Znani politycy odwiedzą Wołomin

Kampania wyborcza nabiera tempa. Do powiatu Wołomińskiego coraz chętniej przyjeżdżają znani politycy. W miniony piątek na debacie organizowanej przez naszą redakcję gościliśmy: Dariusza Rosatiego z PO, Janusza Piechocińskiego z PSL, Jacka Sasina z PiS i Marka Papugę z SLD. W poniedziałek 3 października w Wołominie będziemy mieli możliwość spotkania się z kolejną grupą znanych polityków. Swoją wizytę zapowiedzieli na ten dzień Andrzej Halicki i Jacek Kurski. Dzień później Wołomin odwiedzi Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski i Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Krzysztof Strzałkowski. 

Wołomin

Jacek Kurski w Wołominie: W dniu 3 października 2011 r. (poniedziałek) o godz. 19:00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wołominie odbędzie się spotkanie z udziałem Jacka Kurskiego, Posła do Parlamentu Europejskiego.

Wojewoda w Wołominie

W najbliższy wtorek 4 października 2011 o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wołominie odbędzie się spotkanie z Wojewodą Mazowieckim Jackiem Kozłowskim oraz Wicemarszałkiem Województwa Mazowieckiego Krzysztofem Strzałkowskim. Tematem spotkania będą lokalne sprawy dotyczące mieszkańców naszego powiatu, w tym kwestie podtopień oraz komunikacji w Aglomeracji Warszawskiej.

Ząbki i Kobyłka – językowi liderzy

26 września, w 10 rocznicę Europejskiego Dnia Języków, w auli Politechniki Warszawskiej, odbyła się uroczysta inauguracja kampanii społecznej na rzecz języków obcych pod nazwą ?Język to podstawa. Ucz się języków?.

Elementem ogólnopolskiej, społecznej kampanii ?Język to podstawa? jest także akcja badania znajomości językowej wśród pracowników samorządowych.

W Kampanii promującej akcję udział wzięły gminy: Ząbki i Kobyłka oraz Starostwo Powiatowe w Wołominie. Nasze samorządy były pionierami w tej dziedzinie i tym samym rozpoczęły tę ogólnopolską akcję, jako pierwsze otrzymując naklejki informujące o możliwości porozumiewania się w językach obcych.

Do projektu dołączyły również znane osobistości ze świata biznesu, kultury i mediów, które wspierają ideę wielojęzyczności. Są nimi Marek Kościkiewicz- muzyk i kompozytor, Henryk Sawka- rysownik, satyryk , oraz Radek Brzózka- prezenter telewizyjny, który profesjonalnie poprowadził całą uroczystość. Joanna Wysocka UM Ząbki.

Konferencja gospodarcza w Markach

Janusz Werczyński, burmistrz Marek zaprasza na Konferencję Gospodarczą, która odbędzie się w piątek 30 września o godzinie 17.00 w Pałacyku Briggsów (ul. Piłsudskiego 96 w Markach). W programie między innymi: przedstawienie historii przędzalni Briggsów w Markach, prelekcja doktora Roberta Gwiazdowskiego z Centrum im. Adama Smitha pt. szanse i zagrożenia prowadzenia działalności gospodarczej w samorządach i podpisanie deklaracji ?Samorzad otwarty na przedsiębiorców?.

Więźniowie będą sprzątali ząbkowskie ulice

22 września br. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej, odbyło się spotkanie siedmiu burmistrzów warszawskich dzielnic, oraz burmistrzów Ząbek i Łomianek z Dyrektor

Okręgowej Służby Więziennej w Warszawie ppłk Anną Osowską – Rembecką owocujące podpisaniem porozumienia o wzajemnej współpracy.

Burmistrzowie w obecności m.in. Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Stanisława Chmielewskiego oraz Dyrektora Generalnego Służby Więziennej gen. Jacka Włodarskiego podpisali porozumienie umożliwiające bezpłatną pracę na rzecz mieszkańców, wykonywaną przez skazanych.

Głównym celem porozumienia jest współpraca w zakresie readaptacji społecznej więźniów i zapobieganie powrotowi skazanych do przestępstw, natomiast miasto będzie mogło bardziej zadbać o czystość na ulicach o każdej porze roku, i co ważne bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Jak ważną jest współpraca Służby Więziennej ze społecznością lokalną, powiedział wiceminister Stanisław Chmielewski: – To niezwykle cenna inicjatywa, dająca korzyści wszystkim stronom porozumienia, miastom, dzielnicom i skazanym. Dzięki niej skazani mogą brać udział w życiu społecznym, pracować dla społeczeństwa, dla ludzi potrzebujących pomocy. Już dziś więźniowie w hospicjach, domach pomocy społecznej opiekując się chorymi i niepełnosprawnymi udowadniają, że warto dać im szansę. Pracują, uczą się, pomagają i stają się lepsi.

Niewykluczone, że już w tym roku będzie można spotkać dodatkową siłę porządkową, na ulicach naszego miasta, parku czy w lasach wykonujących drobne prace porządkowe.