227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz gminne obchody Dnia Strażaka w Dąbrówce

04270_foto

W tym roku w Dąbrówce drugą częścią obchodów był Dzień Strażaka, który  tym roku wyglądał wyjątkowo uroczyście. Dwie strażnice wzbogaciły się o nowe wozy strażackie.

Dzień 3 maja to święto niezwykle uroczyście obchodzone w większości naszych gmin do których z pewnością należy zaliczyć również Gminę Dąbrówka. Harmonogram jest podobny – msza święta i złożenie kwiatów  pod pomnikiem lokalnych bohaterów.
W tym roku w Dąbrówce drugą częścią obchodów był Dzień Strażaka, który  tym roku wyglądał wyjątkowo uroczyście. Podczas części oficjalnej druhom przekazano dwa wozy strażackie- dla OSP w Chajętach i OSP w Józefowie/ Ludwinowie.
Samochody zostały poświęcone przez proboszcza parafii Podwyższenie Krzyża Świętego w Dąbrówce- ks. Grzegorza Andrzeja Piotrowskiego.
Następnie przekazano odznaczenia za zasługi dla pożarnictwa.
Wśród gości przekazujących odznaczenia znaleźli się: Wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP- gen. Bryg. Wiesław Leśniakiewicz, zastępca komendanta PSP w Wołominie- bryg. mgr inż. Wiesław Drosio oraz wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wołominie- druh Grzegorz Mianowski.
Tradycyjnie w uroczystościach nie zabrakło przedstawicieli samorządu i pocztów sztandarowych.

 

Komentarze

komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.