Zielonka – Festiwal końca lata w Kolejowej 11

Zielonka - Festiwal końca lata w Kolejowej 11

Zbliża się jesień i nieuchronny koniec lata. To wyjątkowa okazja, by pożegnać wakacje i wspólnie cieszyć się ostatnimi promieniami słońca. Kolejowa 11 zaprasza wszystkich na Festiwal Końca Lata!

Festiwal to koncerty, warsztaty, gry i zabawy, pokazy i wiele innych atrakcji. W dniach 23-24 września czekać  będą również pyszne jedzenie i regionalne napoje.

Pierwszy festiwalowy dzień będzie muzyczną ucztą. W ogrodzie Kolejowej 11 wystąpią:

DŻESIKA KALMARY

Duet Kaliny Małczyńskiej i Marcina Grabińskiego, którzy wspólnie tworzą aranżacje dobrze znanych piosenek dając im zupełnie nowe oblicze. W starych hitach ubiegłych lat doszukują się emocji, których nie kojarzyliśmy z tymi nagraniami.

SAD SMILES

To zespół, który tworzą czterej nastolatkowie kochający muzykę. Zaskakują dojrzałymi tekstami, komponują muzykę i tworzą własne piosenki. Muzycy wystąpią na scenach Jarocina, OFF Festivalu oraz Watermill w Görlitz.

BLUSZCZ

To wrocławski duet elektroniczno-gitarowy, który tworzą bracia Jarek i Romek Zagrodni. Zespół śmiało czerpie z brzmień polskiej fali syntezatorowej lat 80. i elementów post-punkowych.

MUZYKA KOŃCA LATA

To zespół z naszywką „made in Mińsk Mazowiecki” założony w 2022 roku. Inspiracją do jego powstania była deszczowa końcówka sierpnia i lektura książki Bohumila Hrabala „Zbyt głośna samotność”. W swojej twórczości grupa odwołuje się m.in. do lat 60. a całość utrzymana jest w duchu pogodnej melancholii.

HURT

Znany, wrocławski zespół Hurt wraca po 10 latach od wydania swojej ostatniej płyty. Autorzy pokoleniowego przeboju Załoga G przygotowali eklektyczny album, na którym nie zabraknie znanych i zdolnych gości.

Drugi dzień to warsztaty, spotkania, dyskusje i spektakle:

Już o godzinie 11:00 spektakl „Kosmiczna Buda Jarmarczna” Teatru Czerwony Pegaz. Tego dnia będzie go można obejrzeć dwa razy, bowiem drugie wystawienie zaplanowane jest na 18:30.

Zaraz po takim wstępie ogrody Kolejowej 11 pochłoną zajęcia warsztatowe. Czeka nas gotowanie z dzikich roślin, plecenie wianków, lalkarstwo i wiele innych. W tym samym czasie na scenie odbywać się będzie dyskusja z ekspertami o tym, co możemy zrobić, by powstrzymać wysychanie kraju.

O 14:00 w Parku Dębinki, w okolicach mostku,  leśne duszki „Bzionki” zabiorą publiczność w podróż poprzez przestrzeń i czas. Wspólnie z nimi – słowem, gestem i pieśnią przypomnimy sobie słowiańskie legendy o powstaniu świata, roślin i ludzi. Spotkanie z Bzionkami ma formę interaktywnego spektaklu, podczas którego uczestników czekać będą zadania ruchowe, muzyczne oraz plastyczne.

Po tej magicznej wyprawie wrócimy znowu do Kolejowej na kolejne warsztaty. Tym razem będą to między innymi warsztaty bębniarskie, komunikacji z psem czy tworzenia etnomakijażu. W tym czasie również poznamy tajniki dekoracji wnętrz, a także porozmawiamy o roli rzek w rozwoju miast.

Około godziny 19:00 wszyscy razem ruszymy z kolorowym orszakiem, który oznajmi całej Zielonce zakończenie tegorocznego lata. W pochodzie do Parku Dębinki towarzyszyć nam będzie wybuchowy zespół Tzigunz Fanfara Avantura. Na zakończenie imprezy przewidziany jest również porywający spektakl ognia.

Z pełnym programem na nadchodzące weekendowe wydarzenia mogą się Państwo zapoznać na TEJ STRONIE oraz na WYDARZENIU NA FACEBOOKU – zachęcają organizatorzy

Źródło: UM Zielonka

Więcej informacji z Zielonki

Zielonka - trwa nabór wniosków na stypendia i nagrody sportowe

Zielonka – trwa nabór wniosków na stypendia i nagrody sportowe

Zielonka szczyci się wieloma zdolnymi sportowcami, którzy osiągają wspaniałe sukcesy na arenie krajowej, a nawet międzynarodowej. Zdarza się, że są powoływani do kadry [...]
0 komentarzy
Zielonka - przywieź elektrośmieci – otrzymasz choinkę lub świąteczny upominek!

Zielonka – przywieź elektrośmieci – otrzymasz choinkę lub świąteczny upominek!

Kolejna Zielona sobota w PSZOK w świątecznej odsłonie. Za oddanie kompletnych elektrośmieci lub baterii można otrzymać małą choinkę w donicy, świąteczny wianek lub [...]
0 komentarzy
Gminne drogi w Zielonce będą miały oświetlenie ledowe!

Gminne drogi w Zielonce będą miały oświetlenie ledowe!

Zielonka już w przyszłym roku pozbędzie się z gminnych dróg sodowego oświetlenia ulic. Miasto pozyskało ponad 1,5 mln zł dofinansowania na modernizację oświetlenia [...]
0 komentarzy
Zielonka - za nami koncertowa niedziela dla najmłodszych

Zielonka – za nami koncertowa niedziela dla najmłodszych

W sali widowiskowej OKiS wystąpił charyzmatyczny zespół dziecięcy Małe TGD. Mali artyści zagrali nie jeden, a dwa koncerty, które porwały najmłodszą publikę do [...]
0 komentarzy

Zielonka – dla Grzegorza – koncert charytatywny

Koncert charytatywny w wykonaniu Mietka Szcześniaka  odbędzie się w Ośrodku Kultury i Sportu 16 grudnia o godz. 18.00. Cały dochód zostanie przekazany na [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.