12. Własna firma

Jolanta Michalik

Poradnik omawiający święte zasady ludzi biznesu. Oto niektóre z nich:
1.Z zarzuconych pomysłów może się urodzić wspaniałe przedsięwzięcie; 2.Bez względu na to, jak pospolita, niemodna i nieprzystająca do towarzyskiego światka wydaje się być twoja firma, jest dobra, gdy zaspokaja potrzeby klientów; 3.Posiadanie, zdobywanie i zatrzymywanie klienta jest ważniejsze niż sam pomysł na biznes; 4.Nie każdy członek rodziny nadaje się do pracy w rodzinnej firmie; 5.Zatrudniaj najlepszych i jeśli to konieczne, płać im więcej niż sobie; 6.Bądź roztropny i oszczędny, ale nie tnij wydatków kosztem klientów; 7.Szukaj rozgłosu dla swojej firmy, dla jej wyrobów i usług; 8.Niedbałe zwyczaje przy pracy rodzą niedbałą pracę; 9.Zaskakuj klientów niespodziankami; 10.Każdego klienta traktuj indywidualnie.
Nigdy nie jest za późno na założenie własnego biznesu. Nigdy nie zapominaj, że klienci tak naprawdę nie kupują towarów i usług, ale korzyści, które odniosą dzięki użyciu tych towarów czy usług;
Przedsiębiorcy, którzy odnieśli sukces, często bez matury, bardzo młodzi lub po sześćdziesiątce, uwierzyli, że mały biznes może się równać wielkim pieniądzom. Książka J.J. Foxa jest dla tych, którzy myślą o własnej firmie i chcą wykonywać swoją pracę z podniesioną głową.

J.J. Fox, Jak zarobić duże pieniądze w swojej firmie, Vocatio, Warszawa 2006,
132 strony, cena ok. 39 zł.

6 przemyśleń nt. „12. Własna firma

  1. ostatnio w tv powtarzają supermarkiety sprzedają towar bez podatku wat ,co trzeba zrobić ,aby nasze małe sklepy sprzedawały towar bez podatku wat ?

  2. Dziwna polityka ekonomiczna.Niedlugo „Zachod” zacznie brac z nas przyklad….Z tym ze na zachodzie jest coraz mniej malych prywatnnych sklepikow i podobna polityka sprawilaby ze te ostatnie zostalyby szybko zamkniete przez zwykle bankructwo.Wprawdzie spoleczenstwo ma w nosie male struktury handlowe /na zachodzie/ i wszyscy tam byliby zadowoleni ,nie z zamkniecia tych ostatnich ale gdyby kolosy sprzedawaly produkty bez wat.Taka polityka jest mozliwa tylko w Polsce.Ciekaw jestem jakimi prawami i przepisami ekonomicznymi jest kierowany nasz handel .Moze ktos bardziej kompetentny wyjasni nam to zjawisko.Co w tym temacie mowia przepisy w UE?

Możliwość komentowania jest wyłączona.