Ząbki – złóż kolejny wniosek na zakup węgla z polskiej kopalni

Marki - sprzedaż końcowa węgla

Miasto Ząbki w bieżącym roku również przystąpiło do zakupu węgla w ramach ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Od dnia 2 stycznia do 30 kwietnia 2023 r. mieszkańcy Ząbek mogą składać wnioski o preferencyjny zakup węgla na kolejne 1,5 tony.

WNIOSEK O ZAKUP PALIWA STAŁEGO.pdf

Oferujemy Państwu węgiel w sortymencie: kostka, orzech i ekogroszek. Wszystkie te sortymenty pochodzą z polskich kopalni o parametrach jakościowych zgodnych z certyfikatem jakości. Cena za 1 tonę węgla wynosi 1900,00 zł brutto. Powyższa cena obejmuje koszt transportu do gospodarstw domowych.

Dystrybucja węgla na terenie naszego miasta będzie realizowana w dalszym ciągu na podstawie umowy podpisanej ze składem węgla Perspektywa ul. Ks. Skorupki 62d w Ząbkach – informuje UM Ząbki

Początkowo limit zakupu węgla na jedno gospodarstwo domowe wynosił 3 tony z podziałem na dwa okresy:

  • – 1,5 t do dnia 31 grudnia 2022 r.
  • – 1,5 t od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r.

Nowelizacja rozporządzenia Ministra Aktywów Państwowych z dnia 2 grudnia 2022r. w sprawie ilości paliwa stałego dostępnej dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego umożliwiła zakup niewykorzystanej ilości węgla w pierwszym okresie – do 31 grudnia 2022 r. – w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r. Co oznacza, że w przypadku gdy mieszkaniec nie dokonał zakupu węgla w ilości 1,5 t w pierwszym okresie lub dokonał zakupu w ilości mniejszej niż 1,5 t, to może aktualnie wnioskować o łączną ilość paliwa stałego, która pozostała do wykorzystania do limitu 3 ton.:

Uprawnionymi do zakupu preferencyjnego są osoby, które spełniają warunki uprawniające do dodatku węglowego.Wnioski o zakup można pobrać ze strony Urzędu Miasta Ząbki. Dostępny jest także w Urzędzie Miasta Ząbki pok. 11.

Wypełniony wniosek można złożyć:

– osobiście w Urzędzie Miasta Ząbki, wejście C, Ref. Organizacyjno –

Administracyjny pok. 11,

– na adres elektronicznej skrytki podawczej na ePUAP:/zabki/SkrytkaESP.

Wnioski będą rozpatrywane niezwłocznie, według kolejności składania.

Informacje o pozytywnie zweryfikowanym wniosku będą przekazywane telefonicznie przez pracowników Urzędu Miasta Ząbki, którzy będą także informowali o konieczności dokonania płatności w terminie 3 dni od telefonu z tytułu zakupu preferencyjnego paliwa stałego.

Wpłat można dokonywać w Kasie Urzędu Miasta Ząbki pok. nr 8 lub na rachunek bankowy: Bank Handlowy w Warszawie S.A. 28 1030 1016 0000 0000 9290 1070 – w tytule przelewu należy wpisać „opłata za węgiel, imię, nazwisko i adres”. Dokonanie wpłaty będzie podstawą do zlecenia dostawy węgla.

 

Więcej informacji z Ząbek

Ząbki - Bezpłatne Warsztaty Malowania Eko Toreb dla Dzieci!

Ząbki – Bezpłatne Warsztaty Malowania Eko Toreb dla Dzieci!

Już 30 czerwca w Parku Miejskim im. Szuberta najmłodsi mieszkańcy będą mogli własnoręcznie ozdobić torbę wielokrotnego użytku, rozwijając kreatywność i ucząc się ekologicznych [...]
0 komentarzy
Dzień Otwarty w Miejskim Żłobku „Ząbkowskie Promyki”

Dzień Otwarty w Miejskim Żłobku „Ząbkowskie Promyki”

21 czerwca odbył się Dzień Otwarty w Miejskim Żłobku „Ząbkowskie Promyki”.  To była okazja, aby zobaczyć miejsce stworzone z myślą o najmłodszych mieszkańcach [...]
0 komentarzy
Ząbki - Burmistrz Małgorzata Zyśk z Wotum Zaufania i Absolutorium

Ząbki – Burmistrz Małgorzata Zyśk z Wotum Zaufania i Absolutorium

Podczas  Sesji Rady Miasta Ząbki Burmistrz Miasta Małgorzata Zyśk otrzymała Wotum Zaufania oraz Absolutorium. To bardzo ważna decyzja Rady Miasta, która oznacza pozytywną [...]
0 komentarzy
Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki

14 czerwca 2026 r. w Aleksandrowie nad Kanałem Żerańskim odbyły się zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta Ząbki dla seniorów i juniorów z [...]
0 komentarzy
Ząbki - XXIV Mistrzostwa Klubu Kensei w skokach na ścieżce akrobatycznej za nami

Ząbki – XXIV Mistrzostwa Klubu Kensei w skokach na ścieżce akrobatycznej za nami

21 czerwca 2026 r. w hali Szkoły Podstawowej nr 6 w Ząbkach odbyły się XXIV Mistrzostwa Klubu Kensei w skokach na ścieżce akrobatycznej. [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.