Wygodne parkowanie przy stacji PKP Kobyłka

Już połowie przyszłego roku, zgodnie z planami Urzędu Miasta, będzie gotowy parking Parkuj i Jedź przy stacji PKP Kobyłka. Jest to jeden  z projektów realizowanych w mieście w ramach Funduszy Europejskich, tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, które mają odpowiadać w sposób kompleksowy na potrzeby i problemy miast.

W planach jest 256 miejsc postojowych (w tym 11 dla osób niepełnosprawnych) i 96 stojaków dla rowerów z zadaszeniem, całość oświetlona  w technologii LED, z monitoringiem, toaletą (zapewniającą dostęp dla osób niepełnosprawnych, z umywalką i modułem automatycznego samooczyszczania, wandaloodporną), chodnikami, przejściami dla pieszych, częścią handlową czyli miejscem przeznaczonym na lokalny handel, zagospodarowaniem terenu zielenią (trawa i niska roślinność).  – Myślimy również o punkcie ładowania samochodów lub rowerów elektrycznych i biletomacie – pisze na Facebooku Edyta Zbieć.

Parking będzie składał się z trzech odcinków:
– Część A: przy ul. Warszawskiej (zachodnia strona ul. Ręczajskiej – obejmuje fragment pasa drogowego ul. Warszawskiej po północnej stronie jezdni oraz teren kolejowy między pasem drogowym ul. Warszawskiej do rowu odwadniającego linii kolejowej),

– Część B: przy ul. Granicznej (obejmuje fragment pasa drogowego ul. Granicznej na odcinku od al. Jana Pawła II do ul. Jana Długosza, po południowej stronie jezdni oraz teren kolejowy między pasem drogowym ul. Granicznej do istniejących ekranów akustycznych)

– Część C: przy ul. Warszawskiej/Leśnej (wschodnia strona ul. Ręczajskiej – obejmuje fragment pasa drogowego ul. Warszawskiej po północnej stronie jezdni oraz teren kolejowy między pasem drogowym ul. Warszawskiej do rowu odwadniającego linii kolejowej).
Poprzez przedmiotową inwestycję zamierzamy również stworzyć funkcjonalne połączenia w mieście ze ścieżkami rowerowymi.

– Jestem przekonana, że ta inwestycja znacząco poprawi komfort życia mieszkańców ? skróci się czas poszukiwania miejsca do parkowania, zapewni sprawną przesiadkę z samochodu czy roweru do pociągu, a przede wszystkim – być może – zachęci część osób dojeżdżających do Warszawy autami, do korzystania z pociągów. Tym samym w dalszej perspektywie zmniejszy się poziom zanieczyszczeń powietrza – dodaje burmistrz Kobyłki.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Źródło: Profil Fb Edyty Zbieć, burmistrz Miasta Kobyłka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.