Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w Ząbkach

ddc_5676-1

Już za kilka dni,  15 stycznia o godzinie 12:00 w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Ząbkach (ul. Batorego 37, wejście od ul. Sowińskiego) zagra po raz 25 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  Na rzecz WOŚP kwestować będzie około 50 wolontariuszy, w tym 30 gimnazjalistów.

W programie przewidziano szereg atrakcji m.in.

– licytację lunchu z  Burmistrzem Miasta Ząbki – Robertem Perkowskim

– licytacje prac malarskich Arkadiusza Piechowskiego

– pokazy ratownictwa medycznego

– pokazy sztuczek piłkarskich

– występy Ząbkowskiej Orkiestry Dętej oraz zespołów Wszyscy Byliśmy Harcerzami,  Bang Bang i Sixty’Sin

Zbiórkę tradycyjnie już, zakończy o godz. 20:00 Światełko do Nieba.

plakat_25_wosp-zabki

Jest to trzeci finał WOŚP w naszym mieście. Inicjatorami tego przedsięwzięcia byli Piotr Brześkiewicz (aktualny szef sztabu WOŚP w Ząbkach) oraz Joanna Tomczak, która w tegorocznym finale niestety nie będzie mogła wziąć udziału. Zastąpi ją natomiast Paulina Koczuk, z-ca szefa sztabu WOŚP i koordynatorka wolontariuszy.  W dzisiejszym, ostatnim przed finałem,  spotkaniu wolontariuszy wzięli też udział rodzice kilkorga z nich, którzy choć nie będą kwestować, to całym sercem popierają zaangażowanie młodzieży w to przedsięwzięcie.

Wsparcia ząbkowskiemu sztabowi WOŚP udzielili Burmistrz Robert Perkowski,  dyrektor Gimnazjum nr 2 w Ząbkach – p. Małgorzata Zyśk oraz ząbkowscy przedsiębiorcy.

W trakcie finału odbędzie się też rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego zorganizowana we współpracy z fundacją DKMS

Relacja i zdjęcia: Aleksandra Olczyk

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.