W niedzielę ruszają nowe stacje metra

Budowa II linii metra – wydano pozwolenia na użytkowanie wschodniego odcinka

15 września Warszawa uruchomi trzy stacje metra: Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka.

– Możemy już ogłosić, że decyzje pozwalające na użytkowanie metra, wydane przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, są obowiązujące ? mówi wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

– Niezwłocznie po otrzymaniu niezbędnych pozwoleń uruchamiamy nowy odcinek warszawskiego metra. Pierwsi pasażerowie będą mogli skorzystać ze stacji Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy i Trocka już w niedzielę po południu ? informuje Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

W tym dniu przejazdy linią M2 będą bezpłatne. Na razie nie dojdzie do zapowiadanej naziemnej rewolucji komunikacyjnej. W niedziele zacznie jeździć linia autobusowa 269, komunikująca Bródno z stacją Trocka.

– Pozostałe zmiany w trasach autobusów zostaną wprowadzone po kilkunastu dniach od uruchomienia nowego odcinka metra – tak, aby wszyscy mieszkańcy zapoznali się z nowymi trasami i mogli jak najlepiej wykorzystać nowe połączenia. Z nowymi trasami można zapoznać się tutaj? ? czytamy w komunikacie warszawskich transportowców.

Są to zmiany, które budzą kontrowersje w Markach. Pozytywnym rozwiązaniem jest zwiększenie częstotliwości kursów 140, 340 i 738. Wiele obaw wzbudza natomiast skrócenie ich tras do stacji metra Trocka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.