V edycja Wicher Cup w Kobyłce

IMGP2420

W dniach 16-17 czerwca w Kobyłce odbył się międzynarodowy turniej piłkarski dla dziesięciolatków WICHER CUP 2018. 28 drużyn rozegrało łącznie 168 meczów. Najlepszym zespołem okazał się Lech Poznań.

2018-06-20_151315

To była piąta edycja turnieju, który organizuje MKS Wicher Kobyłka wspólnie z OSiR „Wicher” w Kobyłce przy okazji Światowego Dnia Wiatru. W tym roku na starcie stanęło 28 ekip, w których zagrało ponad 300 zawodników. Przyjechały zespoły z ośmiu województw zarówno z największych polskich klubów, jak i lokalne akademie, małe kluby oraz zespoły z Ukrainy, Litwy, Łotwy i Estonii. Wśród gości byli.m.in. trener Andrzej Strejlau
i reprezentant Polski Ariel Borysiuk (Lechia Gdańsk).
Pierwszego dnia drużyny grały w czterech 7-zespołowych grupach systemem każdy z każdym. Po cztery najlepsze drużyny trafiły do tzw. Rozgrywek Europejskich, a pozostała 12 grała w tzw. Pucharze Polski.
W niedzielę przed południem zapadły rozstrzygnięcia w PP, gdzie znalazły się wszystkie drużyny z powiatu wołomińskiego i wiele uznanych klubów. Rywalizację wygrało Zagłębie Lubin przed Pogonią Szczecin i Marcovią. Na dalszych miejscach uplasowały się: Karpaty Lwów (Ukraina), Bóbr Tłuszcz, Wicher I, Soccer Słupno, Legia Warszawa, Roczin Sośniwka (Ukraina), Gwardia Warszawa, Olimpia Elbląg i Wicher II.
W rozgrywkach europejskich na wstępie 16 drużyn podzielono na cztery grupy. Po dwie pierwsze drużyny z każdej grupy, jako najlepsza ósemka trafiły do tzw. Ligi Mistrzów, a pozostałe
do tzw. Ligi Europy.
W LE i LM rywalizacja odbywała się systemem pucharowym, a przegrani grali o miejsca 5-8. W niektórych meczach potrzebne były rzuty karne, by wyłonić zwycięzcę. Po wielu emocjonujących spotkaniach zapadły rozstrzygnięcia w obu klasyfikacjach. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się na specjalnym podeście z udziałem m.in. zastępcy burmistrza Kobyłki Wojciecha Reutta i prezesa Nuctech Warsaw Limited p. Marca Biehn´a.
W Lidze Europy zwyciężył zespół FFA W-wa przed FA Dainava Alytus (Litwa), Jagiellonią Białystok, Motorem Lublin, Beniaminkiem Krosno, Widzewem Łódź, AP Sochaczew i Wisłą Płock.
Najbardziej prestiżowe rozgrywki LM stały na bardzo wysokim poziomie. Zwyciężył Lech, pokonują w finale SEMP Warszawa. Brąz zdobyły Wigry Suwałki, pokonując stołecznego Drukarza. Na dalszych miejscach uplasowały się: Team Baltica (drużyna złożona
z zawodników Litwy, Łotwy i Estonii), Jaguar Gdańsk, AP Brychczy z Warszawy i AP Żyrardów.
Oprócz pamiątkowych medali dla każdego uczestnika i pucharów dla wszystkich drużyn organizatorzy nagrodzili statuetkami najlepszą siódemkę zawodników. W tym gronie znalazł się bramkarz Wigier Michał Dębski oraz Oskar Fąferek i Tymoteusz Gmur (obaj Lech), Wojciech Paczosa (SEMP), Mikołaj Gorzędowski (Drukarz), Cezary Kuprianowicz (Jagiellonia) i Bretas Vaitkewicius (Dainava).
– W zgodnej opinii większości uczestników i obserwatorów turniej był sukcesem organizacyjnym i stał na wysokim poziomie sportowym.
Był również doskonałą promocją naszego klubu, miasta i powiatu. Chciałbym podziękować wszystkim , którzy przyczynili się do tego sukcesu. Szczególne słowa uznania mam dla Piotra Strejlaua i Pawła Stańczuka, z którymi od kilku miesięcy pracowaliśmy nad wszystkimi szczegółami. Dziękuję naszym patronom, burmistrzowi Miasta Kobyłka Robertowi Roguskiemu i staroście wołomińskiemu Kazimierzowi Rakowskiemu, a wicestaroście Adamowi Łossanowi i zastępcy burmistrza Kobyłki Piotrowi Grubkowi za udział w ceremonii rozpoczęcia turnieju. Dziękuję naszym zacnym Gościom p. Andrzejowi Strejlauowi, Arielowi Borysiukowi, wolontariuszom, rodzicom zawodników Wichru, pracownikom OSiR-u, ochronie, a także firmom: Nuctech, PGE Energia Odnawialna SA, Oknoplast Wołomin, Imperf, PWiK w Wołominie, Dominium Pizza w Kobyłce, Vitasport.pl za vouchery dla najlepszej trójki LM i patronat techniczny nad turniejem, TP Trans za zabezpieczenie medyczne, Sklepowi Staropolskiemu z Czarnej za wodę dla wszystkich drużyn, Main Events za obsługę techniczną, kobyłkowskim strażakom i harcerzom za wsparcie logistyczne oraz kibicom, którzy stworzyli wspaniałą, przyjazną atmosferę na trybunach – powiedział Artur Rola, prezes MKS Wicher Kobyłka.

Opracowanie: Wicher Kobyłka

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.