Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa znieważenia mogiły żołnierzy Armii Czerwonej

Zawiadomienie w trybie art. 304 k.p.k.
o popełnieniu przestępstwa z art. 262 k.k.
znieważenia mogiły żołnierzy Armii Czerwonej,
poległych w 1920 r.,
znajdującej się na terenie Gminy Zielonka

Burmistrz Miasta Zielonka
ul. Lipowa 5
05-220 Zielonka

Prokuratura Rejonowa w Wołominie
ul. Prądzyńskiego 3a
05-200 Wołomin

W dniu 15.08.2010 r. o godzinie 16.00 pod auspicjami Sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i męczeństwa Pana dr Andrzeja Kunerta z udziałem przedstawicieli Federacji Rosyjskiej, Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego oraz władz lokalnych, miała odbyć się uroczystość poświecenia przez duchownego prawosławnego mogiły żołnierzy Armii Czerwonej, poległych w 1920 r. na polach Ossowa.

Z tego tytułu w tym samym dniu o godz. 14.00 przybył na miejsce uroczystości Pan Piotr Wyszyński Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Zielonka, który stwierdził, żr na płycie nagrobnej zostały wymalowane trzy symbole w postaci pięcioramiennej gwiazdy, z wokół mogiły znajdowało się kilkanaście osób z transparentami. W miejscu zdarzenia został nagrany materiał filmowy przez mieszkańców Ossowa, którego dane są znane Urzędowi Miasta Zielonka.

W pobliżu mogiły był zaparkowany samochód na pomorskich numerach rejestracyjnych, na którym znajdowały się obraźliwe hasła, dotyczące Platformy Obywatelskiej i Rządu RP.

Pomimo próby uspokojenia nastroju przez Rzecznika Prasowego Urzędu Miasta Zielonka i pracownika Urzędu Miasta Wołomin, zaplanowana uroczystość została odwołana przez Sekretarza Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Pana dr Andrzeja Kunerta.

Za to zdarzenie przepraszano delegację Federacji Rosyjskiej oraz Kampanię Reprezentacyjną Wojska Polskiego.

W tym stanie rzeczy zachodzi uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 262 k.k. znieważenia mogiły.

Komentarze

komentarzy

42 przemyślenia nt. „Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa znieważenia mogiły żołnierzy Armii Czerwonej

 1. Brawo Burmistrzu. Dość już bezkarności, oszołomstwa i hańbienia nas chrześcijan i Polaków.My to miejsce znamy od wielu lat. cieszymy sie,że ma teraz godny wygląd. To miejsce dobrze o nas świadczy. Piotr Wyszyński rzecznuik prasowy Zielonki, mieszkaniec Ossowa od paru dni walczy o honor mieszkanców Ossowa i Zielonki. Ogladałem film pt” Desant” przygotowany przez niego na http://www.wyborcza.pl w dziale kraj. Rane Boskie ludziom PiS oraz ich powlecznikom odebrało rozum.A ta chora lekarka Wujkowska i ten popapraniec z Wołomina tyle nam smrodu zrobili na cała Polskę. Dziekuje Panie burmistrzu i Panie Wyszyński.

 2. Ten powyższy wpis sami sobie robicie by dać TON tym świństwom które chcecie wmówić ludziom. Nie żaden mieszkaniec Ossowa nakręcił ten film tylko osobiście pan Wyszyński filmował ludzi bez ich zezwolenia dużą profesjonalna kamerą . Pytanie na czyje polecenie działał i czy robił to w ramach swojej pracy. Nie zamulajcie ludziom mózgów.

 3. A który to artykuł k.k. mówi o znieważeniu narodu polskiego?

 4. Po obejrzeniu tego filmu mam kilka refleksji. Po pierwsze radzę Pani Wujkowskiej i Panu Zychowi rozważenie skierowania sprawy o naruszenie dóbr osobistych przeciwko Panu Wyszyńskiemu. Jego komentarz do filmu zawiera bowiem mnóstwo insynuacji i pomówień względem nich. Przede wszystkim Pan Wyszyński zupełnie dowolnie łączy różne fakty i interpretuje je pod kątem założonej przez siebie tezy. Ten sposób narracji nieodparcie przypomina mi kroniki filmowe z lat 50 i a jego celem jest poniżenie i zniesławienie przeciwnika. Np. w/w zarzuca autor filmu skandaliczne zachowanie, czego w żaden sposób nie dokumentuje jego „produkcja”. Obiektywnie protestujący wyrażają swoje opinie, do których mają prawo. Natomiast Pan Wyszyński próbuje Ich w swoim komentarzu tego prawa pozbawić i zarzucając Im polityczne motywacje sam prezentuje się, jako fundamentalista określonej ideologii partyjnej. Widać to na każdym kroku. Ta smutna produkcja jeszcze w jednym punkcie przypomina propagandę wczesnego PRL. Otóż Pan Wyszyński wypowiada się za wszystkich mieszkańców Ossowa – ciekawe na jakiej podstawie. Znów wieje jednolitym frontem narodu. No i ten znicz, jakoby postawiony przez Ossowian. Na bank postawił go sam Pan Wyszyński. Reasumując. W mojej ocenie propagandówka Pana Wyszyńskiego jest nie tylko słaba technicznie i oparta na zgranych chwytach, ale także stanowi swoisty donos na Ossów. Donos rozsyłany po mediach, które od lat mają określony profil ideologiczny i dla których wszelkie przejawy postaw patriotycznych są kamieniem obrazy.

  I jeszcze dwie sprawy. Chciałabym się dowiedzieć, jakie działania mające na celu upamiętnienie pamięci Polskich Żołnierzy w Ossowie podejmował Pan Wyszyński przed 1989 r.? Jakich bohaterskich czynów dokonał wtedy, by mieć dziś tytuł tak surowej oceny ludzi odmiennie od Niego myślących?

  Na koniec chciałbym mieszkańcóm Zielonki serdecznie pogratulować sukcesu. Widać w tym mieście zostały już rozwiązane wszystkie problemy, skoro stać Państwa na własnego Rzecznika Prasowego (pewnie nie pracuje za darmo) i własną kinomatografię (też pewnie nie za darmo). Gratulując świętnej infrastruktury, znakomitego dojazdu do Warszawawy i miejsc dla wszystkich dzieci w żłobkach i przedszkolach pozostaję z szacunkiem.

 5. Czy rzecznik miasta Zielonka nakręcił ten propagandowy film na polecenie burmistrza Zielonki czy w swoim własnym imieniu i za własne pieniądze? To dobry sposób na autopromocję, bo przez dobrych kilka minut nie widzisz nic, tylko twarz opluwającą swoich przeciwników politycznych. Czy pan Wyszyński nie zamierza czasem gdzieś kandydować?

 6. Moja opinia o tym filmie również jest negatywna. Trudno mi się ustosunkować do tego ilu tam było mieszkańców Ossowa i kto jak się zachowywał bo zwyczajnie tam mnie nie było. Daleko mi również do stwierdzenia, że film przypomina kroniki filmowe z lat 50′. Co nie zmienia faktu, że słowa narratora wydają się być takie.. przerysowane. Nie wiem czy to dobry wyraz w tym kontekście ale sam mi się narzuca. Bo po co ta wzmianka o deszczu nad Ossowem czy zniczu, może autor chciał nadać temu ton rzewny i melancholijny ale wyszło nawet trochę groteskowo, zważywszy na okoliczność, że jest rzecznikiem prasowym Zielonki a nie wiem czy jest to odpowiednie stanowisko na poetyckie akcenty.
  A teraz o plusach filmu. Nie da się zaprzeczyć, że mimo wszystko, było w nim coś na rzeczy. To całe zajście w Ossowie, po samych transparentach można uznać za ukierunkowane politycznie. Ludzie, którzy je trzymali nie dawali wyrazu swoim poglądom, oni je wyraźnie i dobitnie manifestowali tak by wszyscy to widzieli. Czy była to akcja zorganizowana? Nie wiem, jednak zrobienie takich transparentów na pewno nie odbywa się w ciągu jednego wieczoru. I jeszcze te hasła i grafika na ulotce, łagodnie mówiąc były infantylne i przede wszystkim obelżywe. To nie jest w porządku, że ludzie z taką łatwością opluwają siebie wzajemnie. A przede wszystkim bardzo niedobry był brak szacunku dla obecnego prezydenta. Pamiętamy wszyscy, jak imię śp. Lecha Kaczyńskiego ciągle było pozbawiane czci przez różnych awanturników. To tworzyło jego zafałszowany obraz a teraz zapewne każdy z nas żałuje, że nie miał możliwości poznania jaki był naprawdę. Dziwi i też przeraża mnie, że historia się powtarza. Że znów są ludzie, którzy nie szanują majestatu prezydenta państwa wybranego w demokratycznych wyborach. Tak jakby czas nie nauczył ich, że później można tego żałować.

 7. „obraźliwe hasła, dotyczące Platformy Obywatelskiej i Rządu RP.”, to „znieważenia mogiły żołnierzy Armii Czerwonej”.
  A tak z ciekawości. Czym można obrazić PO i ich rząd?

 8. W piśmie do gminy Kunert użył terminu pomnik. Po niedzieli zaczęła obowiązywać nazwa mogiła. A co wyślił p. Kunert ostatnio: ” Dla mnie to oczywiste, że jest to nieco większy nagrobek. To mogiła wojenna. Przy czym zamiast klasycznego nagrobka jest nieco większy krzyż prawosławny; krzyż choćby ze względu na to, że podczas badania archeologicznego znaleziono wśród szczątków żołnierzy mały krzyżyk. (?) Proszę bardzo, jeśli mamy być superprecyzyjni, można powiedzieć, że jest to „mogiła wojenna z pomnikiem nagrobnym”. Takiej dialektki nie powstydzili by się komuniści. Pytanie: czy pp. Łosan i Wyszyński to są ci co za swoje łgarstwa musieli wyrokiem sądu przepraszać? Jeżeli to oni to nie ma się czemu dziwić.

 9. Chciałbym zauważyć, że tradycyjnie w Polsce, to co stawiamy na grobach nazywa się pomnikiem. Są mniej lub bardziej ozdobne, wystarczy przejść się po cmentarzu. Niektóre z nich, należące do osób prywatnych, zdecydowanie przewyższają rozmachem ten wybudowany żołnierzom bolszewickim. Mają one charakter upamiętniający i nie są „ku chwale”. Tak ja rozumiem Kunerta i wydaje mi się, że takie miał intencje. Nie widzę w tym komunistycznej dialektyki ale coś co można nazwać chłopskim rozumem, nieskażonym polityczną retoryką.

 10. W końcu normalność…Ekstremiści prawicowi powinni zostać jak najszybciej tam gdzie ich miejsce- na uboczu sceny politycznej (zresztą notabene tam już są- P. Zych od kilku lat jest na wylocie….)

 11. Jak to mówią lepiej z Wyszyńskim w sądzie przegrać niż z Moszczyńskim wygrać.

 12. Słusznie zauważa Spartiata. To co mówi pan Wyszyński to jest to co chciałby widzieć w swoim filmie który dysponując sądzę sprzętem filmowym profesjonalnym kręcił ludzi nie godzących się na taką formę upamiętnienia agresora jakim była Armia Czerwona mordująca i niszcząca wszystko w pień idąc na burżujną Warszawę.Z tego co widać film robiony sprzętem i rękoma pracownika urzędu w Zielonce trafił do komercyjnych medii. Pytanie czy na to zezwolił burmistrz Łossan bo jeżeli tak to jest to bezprawne. Ile pieniędzy zarobił pan Wyszyński za tą robotę w niedzielę bo tam w Ossowie reprezentował Zielonkę. Widać lokalne problemy przerastają władze Wołomina i Zielonki i potrzeba robienia zadymy w innych sprawach.Niech mieszkańcy sami obejrzą ten paskudny wywiad i sami ocenią kto jest agresywny.A tak na marginesie skąd biorą się tacy ludzie u nas w Zielonce i to w urzędzie.

 13. Co do tej ulotki to jej tam nie było – to raczej wiatr za samochodem pana Wyszyńskiego tam ja przygnał. Podobnie było z tym zniczem. Tak naprawdę to na sto procent w trakcie lania wody przez Wyszyńskiego nawet Niebo nie wytrzymało i dolało więcej , szkoda że Pan Bóg nie uderzył w gromy po raz któryś ostrzegając łgacza.

 14. Rzecznik Wyszyński miał sen i o nim opowiada, ale sen na jawie to nie to o czym marzył Wyszyński. Konfabuluje, obraża, pomawia ludzi jak w PRL donosiciele. Wstyd mi za takiego pracownika Urzędu W Zielonce.

 15. Jak to czytam to przekonuje mnie,że jesteście wsciekli ,ze Wyszynski tam , był z kamera bo dowody dla prokuratury sa oczywiste, Ja tez tam byłem i chetnie bede świadczył w prokuraturze,że to wszystko to prawda. Pana Wyszynskiego znam spotykam go na cotygodniowej mszy w kaplicy w Ossowie bo na wasze nieszczescie on mieszka w Ossowie od ponad roku, a nakrecił film ze swojej prywatnej kamery bo o tym mówił na miejscu. Zreszta mówił i uprzedzał, że pokaże ten materiał całej Polsce by zobaczyła jak hanbia mogiłe żołnierzy demonstranci. Możecie tu pisac ile chcecie, ale na szczęście prokuratura zajmie sie kazdym, który tam demonstrował i szydził z grobu żołnierza bo nalezy pamietac,że domonstrował na mogile żołnierskiej a ta zgodnie z praqwem jest pod szczególna ochrona prawną. Ciekawy jestem czy tak jak na tym forum będziecie mądzyli się w prokuraturze. Panie Wyszynski, sąsiedzie mieszkancy Ossowa też, chetnie opowiedza w prokuraturze co tu sie działo . Ja pierwszy. Dośc z fanatyzmemu w naszej ojczyźnie, który niszczy nas mieszkanców Ossowa.

 16. Nareszcie Bonkowski z PiSu, Zych z Prawicy i Wujkowska z Radia Maryja odpowiedza przed prokuratura, tak jak reszta tych fanatyków co do Ossowa zjechali. Wyszynski ich ugotował bo sprawa ma charakter miedzynarodowego skandalu i prokuratura zrobi co trzeba i bardzo dobrze . Nareszcie !!!!!!

 17. Mieszkańcu Ossowa zapewniam że kamera którą kręcił film rzecznik była z urzędu i jest to do sprawdzenia w sądzie świadkowie to widzieli . To jedno ile zarobił rzecznik za sprzedanie tego tzw marnego dowodu w stacjach komercyjnych. Śmieszy mnie to roczne mieszkanie w Ossowie rzecznika- widać powoli że rzecznik i jego pryncypał maja pełne portki i już załatwili sobie wybory na CACY.

 18. Panie Piotrze „precz….” od Ossowa.Tu ludzie przez kilkadziesiąt lat dbali o skromne mogiły polskich patriotów. W latach komuny narazali życie i kariere ! A pan stał się teraz!!!!… patriotą, chyba bolszewickim!

 19. Jestem przekonany,że „sąsiad mieszkanca Ossowa” bedzie miał odwagę publicznie potwierdzić, że Wyszyński kłamie i to nie była jego prywatna kamera, i że wziął za film pieniadze . Namawiam proszę sie nie bać .Ja także chetnie pójde do sadu i bedę świadczył co widziałem kogo z jaka kamera, i co mówił Wyszynski o przekazaniu bezpłatnym filmu kazdemu kto bedzie chciał. ” sasiad” śmiało myslę ,że Wyszyński tylko na to czeka.
  Powodzenia. Aha jeszcze do Tomka proponuje równiez sie nie bac i powiedziec to Wyszynskiemu np na niedzielnej mszy w Ossowie gdzie mozna go spotkac w kazda niedzielę o godzinie 10.00. Śmiało panie Tomku.

 20. Panie Wyszyński i inni, to kto popełnił to przestępstwo (zawiadomienie jest o popełnieniu przestępstwa). Śmiało, proszę podać nazwiska. Chyba się boicie sprawy o zniesławienie? A przy okazji, może gazeta opublikuje kopię pozwolenia na budowę mostku i drogi wybudowanej do pomnika?

 21. Po przemyśleniu pewnych kwestii proponuję do całej sprawy podejść z humorem. Wydaje mi się świetnym pomysłem, żeby pan Wyszyński kontuunował swoje dokonania filmowe. Mógłby np. nakręcić film pt. „22” wzorowany na poetyce hitu filmowego „300”. Wystarczy tylko króla Sparty Leonidasa zastąpić politrukiem Leonidem i jazda. Już oczami wyobraźni widzę, te hordy fantatycznej katolickiej ciemnoty odpierane na ossowskiej łące. Z zapałem pana Wyszyńskiego i Jego umiejętnościami przebój kinowy gwarantowany. A i sponsor by się szybko znalazł, np. taka Agora.

  Jak by dobrze wyszło, można pójść za ciosem i nakręcić w jakimś wołomińskim lub zielonkowskim bajorze remake „Pancernika Potommkina”. W Wołominie jest jeden taki facet, który na pewno bez problemu znalałby się w roli marynarza, a nawet kapitana.

  Także Panie Wyszyński serce w górę, nie przejmuje się Pan krytyką i rusza do dzieła.

 22. Alek o jaki most i o jaka droge Ci chodzi. Czy ty na pewno tam byłes czy tylko piszesz bzdury o których usłyszałes.Bo ja to miejsce znam od urodzenia. Dojscie, które nazywasz droga to było tam od wieków tak jak i betonowy mostek wybudowany zaraz po wojnie dla celów wojskowych. Może Ci chodzi o tem most żelazny tymczasowy co był dwa dni ustawiony przez wojsko do lepszego dotarcia pod mogiłe na istniejacych tez od wieków betonowych przyczółkach na , których ustawiana jest czasami zasuwa wodna w razie problemów na rzeczce. To, ze został nawieziony gruz i tłuczeń by wyrównac przejście do mogiły to nic sensacyjnego. Jak sie facet nie znasz na przepisach to się nie wypowiadaj… Setki km takich wyrównanych duktów tłuczniem jest na terenie tutejszego poligonu.
  Panie Alek jak prokuratura zaobaczy materiały filmowe i zdjecia to niektórzy bedą mieli „cienko” i wtedy poznamy nazwiska autorów demonstracji, która pewnie nie była legalna i nikt chyba nie wystepował o zgode a to tez chyba nie jest zgodne z prawem.

 23. Tych 22 żołnierzy miało matki, żony i dzieci, zginęli w walce. Choć byli naszymi najeźdzcami ich ciałom nalezy się szacunek i godny pochówek. Wielu naszych Polaków walczyło poza granicami kraju i poległo na obcej ziemii. Czy wyobrażacie sobie sytuację gdzie w innym kraju kilku demonstrantów nie zgadza się na postwaieniem mogiły naszym żołnierzom? Prostestują i dokonują profanacji mogiły tak jak to miało miejsce w Ossowie Ludzie dokąd my zmierzamy czy cieszy was fakt, że inne narody mają nas za bandę awanturników i pomyleńców? Najpierw krzyż teraz mogiła… Czy nie mamy większych problemów w kraju? Skoro demonstrantów z Ossowa tak rozpiera energia to niech pojadą na tereny powodziowe i spożytkują ją korzystnie pomagając ludziom poszkodowanym przez żywioł.
  Nie rozumiem mentalności niektórych osób, wiem że są rodzinym którym bolszewicy wyrządzili wielką krzywdę, ale jesteśmy katolikami powinniśmy wybaczać.
  Przykry jeste fakt że młode pokolenia musza patrzeć na całą szopkę jaka ma miejsce właśnie u nas, oczy całej Polski i innych krajów są skupione na nas więc dalej udowadniajmy jacy jesteśmy beznadziejni i głupi…

 24. Mieszkaniec Ossowa ty lepiej pomyśl o zgodzie na budowę pomnika , drogi, przeprawy czyli mostu na rzece- kto kiedy i jakie dokumenty pokazywał , podpisywał i kiedy przystąpił do roboty. Jeszcze nikt nikomu jak na razie nie zabronił wypowiadać swojego zdania czy manifestować swojego niezadowolenia. Ty gościu chyba Żyjesz jeszcze w PRL-u – wyjdź na ląd i zobacz teraz Polska nazywa sie Rzeczypospolita nie Ludowa tylko Polska.

 25. Chcecie, by w Rosji szanowano polskie groby? Pytanie retoryczne. Nie będzie szacunku dla naszych tam poległych, jeśli tego szacunku nie nauczymy Rosjan. Aby od innych wymagać, trzeba samemu być w porządku. To jest jedyny solidny argument w ręku.

 26. Do mieszkańca Ossowa. Drogi mieszkańcu Ossowa.
  Pozwól, że poruszę dwie sprawy. Pierwsza to kwestia mogiły, szacunku dla tych którzy zginęli. Chyba nikt, i tych na prawo, i tych na lewo, i tych po środku, i białych i czarnych i czerwonych i zielonych i może jeszcze innych nie ma wątpliwości, że trzeba mieć szacunek do prochów i szczątków ludzkich i to bez względu na okoliczności w ci ludzie zginęli. I ja też tak uważam, i nie mam wątpliwości, że uważają tak również ci, co tam byli i protestowali (dla jasności, ja utożsamiam się z protestem). I nie mam też nic przeciwko, że ktoś zapali znicz albo się tam pomodli, to kwestia wiary, ja to szanuję. Ale tu chodziło o zupełnie coś innego. To była akcja na pokaz. W niecały miesiąc zamiast skromnej mogiły chciano zrobić pomnik, tak, pomnik (te bagnety …). Chciano demonstracyjnie (dla kogo miała być ta demonstracja?)pokazać jacy to my Polacy jesteśmy wielkoduszni, zgodni, gotowi przymknąć oko na to, co się stało w przeszłości. I ta data. Co za pusty łeb to wymyślił!!!? Ja nie zgadzam się na taką formę wyciągania ręki na zgodę. Drugi temat, to pozwolenia na prace budowlane. Ja tam byłem i widziałem i choć tam nie mieszkam od urodzenia, to od urodzenia mieszkam w pobliżu. Tu będzie krótko. Nie ma znaczenia czy to tylko gruz, czy droga asfaltowa. Trzeba to zgłosić, zwłaszcza, gdy robi się coś na prywatnym gruncie. To tak na zdrowy chłopski rozum, bo ja rzeczywiście się nie znam na pozwoleniach. Alek

 27. Wołomininak, głupiś waść – przecież to byli młodzi wykształceni z dużych miast zwolennicy Platformy Obywatelskiej.

 28. e-mail ty po pierwsze to prosze na temat a apropo manifestowania to prosze bardzo ile chcesz idz sobie na ulice , pod pałac kultury czy pod urząd miasta, , ale na grobach żołnierzy to tylko takie kreatury i prymitywy jak ci co byli na Polakowej Górce no ale czego można wymagać od takiej lekark co bredzi o miesiączce, płynie fizjologicznym i obrzeku mózgu.Nie znasz tego tekstu to przeczytaj na wikipedi o tej pani.
  Antek wyluzuj bo masz za dużo płynów fizjologicznych , a wtedy obrzek mózgu, pani lekarz Hanna wie co mówi

 29. Przed chwilą oglądałem kolejny program telewizji i znowu mówili o demonstracji w Ossowie.Boże jakie to szczęscie,że Polska zabzczyla prawde na filmie Wyszyńskiego bo pewnie by nikt nie uwierzył i z nas zrobiliby oszołomów.

 30. mieszkaniec Ossowa – póki co to ty robisz za lizydupa bolszewików. Ale wiedz, że Rosja to szanujące się państwo i takimi osobnikami się brzydzi. O płynach nic nie mów tylko przestań ćpać. A wiarygodność Wyszyńskiego – wyrok za kłamstwo mówi sam za siebie.

 31. No przeczytałem list otwarty. Wyszyński idzie za ciosem.
  Antek, Tomek, e mail radze przeczytać. Fakty sa oczywiste co widać na filmie Ale numer z mieszkanką Ossowa, która była swiadkiem malowania tablicy nagrobnej . To prokuratura dostanie gościa na tacy.Ktoś za to beknie i to zdrowo .Dobrze, bandyta będzie miał za swoje.

 32. Jeżeli jest w Nas a jestem głęboko przekonana że jest poczucie HONORU – to tradycyjnie człowiekowi niehonorowemu po rostu nie podaje się ręki. Tak traktuje się kapusi,frajerów i donosicieli.

 33. Tu ujada rzecznik a gdzie schował się burmistrz Mikulski ?
  Przecież to on budował drogę – tj., dyżurny wykonawca oczywiście – a może by tak za tą wywaloną kasę zrobić coś dla powodzian !!! zamiast wychwalać i czcić upiory !
  ale tam kiepsko zrobić sobie zdjęcie …a tu miało być …tak ładnie , czerwono …
  Wybory niedługo i ta nekrofilia …..ohyda Panie burmistrzu , nieprawdaż ?

 34. Czy ktoś jeszcze pamięta ze chodzi o zwykłą wojenną mogiłę ?
  Takie mogiły powinny być budowane bez sensacji,to nasz chrześcijański obowiązek.

  Mam jednak wrażenie że ktoś tu robi politykę, najwięcej krzyczy taki pan z brodą były prawicowy radny z Wołomina który zasłynął z pijackich awantur w Gnieźnie,na wyjazdowej sesji rady miejskiej, wszyscy to pamiętamy i nigdy tej hańby dla Wołomina mieszkańcy nie zapomną

 35. Zgadzam sie z tobą ANTIKOM ten były radny z brodą zawsze jest tam gdzie zadyma bo go w telewizji pokazują a to mu się przyda w najbliższych wyborach. On bardzo nie lubi burmistrza Wołomina bo nie może załatwic swojej sprawy. Wcale tu nie chodzi o to ze burmistrz jest zły, ani o prawosławny krzyż na mogile w Osowie, a o to że burmistrz Wołomina nie chce troszkę nagiąć prawa aby załatwić sprawę pana byłego radnego a obecnie głównego obroncy czystości OSOWSKICH PÓL BITEWNYCH
  ,, Tym panom już dziękujemy,, to jest hasło wyborcze tego właśnie Pana Z…a.

  Chcę przypomnieć że w ostatnich wyborach Pan ,,Z,, popierał kandydaturę obecnego burmistrza Wołomina, ale ten niestety się nie sprawdził i trzeba Go wymnienić na takiego bardziej skorego do współpracy

 36. Kameleon- fantazjujesz. Konia z rzędem temu kto pokarze ze ten pan z brodą ma jakąś sprawę w urzędzie do załatwienia. To raczej strach tego bardzo dobrego burmistrza przed nieudaną reelekcją i brakiem poparcia byłego radnego. Takie jest życie w głowę nie zajrzysz kandydatowi . I wot cała prawda. A pomnik jest niepotrzebny , i tak mówi wiele osób.

 37. Kolego kameleon jak nie lubisz tego gościa to ja to rozumiem , masz do tego prawo. Choć ja uważam ze ten facet ma jaja- jest stały w poglądach. Więc jak piszesz o sprawach do załatwienia to nie chce mi się coś wierzyć , to do niego nie pasuje a Mikulski to prawdziwy kameleon w sprawach. Ostatnio zaangażował się i to bardzo w załatwienie planu zagospodarowania prywaciarzowi co kupił stolarkę. I to są fakty. Zobaczysz niedługo jak temat wróci i facio burmistrz ponownie będzie lobbował.

 38. Antikom, Kameleon możecie pana Z. nie lubić ale nasz wójt też za kołnierz nie wylewa, a czerepach ( obecnie działający w SISie) leżał pijany pod płotem ( pani ab działająca propagandówce burmistrza) opisała to w Wieściach. A przekręt z działką na Lipińskiej to co? Hańbą to było wystawienie pomnika (nie zwykłej wojennej mogiły) bolszewikom. I tak kpią ze mnie w pracy, że Wołomin dał plamę z tym pomnikiem bo do nikogo nie może trafić, argument o pojednaniu z bolszewikami w dzień Wojska Polskiego. Pan Wyszyński do Ossowa ma się tak jak g….o które przyczepiło się do okrętu i mówi płyniemy.

 39. „Tych 22 żołnierzy miało matki, żony i dzieci, zginęli w walce. Choć byli naszymi najeźdzcami ich ciałom nalezy się szacunek i godny pochówek.” Niestety uzasadnienie dla pomnika Bolszewików durne.Całe lata Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa walczyła z tym by Niemcy nie budowali pomników na chwałę swojego oręża. Uzgodniono tez że polegli będa chowani nie tam gdzie padli ale na kilku dużych cmentarzach w Polsce. Dzis nikomu nie przychodzi do głowy budowanie małego cmentarza żołnierzy niemieckich w Ossowie. Tak w tym miejscu w lipcu i sierpniu 1944 poległo wielu Niemców i ich szczątki sa tam do dziś. Tych 22 powinno sie przenieść na cmentarz żołnierzy Armii Czerwonej w W-wie. Przypominam ze do lat 50. w samym Wołominie był mogiły sowieckich żołnierzy z 1944. Ekshumowano ich na cmentarz w W-wie.

 40. Nie mam nic przeciwko symbolicznej mogile bolszewików, ale przeciwny jestem symbolice tego pomnika.
  Profanacją i zbeszczeszczeniem symboli chrześcijańskich było umieszczenie krzyża na mogile bolszewików. Kto to wymyślił?
  Nie dajmy się ogłupić. Czy bolszewicy to chrześcijanie???
  Panie Wyszyński, czy wyobraża pan sobie na grobie katolika sowiecką gwiazdę?
  Nie, bo to nie ma sensu, tak samo jak bez sensu umieszczono na grobie bolszewików krzyż. I ludzie protestujący słusznie wyczaili, że taki bezsens możliwy jest jak widać wyłącznie za rządów PO, więc reakcja nie dziwi. Mnie tam nie było ale proszę mnie wpisać na listę oskarżonych i donieść do prokuratury.

Możliwość komentowania jest wyłączona.