XXII Dni Tłuszcza za nami

mały

16-17 czerwca na Stadionie Miejskim w Tłuszczu odbyło się tłuszczańskie święto. Przez dwa dni na mieszkańców gminy i ościennych miejscowości czekała moc występów i atrakcji. Oficjalnego otwarcia XXII Dni Tłuszcza dokonał Burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Tłuszczu Krzysztofem Gajcym oraz Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej Włodzimierzem Fydryszkiem.

2018-06-20_145957

Występy rozpoczęły się VI Przeglądem Piosenki Przedszkolnej, podczas którego przedszkolaki prezentowały utwory przygotowane specjalnie na tę okazję. Następnie zaprezentowały się dzieci z Fitness Klubu- Energy Fitness, sekcji tanecznych i wokalnych CKSiR w Tłuszczu, a po nich wystąpiły dzieci z instruktorką Luizą Malinowską oraz dzieci uczęszczająca na zajęcia do Studia Rekreacji Active. Po tym występie przyszedł czas na występy seniorów: Klubu Seniora „Uśmiech Jesieni”, koncert Chóru Miejskiego Lux Mea, występ Koła Gospodyń Wiejskich „Kalinki”, koncert zespołu „Jasieńki” oraz pokaz tańca studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Następnie odbył się pokaz salsy i wręczenie nagród w zawodach i konkursach organizowanych w Gminie Tłuszcz.
Na koniec pierwszego dnia obchodów przyszła pora na koncert zespołu SPONTAN oraz gwiazdy wieczoru zespołu JORRGUS, przy utworach których bawiły się tysiące mieszkańców. Po nich, rozbawiona publiczność jeszcze długo bawiła się podczas koncertu zespołu Fortex oraz Dj Yagii. Oprócz atrakcji muzycznych i tanecznych po raz pierwszy odbył się pokaz laserów.
Przez cały dzień wzdłuż ulicy Polnej prezentował się tłuszczański Art Street, czyli uliczny kiermasz rękodzieła. Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony KOBRA zorganizowała akcję krwiodawczą, a chętni mieszkańcy mogli wesprzeć akcję charytatywną dla Weroniki Miąskiewicz – mieszkanki gminy. Przedstawiciele Tłuszczańskiego Stowarzyszenia Motór zorganizowali wystawę zabytkowych sprzętów.
W niedzielę po raz drugi obył się Tłuszczański Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych, który rozpoczął się Mszą Św. w kościele Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu. Po Mszy dziesięć pięknych, kolorowych orkiestr paradowało ulicami miasta na stadion, gdzie odbyły się przesłuchania konkursowe. W zmaganiach wzięły udział następujące orkiestry: Radzymińska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Zbigniewa Kusia, Powiatowa Orkiestra Vox Cordium z Przysuchy pod dyrekcją Waldemara Cichawy, Orkiestra Darmanista z Brańszczyka pod dyrekcją Dariusza Pieńkosa, Dziecięco- Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mogielnicy pod dyrekcją Łukasza Wojakowskiego, Skierniewicka Orkiestra Dęta pod dyrekcją Marcina Zarzyckiego, Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Sierpca pod dyrekcją Michała Głowackiego, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kurzętnika pod dyrekcją Mariusza Brzezickiego, Młodzieżowa Orkiestra Dęta im. Feliksa Dzierżanowskiego z Grodziska Mazowieckiego pod dyrekcją Tomasza Kirszlinga oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sokółki pod dyrekcją Leszka Szymczukiewicza. Jury festiwalu w składzie Tomasz Labuń, Tomasz Pieczka oraz Jerzy Wysocki po wysłuchaniu wszystkich koncertów estradowych postanowili przyznać następujące nagrody:
I miejsce- Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kurzętnika
II miejsce- Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Sokółki
III miejsce- Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Grodziska Mazowieckiego
Wyróżnienie: Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Sierpca oraz Skierniewicka Orkiestra Dęta.
Nagroda publiczności- Radzymińska Orkiestra Dęta

Oprócz występów konkursowych, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tłuszcza dała wspaniały popis umiejętności podczas koncertu.

Organizatorami imprezy było Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu oraz Urząd Miejski w Tłuszczu. We współorganizację wydarzenia włączyli się: Starostwo Powiatowe w Wołominie, Ośrodek Pomocy Społecznej w Tłuszczu, Stowarzyszenie AB OVO, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony KOBRA, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Tłuszcza, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Tłuszczu.
Honorowy patronat nad festiwalem młodzieżowych orkiestr dętych objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, a wydarzenie było dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Partnerem imprezy było Wschodnie Konsorcjum Eventowe, które zapewniło tym młodszym jak i trochę starszym moc atrakcji.
Patronat medialny nad wydarzenie objęło m.in.  Życie Powiatu na Mazowszu.

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.