Widowisko historyczne Policjanci w Obronie Ojczyzny

Widowisko historyczne „Policjanci w obronie Ojczyzny w 1939 roku”, które zaprezentowano 24 sierpnia w Kuligowie, przyciągnęło kilkutysięczną widownię. Organizatorem wydarzenia byli: Starosta Wołomiński Adam Lubiak oraz Wójt Gminy Dąbrówka Radosław Korzeniewski.

Publiczność miała okazję na żywo zobaczyć walkę żołnierzy i policjantów z niemieckim najeźdźcą w 1939 roku i bitwę o utrzymanie bombardowanego mostu. Widowisko uświetniły: tankietka, armata i dzielne oddziały grupy rezerwy Policji Państwowej z Golędzinowa. Po niemieckiej stronie były działa przeciwpancerne, pojazdy pancerne, ciężarówki, czołg. Dzięki waleczności polskich żołnierzy i policjantów udało się spowolnić niemiecką nawałnicę. Za scenariusz i reżyserię inscenizacji odpowiadali prof. Andrzej Olejko i nadkom. Krzysztof Musielak. W widowisko zaangażowanych było wiele instytucji, grup rekonstrukcyjnych i organizacji. O zabezpieczenie pirotechniczne inscenizacji historycznej zadbali pirotechnicy z grupy Demony Ognia z Warszawy.

Inscenizacji towarzyszyły liczne atrakcje m.in. pokaz specjalistycznego sprzętu Policji, mobilny posterunek, miasteczko ruchu drogowego, prezentacje policji konnej i rzecznej, Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji ?BOA?. Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja Biura Komunikacji Społecznej KGP wraz z czasopismami „Policja 997” oraz wystawa plenerowa zorganizowana przez Biuro Edukacji Historycznej ? Muzeum Policji KGP.

Podczas Pikniku Policyjnego zbierano fundusze na leczenie 6-letniego Filipka z Brwinowa. Starosta przekazał na licytację szablę otrzymaną podczas ostatniej Rekonstrukcji Bitwy Warszawskiej w Ossowie – #Licytacje dla Filipa Walczącego O Życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.