Zakończono modernizację nefrologii w Szpitalu Powiatowym w Wołominie

W Szpitalu Powiatowym w Wołominie ukończony został ostatni etap ? jak to określa dyrekcja – strategicznej inwestycji, czyli rozbudowy i modernizacji ośrodka nefrologiczno-dializacyjnego. ? Pierwszym etapem było otwarcie, na początku roku 2015-go wybudowanej od podstaw, jednej z najnowocześniejszych w Polsce, stacji dializ. Obecnie, po kapitalnym remoncie, a właściwie po gruntownej modernizacji budynku i pomieszczeń oddajemy na użytek naszych pacjentów nowy oddział o profilu internistyczno-nefrologicznym ? Oddział Chorób Wewnętrznych i Nefrologii. Oddział zlokalizowany jest w miejscu starej stacji dializ, na parterze budynku interny i jest bezpośrednio sprzężony z nową stacją dializ. Jest zaprojektowany w sposób mający zapewnić pacjentom wysoki standard pobytu, a personelowi ? nowoczesne i ergonomiczne warunki pracy ? informują przedstawiciele szpitala. Oddział będzie dysponował 19. łóżkami rozmieszczonymi w salach maksymalnie dwuosobowych, posiadających oddzielne węzły sanitarne. Ponadto będzie posiadał niezależne od stacji dializ dwa stanowiska umożliwiające wykonywanie pilnych zabiegów hemodializ u pacjentów w stanie zagrożenia
Oddanie do użytku nowego oddziału internistyczno-nefrologicznego wieńczy wieloletni proces inwestycyjny, którego nadrzędnym celem było stworzenie kompleksowego systemu opieki nad pacjentami z chorobami nerek. System ten składa się z przyszpitalnej poradni nefrologicznej, oddziału internistyczno-nefrologicznego, stacji dializ i zatrudnionego w nim wysoko wykwalifikowanego zespołu pracowników. Jakość świadczonych usług zdrowotnych i ich kompleksowość jest poważnym atutem przy negocjowaniu kolejnych kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ponadto w ostatnim czasie ośrodek nefrologiczny uzyskał pozytywną opinię konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie nefrologii – jako jednostka starająca się o możliwość kształcenia lekarzy w tej dziedzinie medycyny.
Obecnie placówka oczekuje na decyzję w tej sprawie, która niebawem ma zostać podjęta przez Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego.
Władze szpitala zapewniają, że osiągnięcie celu jakim jest oddanie do użytku kompletnego już, nowoczesnego ośrodka nefrologicznego w Szpitalu Powiatowym w Wołominie nie byłoby możliwe gdyby nie konsekwentne i pełne determinacji wsparcie starań dyrekcji i personelu szpitala przez lokalne władze samorządowe. Od lat Starostwo Powiatowe w Wołominie systematycznie przekazywało na ten cel niebagatelne kwoty pieniężne, których łączna wysokość przekroczyła 10 mln złotych! Wierzymy, że ci, dla których zrealizowana inwestycja jest przeznaczona ? pacjenci (w większości mieszkańcy powiatu wołomińskiego) będą usatysfakcjonowani warunkami lokalowymi, wyposażeniem medycznym i jakością opieki. Nowy oddział zostanie uruchomiony z początkiem lipca 2016 r.
Na tym jednak nie koniec. ? Z chwilą zakończenia tej potężnej inwestycji zarząd szpitala, w porozumieniu z władzami powiatu, przystępuje do przygotowania kolejnych projektów rozwojowych, o znaczeniu nie mniejszym niż ośrodek nefrologiczno-dializacyjny ? to informacja, którą słyszeliśmy już wiele razy zarówno z zapowiedzi starosty jak również dyrektora szpitala.
Wiele wskazuje na to, że będzie to poprawa warunków przyszpitalnej przychodni.

Oprac red.

Jedno przemyślenie nt. „Zakończono modernizację nefrologii w Szpitalu Powiatowym w Wołominie

  1. Chyba jedyny Oddział w szpitalu o pozytywnej opinii. Oby tak dalej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.