W Rojkowie uroczyście otwarto Środowiskowy Dom Samopomocy, placówkę przeznaczoną dla 30 osób z zaburzeniami psychicznymi, ze spektrum autyzmu oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Inwestycja odpowiada na jedną z najbardziej wrażliwych i jednocześnie najpilniejszych potrzeb mieszkańców wschodniej części powiatu wołomińskiego.
Nowy ośrodek będzie działał jako placówka kategorii A, B i D, zapewniając uczestnikom dzienne wsparcie pod opieką specjalistów. Jego zadaniem będzie organizowanie terapii i codziennej pomocy, oraz wspieranie osób korzystających z domu w rozwijaniu samodzielności, aktywności społecznej oraz umiejętności potrzebnych w codziennym funkcjonowaniu.
Otwarcie domu w Rojkowie to także ważna wiadomość dla rodzin i opiekunów, którzy na co dzień ponoszą ogromną odpowiedzialność związaną z troską o swoich bliskich. Prowadzenie placówki powierzono Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Całkowita wartość inwestycji przekroczyła 2 mln zł, z czego 1,6 mln zł stanowiło dofinansowanie przekazane przez Wojewodę Mazowieckiego.
W uroczystości otwarcia uczestniczyli między innymi wicewojewoda mazowiecki Patryk Fajdek, starosta wołomiński Arkadiusz Werelich, wicestarosta Katarzyna Maria Pazio, członkowie zarządu powiatu Marta Anna Rajchert i Robert Roguski, biskup diecezji warszawsko-praskiej Romuald Kamiński, wójt gminy Poświętne Sylwester Niźnik, a także przedstawiciele instytucji pomocowych, w tym wicedyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wołominie Agata Żędzian.
Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego
Bus stanął w ogniu na S8. Kierowca walczy o życie po dramatycznym wypadku
Grupa Orzeł kolejny raz uderza w przestępczość samochodową w powiecie wołomińskim
Akcja „Lato w mieście” – wakacje blisko domu
Prokuratura chce aresztu dla kierowcy po śmiertelnym wypadku na DW631. Zginęły dwie osoby.

