20. A w Tłuszczu z humorem

Pod znakiem humoru odbywały się tegoroczne 13. już Tłuszczańskie Biesiady z Książką. Dwudniowa impreza zgromadziła jak zwykle wielu okolicznych mieszkańców oraz gości z zewnątrz.

Tegoroczne spotkania z książką, choć ich początek przypadł na najbardziej z pechowych możliwych dat (w piątek 13), można uznać za udane. Cykl imprez rozpoczęło otwarcie wystawy znanego rysownika Jacka Frankowskiego (honorowego obywatela miasta Tłuszcz), którą przygotowało Społeczne Muzeum Ziemi Tłuszczańskiej. Po czym zgromadzeni goście na czele z Młodzieżową Orkiestrą Dętą przemaszerowali ulicami miasta do Centrum Kultury. Tu na miłośników książek czekały stoiska z woluminami. Dla każdego znalazło się coś pożytecznego i miłego sercu. Również w Centrum Kultury nagrodzeni zostali najlepsi czytelnicy z Gminy Tłuszcz. Jak już wspomnieliśmy „Humor” stał się główną dewizą tegorocznych Biesiad z Książką. Nie powinien więc nikogo dziwić skład artystów występujących na tłuszczańskich scenach w tych dniach. „Ucztę humoru” rozpoczął występ Stefana Friedmana, którego nie trzeba specjalnie przedstawiać słuchaczom Polskiego Radia. W opowiadaniu zabawnych historyjek wtórowali mu również oficjalni goście spotkania.

Drugi dzień Tłuszczańskich Biesiad z Książką był równie interesujący, jak pierwszy. O godzinie 10:00 rozpoczął się kiermasz książki. Następnie odbyło się spotkanie z Marcinem Wolskim i Joanną Jeżewską znaną z roli Olgi Frączak w serialu telewizyjnym „Samo Życie”. Najbardziej entuzjastycznie został jednak przyjęty występ Krzysztofa Daukszewicza, który wydłużył się do prawie dwóch godzin.

– To było niesamowite wrażenie gościć takiego artystę – powiedział Paweł Ołdak, dyrektor Centrum Kultury w Tłuszczu i organizator Biesiad z Książką – Publiczność przyjęła Krzysztofa Daukszewicza tak ciepło i entuzjastycznie, że artysta już planuje następną wizytę w naszym mieście – dodaje.

Po recitalu można było porozmawiać zarówno z Krzysztofem Daukszewiczem, jak i Marcinem Wolskim, którzy podpisywali wszystkim chętnym swoje książki. Na koniec dnia rozlosowano nagrody dla czterdziestu osób, spośród wszystkich, którzy dokonali jakiegokolwiek zakupu w czasie kiermaszu.

Cieszymy się, że na Tłuszczańskie Biesiady z Książką przybyło aż tak wielu ludzi. Były to z pewnością udane dwa dni, nie tylko dla gości, ale również dla artystów, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, a także dla wystawców – podsumował imprezę Paweł Ołdak.

Organizatorem Tegorocznych Biesiad z Książką byli: Burmistrz Tłuszcza, Przewodniczący Rady Miejskiej, Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego, Starostwo Powiatu Wołomińskiego, Centrum Kultury w Tłuszczu, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Tłuszczańskiej oraz Biblioteka Publiczna w Tłuszczu.