grę. W efekcie mogą borykać się z problemami finansowymi, zadłużeniem, rozwodem i innymi problemami społecznymi.

Jak pomóc komuś z uzależnieniem od hazardu?

Jeśli podejrzewasz, że Twoja bliska osoba cierpi na uzależnienie od hazardu, możesz podjąć następujące kroki, aby jej pomóc:

  • Zidentyfikuj problem. Porozmawiaj z daną osobą o jej nawyku gry. Spróbuj zrozumieć, jak często i jak długo gra i jak to wpływa na jego życie i zdrowie. Przedyskutuj, jakie rodzaje gier preferuje i dlaczego lubi grać. Nie krępuj się zadawać pytań otwartych, aby dowiedzieć się wszystkich szczegółów dotyczących problemu.
  • Zaoferuj pomoc. Zaoferuj swoje wsparcie i pomoc w kwestii uzależnienia od hazardu. Wyjaśnij, że martwisz się o jego zdrowie i chciałbyś pomóc mu odzyskać kontrolę nad jego życiem. Zasugeruj, aby poszukać porady u profesjonalistów, którzy pomogą mu uporać się z uzależnieniem.
  • Poszukaj profesjonalnej pomocy. Poszukaj pomocy u specjalisty od uzależnień od gier, takiego jak psychoterapeuta lub specjalista od uzależnień. On lub ona może pomóc w opracowaniu indywidualnego planu leczenia dla Twojej bliskiej osoby. Porady psychologa lub terapeuty mogą pomóc zmienić negatywne nastawienie do życia i poprawić zdrowie psychiczne.
  • Pomóż stworzyć środowisko, które wspiera powrót do zdrowia: Tworzenie wspierającego środowiska w domu może znacznie pomóc osobie radzić sobie z uzależnieniem. Może to obejmować ograniczenie dostępu do komputerów i urządzeń hazardowych oraz organizowanie wspólnych zajęć i innych aktywności społecznych.
  • Bądź cierpliwy. Wyzdrowienie z uzależnienia od hazardu może zająć trochę czasu. Ważne jest, aby wspierać osobę w całym procesie leczenia i być cierpliwym. Pomóż jej uwierzyć w siebie i wspieraj ją w trudnych chwilach.

 

Więcej informacji z Mazowsza

Szkolenie z ratownictwa pola walki w ramach projektu „Women of NATO”

Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wspólnie z sojuszniczkami z Batalionowej Grupy Bojowej NATO przeszkolili uczniów klas mundurowych z ratownictwa pola walki. Wydarzenie [...]
0 komentarzy
Ponad 45,6 mln zł na wprowadzenie usług społecznych na Mazowszu

Ponad 45,6 mln zł na wprowadzenie usług społecznych na Mazowszu

Asystent jadący ze starszą osobą do lekarza, gdy rodzina jest w pracy, pan „złota rączka” czy pielęgniarka przyjeżdżająca do domu – to tylko [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Legionowskim i Nowodworskim

W dniach od 28 lutego do 8 marca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Legionowskiego i Nowodworskiego. Obszar Data [...]
0 komentarzy

Strażacy z Warszawy i podwarszawskich powiatów dostaną nowe wozy

188 nowoczesnych wozów strażackich już wkrótce trafi do mazowieckich OSP. Umowy są w trakcie podpisywania. Pomogła Unia Europejska i sejmik Mazowsza. Do ochotniczych [...]
0 komentarzy
Planowane przerwy w dostawie prądu

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim, Wyszkowskim, Ostrowskim, Węgrowskim i Sokołowskim

W dniach od 26 lutego do 1 marca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego, Wyszkowskiego, Ostrowskiego, Węgrowskiego i [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.