Kontrola biletów w Ząbkowskiej Komunikacji Miejskiej

Miasto Ząbki podpisało umowę na kontrolę biletów, kart i uprawnień do przejazdów bezpłatnych oraz ulgowych w Ząbkowskiej Komunikacji Miejskiej z firmą PHU Batex z Kobyłki. 

Kontrolerom firmy PHU BATEX,  zgodnie z ustawą Prawo Przewozowe, wydane zostały upoważnienia do prowadzenia kontroli ważności biletów i kart mieszkańca. W przypadku gdy pasażer w czasie kontroli nie ma ważnego dokumentu upoważniającego do przejazdu, rewizorzy mogą pobierać opłaty dodatkowe lub wystawiać wezwania do zapłaty opłaty dodatkowej.Upoważnienie do kontroli zawiera m.in zdjęcie kontrolera, numer identyfikacyjny, datę ważności upoważnienia, zakres upoważnienia.

Za przejazd bez ważnego biletu lub karty mieszkańca opłata dodatkowa wynosi 300 zł. W przypadku wpłaty w ciągu 7 dni – 210 zł.

Za przejazd z ważnym biletem ulgowym ale bez dokumentu uprawniającego do ulgi 240 zł. W przypadku wpłaty w ciągu 7 dni – 168 zł.

Za doprowadzenie do zatrzymania lub zmiany trasy autobusu bez wyraźnej przyczyny – 600 zł.

Opłaty dodatkowe nie opłacone na miejscu należy wpłacać na rachunek podstawowy Miasta Ząbki (podany na wezwaniu do zapłaty) lub w kasie Urzędu Miasta.

Odwołania od nałożonej opłaty dodatkowej należy kierować na adres e-mail: kontrolabiletow@zabki.pl będzie rozpatrywała firma BATEX.

Do przejazdów liniami Ząbki-1, 2 i 3 upoważnia nowa ważna i aktywna karta mieszkańca „Jestem z Ząbek” w formie fizycznej lub wirtualnej (w aplikacji w komórce). Należy ją okazać w czasie kontroli i umożliwić zeskanowanie w celu weryfikacji jej ważności.

Ponadto do przejazdów upoważnia skasowany bilet jednorazowy normalny w cenie 3 zł lub ulgowy w cenie 1,5 zł.  Bilety można zakupić u kierowcy, są ważne po skasowaniu w kasowniku.

W Ząbkowskiej Komunikacji Miejskiej NIE OBOWIĄZUJĄ BILETY ZTM (WTP) Warszawa.
Przypominamy również, że stare karty mieszkańca (zielony wzór) straciły ważność 30 listopada 2020 roku, nie obowiązują i nie uprawniają do przejazdów. 

Aktualna tabela opłat i ulg w Ząbkowskiej Komunikacji Miejskiej

1. Nowe karty mieszkańca mają termin ważności i należy je przedłużać.

2. Kartę fizyczną otrzymaną przesyłką do skrzynki w celu wykorzystania jej pełnych możliwości należy aktywować.

3. Karta nie zostanie przedłużona jeśli brakuje wymaganych załączników, a zaznaczyliście we wniosku, że dostarczycie i okażecie je osobiście w punkcie obsługi karty w Urzędzie Miasta. Podobnie, jeśli brakuje wymaganych załączników i wniosek został cofnięty „do poprawy”.

4. Ważność karty mieszkańca osób uczących się po 18 roku życia zależy od dwóch warunków, które muszą być spełnione jednocześnie:

1) od ważności Programu Karta Mieszkańca rodzica, od którego dany uczeń lub student  dziedziczy uprawnienie;

2) od faktu kontynuacji nauki co  należy potwierdzać przy każdych urodzinach,       najlepiej przed kolejnymi urodzinami.

5. Szczególną uwagę powinny osoby zbliżające się do pełnoletności, aby przed 18 urodzinami, rodzic, z którego kontem są powiązani  wprowadził do ich konta dane logowania pozwalające im zalogować się na ich konto (oraz korzystać z karty wirtualnej). Dane logowania (email i/lub numer telefonu) pozwolą poinformować nam z wyprzedzeniem te osoby, że ważność karty skończy się w dniu urodzin.

Gdy skończą 18 lat, rodzić nie będzie miał dostępu do konta pełnoletniego dziecka i nie będzie mógł już tego zrobić. Pozostanie wtedy wyłącznie wizyta w punkcie obsługi karty w urzędzie aby uzupełnić konto o dane logowania/kontaktowe. Pełnoletniość oznacza również konieczność samodzielnej akceptacji wymaganych zgód i oświadczeń.

6. Osoby dorosłe (nie kontynuujące nauki), które otrzymały karty na podstawie wniosków papierowych składanych w punkcie w Urzędzie Miasta, w celu korzystania z karty wirtualnej w aplikacji w komórce, powinny ustawić sobie hasło (reset hasła) loginem jest adres email lub numer telefonu komórkowego podany we wniosku. Pierwsze logowanie należy wykonać na stronie jestemzzabek.pl w celu akceptacji zgód. Po tym można już korzystać z karty wirtualnej w aplikacji mobilnej.

7. Dzieciom dostęp do aplikacji mobilnej umożliwi wpisanie przez rodzica danych logowania (adres email lub numer telefonu oraz hasła) w zakładce „Moja Rodzina” -> „członkowie rodziny”->edycja konta. Nie należy zakładać nowych dublujących się kont.
 

Więcej informacji z Powiatu Wołomińskiego

Podrzucał śmieci – dostał mandat

Funkcjonariuszom Straży Miejskiej z Wołomina udało się ustalić personalia kierowcy, który, podrzucał śmieci do kosza miejskiego. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek.  18 [...]
0 komentarzy
Dwie osoby zatrzymane za posiadanie znacznych ilości narkotyków

Dwie osoby zatrzymane za posiadanie znacznych ilości narkotyków

Prawie 5,3 kg amfetaminy, blisko 900 gramów marihuany, 190 tabletek metylenodioksymetamfetaminy (MDMA), blisko 57 tys. sztuk papierosów bez polskiej akcyzy oraz pieniądze w [...]
0 komentarzy
Dwa ostrzeżenia IMGW dla powiatu wołomińskiego

Dwa ostrzeżenia IMGW dla powiatu wołomińskiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał dwa ostrzeżenia dla powiatu wołomińskiego. W pierwszym uprzedza o jutrzejszym oblodzeniu Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni [...]
0 komentarzy
Niebezpieczne zjawiska pogodowe

Niebezpieczne zjawiska pogodowe

W nocy, do północno-zachodnich krańców Polski, dotarła  strefa chłodnego frontu atmosferycznego związana z niżem Ida znad północnej Skandynawii; front przemieszczał się będzie na południe kraju. [...]
0 komentarzy
Ponad 90 interwencji strażaków z powodu załamania pogody

Ponad 90 interwencji strażaków z powodu załamania pogody

Z powodu silnych wiatrów strażacy z KP PSP w Wołominie wraz z strażakami jednostek OSP z naszego powiatu  w dniach 17 i 18 [...]
0 komentarzy
Nowa 634

Nowa 634 na razie tylko w Kobyłce?

– Jest ZRID na jeden z czterech odcinków DW 634. Co prawda najkrótszy, z najmniejszą liczbą działek do podziału, ale to znak, że [...]
0 komentarzy
burza śnieżna

Powiało grozą – natura pokazała ostry pazur

Dziś  17 stycznia  w godzinach przedpołudniowych nad powiatem wołomińskim przetoczyła się nietypowa burza śnieżna. Ciągle wieje silny wiatr, ale w momencie kulminacyjnym dały [...]
0 komentarzy
To był pracowity tydzień dla strażaków z naszego powiatu. Trzy osoby zostały poszkodowane w pożarze budynku komunalnego w Markach. Do kolejnego pożaru doszło w miejscowości Nadma, paliła się stolarnia.

Strażacka kronika zdarzeń – 10 – 16 stycznia

To był pracowity tydzień dla strażaków z naszego powiatu. Trzy osoby zostały poszkodowane w pożarze budynku komunalnego w Markach. Do kolejnego pożaru doszło [...]
0 komentarzy
Śmiertelne potrącenie

Ogromne utrudnienia na kolei

Opady śniegu i porywisty wiatr spowodowały bardzo duże utrudnienia na kolei. Brak napięcia,  usterki i powalone na tory drzewa spowodowały opóźnienia w kursowaniu [...]
0 komentarzy
Będzie wiało nawet z prędkością 110 km/h

Będzie wiało nawet z prędkością 110 km/h

Na dzień 17 stycznia 2022 r synoptycy IMC UW nie mają dla nas dobrych prognoz. Nie dość że będzie mocno padało to porywy [...]
0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.