Wygraj indeks na uniwersytet w olimpiadzie ZUS. Zgłoś się do konkursu

Ponad 3,3 mln płatników otrzyma z ZUS-u informacje o rozliczeniu wpłat za 2023 rok

Niewiele czasu zostało na zgłoszenie uczniów szkół ponadpodstawowych do Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Termin mija 20 października. Na laureatów olimpiady czekają nagrody rzeczowe, indeksy na uniwersytety oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na kilkadziesiąt uczelni wyższych. W ubiegłorocznej edycji do olimpiady w województwie mazowieckim zgłosiło się ponad 5 tys. uczniów.

Tegoroczna edycja „Lekcji z ZUS” będzie już dziesiątą w historii. W pierwszej, która zorganizowana była w roku szkolnym 2014/2015 wzięło udział 17 tys. uczniów z 373 szkół, w ubiegłorocznej, czyli w roku szkolnym 2022/2023 w zajęciach z ZUS uczestniczyło 113 tys. młodych ludzi z 1729 szkół.

– Ten ogromny wzrost liczby uczniów świadczy o tym, że „Lekcje z ZUS” to ciekawa oferta, która daje młodzieży niezbędną wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych. Dzięki temu startując w dorosłość będą mogli świadomie podejmować decyzje dotyczące swojej obecności na rynku pracy, znając swoje prawa, obowiązki, ale też konsekwencje nieubezpieczenia. Uczestnicy edukacji z ZUS wiedzą jaką ochronę w ciągu całego ich dorosłego życia daje im opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne w sytuacjach różnych zdarzeń losowych, jak na przykład własna choroba, członka rodziny, albo długotrwała niezdolność do pracy – informuje Wojciech Ściwiarski, rzecznik prasowy ZUS w województwie mazowieckim.

Lekcje z ZUS przygotowują do Olimpiady

Młodzież uczestnicząca w „Lekcjach z ZUS” ma już przygotowanie do pierwszego i drugiego etapu Olimpiady ZUS. Aby wziąć w niej udział ważne jest terminowe zgłoszenie szkoły do konkursu. W tym roku nauczyciele mają czas do 20 października, by zgłosić swoich uczniów do Olimpiady ZUS.

Szkoły w przygotowaniu swoich podopiecznych mogą też liczyć na wsparcie koordynatorów do spraw komunikacji społecznej i edukacji, którzy są dostępni w każdym oddziale ZUS.

Ponad 5 tys. uczniów w Olimpiadzie z województwa mazowieckiego.

W ubiegłorocznej edycji do olimpiady w województwie mazowieckim zgłosiło się ponad 5111 tys. uczniów ze 131 szkół, stąd też duża konkurencja w pierwszym etapie konkursu.

Z terenu działalności I Oddziału ZUS w Warszawie – 20 szkół z 820 uczniów, z terenu oddziału II ZUS w Warszawie 915 uczniów z 12 szkół, z terenu III Oddziału ZUS w Warszawie 311 uczniów z 18 szkół, z obszaru ZUS Oddział w Płocku 1437 uczniów z 35 szkół, z radomskiego Oddziału ZUS 525 uczniów z 27 szkół i z obszaru siedleckiego Oddziału ZUS 1103 uczniów z 19 szkół.

Ostatni dzwonek na zgłoszenie

W tym roku zgłoszenia uczniów do olimpiady przyjmowane są do 20 października, czasu zostało niewiele, warto się pospieszyć.  Pierwszy etap rywalizacji odbędzie się już 28 listopada, kolejny -5 marca 2024 r. a finał -18 kwietnia 2024 r.  Na zwycięzców centralnego etapu oprócz cennych nagród rzeczowych, uczelnie wyższe przygotowały specjalne preferencje – albo dodatkowe punkty, albo indeksy. W sumie ofertę bonusową dla laureatów olimpiady ZUS przygotowało ponad 40 uczelni.

Więcej informacji z Mazowsza

Coraz więcej osób choruje na zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania

Coraz więcej osób choruje na zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania

Rośnie liczba zwolnień lekarskich wystawionych z powodu zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania. W 2023 roku do ZUS-u wpłynęło o 8,7 procent więcej takich [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Legionowskim i Nowodworskim

W dniach od 20 lutego do 1 marca planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Legionowskiego i Nowodworskiego. Obszar Data [...]
0 komentarzy

Informacje z Mazowsza

W tym wydaniu programu informacyjnego samorządu województwa mazowieckiego „Informacje z Mazowsza” mówimy m.in. o alarmujących danych GUS dotyczących coraz mniejszej liczby urodzeń w [...]
0 komentarzy
Planowany protest rolników przyniesie utrudnienia na drogach powiatu mińskiego

Planowany protest rolników przyniesie utrudnienia na drogach powiatu mińskiego

Na wtorek i środę, 20-21 lutego zaplanowany jest protest rolników. To wydarzenie może przynieść utrudnienia na drogach A2, DK2 i DK92. Zachęcamy do [...]
0 komentarzy
Marcowa korekta rozkładu jazdy pociągów

Marcowa korekta rozkładu jazdy pociągów

W związku z kolejnym etapem prac modernizacyjnych, prowadzonych przez zarządcę infrastruktury, Spółkę PKP Polskie Linie Kolejowe, od 10 marca wprowadzona zostanie korekta rozkładu [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.