Wołomin: Zakup węgla na preferencyjnych warunkach – rusza nabór wniosków

Wołomin - końcowa sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie

Gmina Wołomin informuje o przystąpieniu do zakupu paliwa stałego (węgla kamiennego) z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych. Węgiel będzie dystrybuowany za pośrednictwem ZEC w Wołominie Sp. z o.o. przy ul. Szosa Jadowska 49. Nabór wniosków będzie trwać od 14  listopada do 23 listopada 2022 roku. Po upływie tego terminu w przypadku dalszego zainteresowania oraz dostępności węgla dla samorządów na rynku będą ogłaszane kolejne nabory wniosków.

WAŻNE:  Uruchomienie sprzedaży węgla na zasadach preferencyjnych przez Gminę Wołomin uzależnione będzie od otrzymania węgla od wyznaczonych spółek rządowych.

UWAGA!
1. Gmina nie ma wpływu na dostawcę oraz jakość węgla. W związku z powyższym nie odpowiada za jakość paliwa stałego.
2. Możliwość zakupu ekogroszku uzależniona jest od jego dostępności, na którą gmina Wołomin nie ma wpływu.
3. Wnioskodawca zapewnia transport węgla do swojego domu we własnym zakresie.
4. Zgodnie z Ustawą wnioskodawca ma prawo złożyć tylko dwa wnioski na zakup do 3 ton paliwa stałego w całym okresie rozliczeniowym tj.:
a. do 1,5 tony w okresie do końca grudnia 2022 r.
b. do 1,5 tony do 30 kwietnia 2023 r.
5. Gmina dystrybuuje węgiel sprowadzony przez spółki Skarbu Państwa, które również dostarczają dedykowane certyfikaty dotyczące jego jakości.
6. W przypadku gdy wnioskodawca nie złożył wniosku o dodatek węglowy proces weryfikacji przez gminę może ulec wydłużeniu, niezbędnemu do przeprowadzenia dodatkowych procedur, zgodnie z ustawą o dodatku węglowym.
7. W dniach, w których będą realizowane dostawy miału wydawanie węgla nie będzie prowadzone (niedostępność wagi i ładowarki).
8. Podczas nawęglania kotłów w czasie występowania ujemnych temperatur mogą wystąpić przerwy w prowadzeniu załadunku z uwagi na niedostępność ładowarki (klient będzie musiał poczekać na załadunek).

Od kiedy wniosek o zakup preferencyjny węgla?
Przyjmowanie wniosków na węgiel po 2000 zł ruszy 14 listopada. Nabór wniosków będzie trwać od 14  listopada do 23 listopada 2022 roku. Pojedyncze gospodarstwo domowe będzie mogło kupić po preferencyjnej cenie 1,5 tony węgla w tym roku i kolejne 1,5 tony po 1 stycznia 2023 r. Wniosek o zakup preferencyjny węgla  będzie można złożyć do 15 kwietnia 2023.

Kto może złożyć wniosek na węgiel w cenie gwarantowanej 2000 zł?
Mogą to zrobić osoby uprawnione do otrzymania dodatku węglowego. Warunkiem ubiegania się o preferencyjny zakup węgla jest deklaracja źródła ciepła na węgiel złożona w Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Gdzie złożyć wniosek?
Aby kupić węgiel za 2000 zł, mieszkańcy muszą złożyć wniosek w Urzędzie Miejskim w Wołominie (ul. Ogrodowa 4) w godzinach otwarcia urzędu. Można to zrobić również w formie elektronicznej (wymagany jest wówczas podpis elektroniczny, podpis zaufany). Wnioskodawca udaje się do ZEC, po otrzymaniu informacji o możliwym odbiorze zakupionego paliwa stałego. Zakup paliwa stałego jest możliwy po potwierdzeniu wpływu środków finansowych na konto gminy Wołomin.

Gmina nie odpowiada za jakość sprzedawanego węgla, ponieważ będzie on dostarczany ze spółek Skarbu Państwa.

Więcej informacji w sprawie zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstw domowych:
– pod numerem telefonu 22 763 30 35
– adres e-mail: wegiel@wolomin.org.pl

Dokumenty do pobrania (kliknij na wybrany plik, aby rozpocząć pobieranie):
wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego (DOC)
wniosek o zakup preferencyjny paliwa stałego (PDF)

Gmina Wołomin przystąpiła do projektu umożliwiającego mieszkańcom zakup paliwa stałego na preferencyjnych warunkach zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 27 października 2022r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz.U. z 2022r., poz. 2236)

 

Więcej informacji z Wołomina

W ramach Społecznych Wniosków do budżetu gminy Wołomin powstanie nowa rzeźba

Powstaje kolejna rzeźba w ramach Społecznych Wniosków do budżetu gminy Wołomin. Projekt, który jest inicjatywą mieszkańców, zostanie zrealizowany przy ich dalszym udziale. Tym [...]
0 komentarzy
Umowa na poprawę dostępności Urzędu Miejskiego w Wołominie podpisana

Składy osobowe komisji pracujących dla mieszkańców gminy Wołomin

Poznaliśmy składy osobowe komisji, które zajmą się pracą dla mieszkańców gminy Wołomin Komisja Rewizyjna: Edyta Babicka (przewodnicząca), Iwona Kostrzewa (wiceprzewodnicząca), Marta Hoppe (sekretarz), [...]
0 komentarzy
Wołomin - zbiórka mobilna 2024

Wołomin – zbiórka mobilna 2024

Zbiórka mobilna odpadów wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z nieruchomości jednorodzinnych odbędzie się w sobotę 8 czerwca na terenie miasta Wołomin [...]
0 komentarzy
Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu ulicy Fieldorfa w Wołominie

Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu ulicy Fieldorfa w Wołominie

Zgodnie z informacją dostarczoną przez wykonawcę prac budowlanych na ulicy Fieldorfa na odcinku pomiędzy DW nr 634 a ulicą Sportową oraz pomiędzy ulicą [...]
0 komentarzy
Spalanie odpadów

Spalanie odpadów jest zabronione

24 maja podczas patrolu osiedla Sławek w Wołominie  strażnicy miejscy zauważyli duże zadymienie. Po zlokalizowaniu źródła okazało się, że właściciel jednej z posesji [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.