Kontrola biletów w Ząbkowskiej Komunikacji Miejskiej

Miasto Ząbki podpisało umowę na kontrolę biletów, kart i uprawnień do przejazdów bezpłatnych oraz ulgowych w Ząbkowskiej Komunikacji Miejskiej z firmą PHU Batex z Kobyłki. 

Kontrolerom firmy PHU BATEX,  zgodnie z ustawą Prawo Przewozowe, wydane zostały upoważnienia do prowadzenia kontroli ważności biletów i kart mieszkańca. W przypadku gdy pasażer w czasie kontroli nie ma ważnego dokumentu upoważniającego do przejazdu, rewizorzy mogą pobierać opłaty dodatkowe lub wystawiać wezwania do zapłaty opłaty dodatkowej.Upoważnienie do kontroli zawiera m.in zdjęcie kontrolera, numer identyfikacyjny, datę ważności upoważnienia, zakres upoważnienia.

Za przejazd bez ważnego biletu lub karty mieszkańca opłata dodatkowa wynosi 300 zł. W przypadku wpłaty w ciągu 7 dni – 210 zł.

Za przejazd z ważnym biletem ulgowym ale bez dokumentu uprawniającego do ulgi 240 zł. W przypadku wpłaty w ciągu 7 dni – 168 zł.

Za doprowadzenie do zatrzymania lub zmiany trasy autobusu bez wyraźnej przyczyny – 600 zł.

Opłaty dodatkowe nie opłacone na miejscu należy wpłacać na rachunek podstawowy Miasta Ząbki (podany na wezwaniu do zapłaty) lub w kasie Urzędu Miasta.

Odwołania od nałożonej opłaty dodatkowej należy kierować na adres e-mail: kontrolabiletow@zabki.pl będzie rozpatrywała firma BATEX.

Do przejazdów liniami Ząbki-1, 2 i 3 upoważnia nowa ważna i aktywna karta mieszkańca „Jestem z Ząbek” w formie fizycznej lub wirtualnej (w aplikacji w komórce). Należy ją okazać w czasie kontroli i umożliwić zeskanowanie w celu weryfikacji jej ważności.

Ponadto do przejazdów upoważnia skasowany bilet jednorazowy normalny w cenie 3 zł lub ulgowy w cenie 1,5 zł.  Bilety można zakupić u kierowcy, są ważne po skasowaniu w kasowniku.

W Ząbkowskiej Komunikacji Miejskiej NIE OBOWIĄZUJĄ BILETY ZTM (WTP) Warszawa.
Przypominamy również, że stare karty mieszkańca (zielony wzór) straciły ważność 30 listopada 2020 roku, nie obowiązują i nie uprawniają do przejazdów. 

Aktualna tabela opłat i ulg w Ząbkowskiej Komunikacji Miejskiej

1. Nowe karty mieszkańca mają termin ważności i należy je przedłużać.

2. Kartę fizyczną otrzymaną przesyłką do skrzynki w celu wykorzystania jej pełnych możliwości należy aktywować.

3. Karta nie zostanie przedłużona jeśli brakuje wymaganych załączników, a zaznaczyliście we wniosku, że dostarczycie i okażecie je osobiście w punkcie obsługi karty w Urzędzie Miasta. Podobnie, jeśli brakuje wymaganych załączników i wniosek został cofnięty „do poprawy”.

4. Ważność karty mieszkańca osób uczących się po 18 roku życia zależy od dwóch warunków, które muszą być spełnione jednocześnie:

1) od ważności Programu Karta Mieszkańca rodzica, od którego dany uczeń lub student  dziedziczy uprawnienie;

2) od faktu kontynuacji nauki co  należy potwierdzać przy każdych urodzinach,       najlepiej przed kolejnymi urodzinami.

5. Szczególną uwagę powinny osoby zbliżające się do pełnoletności, aby przed 18 urodzinami, rodzic, z którego kontem są powiązani  wprowadził do ich konta dane logowania pozwalające im zalogować się na ich konto (oraz korzystać z karty wirtualnej). Dane logowania (email i/lub numer telefonu) pozwolą poinformować nam z wyprzedzeniem te osoby, że ważność karty skończy się w dniu urodzin.

Gdy skończą 18 lat, rodzić nie będzie miał dostępu do konta pełnoletniego dziecka i nie będzie mógł już tego zrobić. Pozostanie wtedy wyłącznie wizyta w punkcie obsługi karty w urzędzie aby uzupełnić konto o dane logowania/kontaktowe. Pełnoletniość oznacza również konieczność samodzielnej akceptacji wymaganych zgód i oświadczeń.

6. Osoby dorosłe (nie kontynuujące nauki), które otrzymały karty na podstawie wniosków papierowych składanych w punkcie w Urzędzie Miasta, w celu korzystania z karty wirtualnej w aplikacji w komórce, powinny ustawić sobie hasło (reset hasła) loginem jest adres email lub numer telefonu komórkowego podany we wniosku. Pierwsze logowanie należy wykonać na stronie jestemzzabek.pl w celu akceptacji zgód. Po tym można już korzystać z karty wirtualnej w aplikacji mobilnej.

7. Dzieciom dostęp do aplikacji mobilnej umożliwi wpisanie przez rodzica danych logowania (adres email lub numer telefonu oraz hasła) w zakładce „Moja Rodzina” -> „członkowie rodziny”->edycja konta. Nie należy zakładać nowych dublujących się kont.
 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Rząd zmienia limity covidowe

Od 1 grudnia do 17 grudnia 2021 r. zmienią się limity osób m.in. w restauracjach, hotelach, obiektach sportowych czy kościołach. kościoły, lokale gastronomiczne, hotele, [...]
0 komentarzy

Zatrzymani kolejni członkowie grupy handlującej narkotykami

Działania policjantów z Wołomina prowadzone przy wsparciu funkcjonariuszy Komendy Stołecznej Policji, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji z Radomia i Bydgoszczy, doprowadziły do zatrzymania kolejnych [...]
0 komentarzy
Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

Planowane wyłączenia prądu w Powiecie Wołomińskim

W dniach od 30 listopada do 10 grudnia 2021 planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Powiatu Wołomińskiego. Obszar Data rozpoczęcia Data zakończenie Godziny Stacja Kobyłka ul. [...]
0 komentarzy
Poszukiwany Listem Gończym Mateusz BORECKI

Poszukiwany Listem Gończym Mateusz BORECKI

Policjanci z Komisariatu Policji w Markach poszukują Mateusza Boreckiego. Mężczyzna ścigany jest na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Wejherowie celem [...]
0 komentarzy

Policjanci poszukują świadków zdarzeń drogowych

Policja poszukuje świadków zdarzeń drogowych, do których doszło w ostatnim czasie na drogach powiatu wołomińskiego. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu przyczyn [...]
0 komentarzy

Strażacka kronika zdarzeń 22-28 listopada

Ostatni weekend listopada nie należał do bezpiecznych. Jedna osoba poniosła śmierć w wypadku, do którego doszło w miejscowości Zawiszyn.  Na drogach powiatu doszło [...]
0 komentarzy
odcinkowy pomiar prędkości

Niemal 900 mandatów w wystawiono w 24 godziny na trasie S8

Uruchomienie odcinkowego pomiaru prędkości na trasie  S8 skutkowało wystawieniem niemal 900 w czasie pierwszych 24 godzin działania systemu. Średnia wartość p[przekroczenia prędkości wynosiła [...]
0 komentarzy

Śmierć na parkingu przy centrum handlowym

Na parkingu przy centrum handlowym zlokalizowanym na pograniczu Targówka i Marek znaleziono zwłoki dwojga młodych ludzi. Jak wstępnie ustaliła policja, kobieta miała 18 [...]
0 komentarzy
Jaki jest ruch na obwodnicy Marek

Jaki jest ruch na obwodnicy Marek?

Odpowiedź na to pytanie przynoszą badania Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Operator państwowych dróg podzielił się niedawno wynikami Generalnego Pomiaru Ruchu, zrealizowanego [...]
0 komentarzy
Wdrożenie ruchu okrężnego na skrzyżowaniu DW 635 Witosa/Boryny w m. Czarna

Wdrożenie ruchu okrężnego na skrzyżowaniu DW 635 Witosa/Boryny w m. Czarna

Od 26 listopada 2021 roku planowane jest wdrożenie ruchu okrężnego na skrzyżowaniu DW 635 Witosa/Boryny w miejscowości Czarna. Wdrożenie ruchu okrężnego z dopuszczeniem wlotu [...]
0 komentarzy

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.